Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Теч на вода в купето на Палиото? - Оправено!!! Има и снимки!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Теч на вода в купето на Палиото? - Оправено!!! Има и снимки!

    Здравейте. Откакто почнаха жегите и взех да пускам климатика се появи следния проблем. За 100-200 км а понякога и по малко в краката на водача и съседа се появява локва вода. Проверих за спад на течностите - но никъде няма спад. Всичко си е в норма - и в казанчето на радиатора, и в казанчето за чистачките. Това се появява и при сухо време и изключвам възможността да е теч отвън през уплътнение. Единствено ми остава, че поради жегите климатика прави много конденз но явно има някъде сигурно подпушени канали. Някой знае ли къде са те и имал ли е такъв проблем и как го е решил. Според мен е там проблема но ако някой мисли че може и да е на друго място да казва. Че е ужас така с тази вода.
    Fiat Palio Weekend TD70
    ПО ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "ДИЗЕЛ"

    #2
    Виж тази тема http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=28495 не вярвам при теб дренажа да е на друго място.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Ами за палиото за климата само тая снимка има в ръководството на полски. Аз един път махах отпред корите и нищо не открих а според тях всичко е там ? ДА съм бил толкова сляп да не видя нищо ли ебаси ... Или снимката лъже и всичко си мисля че е купето и излиза че трябва да сваля едва ли не цялото табло за да стигна до него. Някой с някое пунто след 96-97 не се ли е мъчил по тоя въпрос?
      Прикачени файлове
      Fiat Palio Weekend TD70
      ПО ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "ДИЗЕЛ"

      Коментар


        #4
        Пичове - успях. Ама мамата ми се такова - на такова гадно място е всичко и нищо общо с това което го имам като документация. Започвам първо със снимка на която е махната преданта пластмасова решетка където на Брава и Браво има филтър - но тук е така - снимка 1 и 2.Ако погледна по навътре от дупката от страната на шофьора се вижда това - снимка 3 и 4.От там като си пъхна ръката и набутвам перката на вентилатора. Значи 100% няма филтър преди него, а и не знам къде ли би трябвало да стои.След това на тези въпросни отвори, долу вътрешните и най-външните сложих мрежа за прозорци залепена със силикон. Нямам снимка бях омазан и ме домързя да се бърша, а и да не цапам фотото. Сега преминавам към същинската част. Всичко е в купето и се работи едва ли не на челна стойка. Страшно гадно и неудобно ама няма как. Първо се махат двете кори покрай скоростния лост за да имате малко повече видимост и обхват за работа - снимка 5.На снимка 5 с червена стрелка съм показал долу-горе къде ще се работи. На снимка 6 най-после се вижда търсения дренаж. Излиза от една пластмасова кутийка с триъгълна форма, представлява корито и събира всичката вода от климатика. От там чрез този мъркуч, който е захванат чрез скоба към нея, се отвежда вън от купето и излиза извън колата. Къде излиза се вижда на снимка 7.Това е снимка отдолу, където е меката връзка на изходния колектор, над щангата за напречна устойчивост. Една гума дълга около 5 см. Едвам я отрких признавам си, голямо пулене падна докато я видя. На снимка 8 и 9 се вижда коритцето, преди да я издърпам от мъркуча и да я прочистя от тинята. Нямам снимка извадена, бях омазан и ми беше адски горещо. Това коритце е захванто чрез 3 видии като две са отгоре и се развиват що годе лесно с кръстата отвертка. Но третата е точно най-отдолу и там трябва нещо което да е дълго около 3-4 см за да може да се пъхне и да я развъртите. Не знам какви иснтрументи ще имате. Аз лично я развих с един бит и с клещи дългоусти въртях бита. Слава богу че е къса видията... Сглобяването се извършва аналогично по обратния път, като трябва само да минете уплътнението на коритцето със универсален силикон - 100 %, и нова скоба за мъркуча, защото оригиналната е еднодневка. Успех на тези, които ще се мъчат да правят това.
        Прикачени файлове
        Fiat Palio Weekend TD70
        ПО ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "ДИЗЕЛ"

        Коментар


          #5
          Тук поствам останалите снимки.
          Прикачени файлове
          Fiat Palio Weekend TD70
          ПО ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "ДИЗЕЛ"

          Коментар

          Working...
          X