Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Датчик на перката

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Датчик на перката

    ЗдравейтеМожете ли да ми кажете (покажете) каде се намира датчика за перката защото 1-ва степен не работи и трябва да го сменям ала незнам каде е и също така имат ли разлика за включване на перката (градосова разлика на задействане ) .
    1.6 16v 96 г. 103 hp.
    България е една от малкото страни в света ,в която докато се движиш в насрешното ,някой може да те шибне отзаде
    Да мина да те взема...или да взема да те мина?

    #2
    проблема най-вероятно не ти е в датчикаа в реостатапотърси във форумаписано е многократно
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Ако не се лъжа, ей това трябва да е.Тази букса дето се вижда нагаря.
      Ex Fiat 126P
      Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
      Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
      Alfa Romeo 147 1.6 TS
      Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

      Коментар


        #4
        "trace" не се лъжеш аз преди 2 седмици го смених и сега всичко е ок П.П струва 39 лв.(поне аз за толкова го купих)П.П като минеш под колата и погледнеш радятора се пада долу в дясно това кръглото не се вижда а само буксичките
        Brava 1,6 16V

        Коментар


          #5
          в темата "смяна на радиатор без датчик с такъв със" в другия раздел , електрото, има снимка на радиатор с вентилатор, и там много добре се виждат всички букси и датчици.

          Коментар


            #6
            колеги има ли значение в какъд диапазон ще включва и дали изобщо има такива неща ?
            1.6 16v 96 г. 103 hp.
            България е една от малкото страни в света ,в която докато се движиш в насрешното ,някой може да те шибне отзаде
            Да мина да те взема...или да взема да те мина?

            Коментар


              #7
              raptor1987 написа:
              П.П струва 39 лв.(поне аз за толкова го купих)
              Да, и на мен ми казаха толкова в Т&Н Кар. Въпреки, че моя е здрав и отидох само за буксата.
              Ex Fiat 126P
              Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
              Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
              Alfa Romeo 147 1.6 TS
              Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

              Коментар


                #8
                Ами има значение, ама мисля че са 2 или 3 вида общо в зависимост от двигателя. Пичове, някъде бях казал, за да не го сменяте пак - 40 лв още, сложете силовите вериги които включват вентилатора и реално през тях минава големия ток, който е около 10 А, да минава през реле. Едно реле струва от 2,50 - до 4 лв. Не мисля че е скъпа инвестиция. За 10 лв си решавате проблема с двете скорости на вентилатора. Моя почти не го чувам да се пуска, само ако на място работи климатика, но скоро мисля и на тая кола да си направя същата преработка.
                Fiat Palio Weekend TD70
                ПО ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "ДИЗЕЛ"

                Коментар


                  #9
                  18 лева е в www.axm-auto.comlz2rmi - това което предлагаш - я го обясни малко по-подробно какво имаш предвид, защото ако е това което си мисля, няма смисъл, те силовите вериги така и така си минават през реле

                  Коментар


                    #10
                    този резистор не е ли за самата перка ?
                    1.6 16v 96 г. 103 hp.
                    България е една от малкото страни в света ,в която докато се движиш в насрешното ,някой може да те шибне отзаде
                    Да мина да те взема...или да взема да те мина?

                    Коментар


                      #11
                      Не си ли говорим за резистора? Поне малко по-нагоре има една огромна снимка на него, та затова.... Ето веднага: Датчик за вентилатор - 27 леваДруг датчик за вентилатора - 19.80 лева

                      Коментар


                        #12
                        много благодаря и аз купих същия с уговорка за смяна ако не е той ала е този сега ако можете да помогнете и с една снимка каде се намира ще съм ви много благодарен
                        1.6 16v 96 г. 103 hp.
                        България е една от малкото страни в света ,в която докато се движиш в насрешното ,някой може да те шибне отзаде
                        Да мина да те взема...или да взема да те мина?

                        Коментар


                          #13
                          горе на радиатора до маркуча. С’а кажи че там нямаш датчик, и започвам да се търкалям от смях.

                          Коментар


                            #14
                            Ами аз затова бях писал май че е за по старите коли. Ако има - идеално. Ама не виждам тогава причина да гори датчика. При темпрата гореше именно заради тока дето минава през него и го прегаря.
                            Fiat Palio Weekend TD70
                            ПО ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "ДИЗЕЛ"

                            Коментар


                              #15
                              отивам да провера и след малко пак ще пиша
                              1.6 16v 96 г. 103 hp.
                              България е една от малкото страни в света ,в която докато се движиш в насрешното ,някой може да те шибне отзаде
                              Да мина да те взема...или да взема да те мина?

                              Коментар

                              Working...
                              X