Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТУРБО на 0.4 бара или както си му е реда?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ТУРБО на 0.4 бара или както си му е реда?

    Бравото го правя вечно мое след инвестициите които направих в него и състоянието което е в момента.Та ще слагам Турбо със сигурност.Който има предтстава кое е за предпочитане да казва.Аз съм на кантар за Турбо на 0.4 бара без да се пипа по двигателя и Баш Яката работа с пипането по двигателя.Интересува ме последствията какви са примерно след 20 000км защото аз едва ли ще мина повече с това Браво като се има предвид че почти не го карам.А и в момента е на ГАЗ.
    Bravo 2.0 20V
    Tipo 2.0 16V SediciValvole

    #2
    Re: ТУРБО на 0.4 бара или както си му е реда?

    BULLDOG написа:
    Бравото го правя вечно мое след инвестициите които направих в него и състоянието което е в момента.Та ще слагам Турбо със сигурност.Който има предтстава кое е за предпочитане да казва.Аз съм на кантар за Турбо на 0.4 бара без да се пипа по двигателя и Баш Яката работа с пипането по двигателя.Интересува ме последствията какви са примерно след 20 000км защото аз едва ли ще мина повече с това Браво като се има предвид че почти не го карам.А и в момента е на ГАЗ.
    Първо махни газта и всички следи от нея под капака

    Коментар


      #3
      Колегата team го прави това без да бара уж на ниско налягане миналото лято и нещо не стана както трябва http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=20304
      ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

      Коментар


        #4
        Остави си газта - ще имаш по-малко проблеми с детонациите и съответно повече допустимо налягане.
        Fiat Ritmo 105TC
        1600cc 105к.с.

        Коментар


          #5
          johnfound написа:
          Остави си газта - ще имаш по-малко проблеми с детонациите и съответно повече допустимо налягане.
          Я кажи някой майстор в Пловдив че другата седмица ще ходя в София при науй прословутите майстори,а отсега си знам че сложили се ТУРБО ставаш абонат по сервизите и ще ми е по изгодно финансово да ми го сложат в Пловдив.
          Bravo 2.0 20V
          Tipo 2.0 16V SediciValvole

          Коментар


            #6
            Колега булдог първото ти изречение от първия пост се однася и за мен.Вечно мое си остава.И аз съм набил сумати пари и не мисля да го подарявам.
            -Има ли курви,попита Жоро Италианеца.
            -Рускини!Отговори Бесния.Тази вечер ще шибаме Великия Съветски Съюз!

            FIAT BRAVO HGT 2.0 20V-147k.c.

            Коментар


              #7
              За ремонт на климатика 663лв днес.Преди 2 седмици 240 лв масло,филтри,накладки.Как да го подаря.Няма нищо за правене по колата освен дреболии по външен вид.
              Bravo 2.0 20V
              Tipo 2.0 16V SediciValvole

              Коментар


                #8
                Преди няколко дни смених и водния радиатор с нов.Тази седмица карам колата на оглед и започвам с Тубо Кит и 0.5 налягане без да пипам по мотора.После чакам да видя какво ще стане.
                Bravo 2.0 20V
                Tipo 2.0 16V SediciValvole

                Коментар


                  #9
                  а само да попитам сток купе 20вт с колко бара излиза от завода?
                  F.I.A.T-fix it again tomorrow xaxaxaxa

                  Коментар


                    #10
                    wizard88 написа:
                    а само да попитам сток купе 20вт с колко бара излиза от завода?
                    0,6
                    ТУНИНГА СТРУВА ПАРА! ДРУГОТО Е ..... МУНИНГ

                    Коментар


                      #11
                      Спазарих двг 2.0 20в ТУРБО 220 коня.В събота отивам да го товаря.Оттам се сваля моя качва се този и се тунингова допълнително.
                      Bravo 2.0 20V
                      Tipo 2.0 16V SediciValvole

                      Коментар


                        #12
                        BULLDOG написа:
                        Спазарих двг 2.0 20в ТУРБО 220 коня.В събота отивам да го товаря.Оттам се сваля моя качва се този и се тунингова допълнително.
                        дай снимчици на бравото :Pся кат си на газчица ти е айляк,а кат сложиш 220коня под капака кво ша праиш...

                        Коментар


                          #13
                          Браво-то го карам само събота и неделя,имам други коли така или иначе.А като излезе след тунинга колата ще е с разкачена газ.Или ще минавам на газов инжекцион или ще забравя за газ,газаджията ще каже.Ама не мисля да спъвам допълнително колата с обикновената газова уредба.
                          Bravo 2.0 20V
                          Tipo 2.0 16V SediciValvole

                          Коментар


                            #14
                            BULLDOG написа:
                            Спазарих двг 2.0 20в ТУРБО 220 коня.В събота отивам да го товаря.Оттам се сваля моя качва се този и се тунингова допълнително.
                            Добре е да е всичко комплект - електроника, горивна система, скоростна кутия с полуоските.....? Ако има или ги включвай в цената или ги плащай допълнително - много проблеми ще си решиш така! Вземи и дебитомера, ако е там - твоя не става, втора ръка и в Италия не можеш да намериш. Най-изгодната оферта за нов е 1200 лева ! Последното изречение от поста ти няма да се случи така бързо и лесно не се настройвай така!Успех! :D
                            ТУНИНГА СТРУВА ПАРА! ДРУГОТО Е ..... МУНИНГ

                            Коментар


                              #15
                              Скоростната кутия е спукана.Мисля да оставя моята.Проблем ли ще е?С моите полуоски.
                              Bravo 2.0 20V
                              Tipo 2.0 16V SediciValvole

                              Коментар

                              Working...
                              X