Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

K&N въздушен филтър

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    K&N въздушен филтър

    Здравейте колеги. От извсетно време си мисля за смяна на въздушния филтър с филтър K&N или с някакав airbox. Видях, че хубавите хора от K&N са си направили труда да произведат филтър и за Bravo . Ето линка ако някои се интересува:http://bgcarshop.com/product_info.ph...1966Исках да попитам дали, някой от вас е сменял филтъра с такъв или подобен и въобще има ли ефект? :D Благодаря предварително.
    Fiat Bravo '98 1,6 16v - Jovani
    www.dolni.org

    #2
    Аз съм точно с такъв филтър. Положителния ефект е това, че и да е много мръсен филтъра, пак пропуска необходимия въздух и няма да сменяш често филтъра. За мен това е най-важно. Ефект във вървенето на колата не вярвам да усетиш или ще е много, много минимален.
    FIAT Bravo JTD GT '99

    Коментар


      #3
      Той тоС филтър много еФтин бе колега.
      Bravo 1.6 16V 103

      Коментар


        #4
        евтин, скъп...като сметнеш пак излиза доста добремие се веднъж на 50 000 кмс две думи - ще те изкара до животв БГ цената е надутав САЩ този филтър струва точно 40 левчета
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          koleca написа:
          Той тоС филтър много еФтин бе колега.
          Без пари ги раздават направо. Аз защо мислиш, че питам преди да оставя 130 кинта, буквално за тоя дето духа.
          Fiat Bravo '98 1,6 16v - Jovani
          www.dolni.org

          Коментар


            #6
            Явно повече мнения по въпроса няма да чуя... Тогава ще споделя впечатления след известно време.
            Fiat Bravo '98 1,6 16v - Jovani
            www.dolni.org

            Коментар


              #7
              Sev написа:
              евтин, скъп...като сметнеш пак излиза доста добремие се веднъж на 50 000 кмс две думи - ще те изкара до животв БГ цената е надутав САЩ този филтър струва точно 40 левчета
              Къде го видя на тази цена и включен ли е шипинга вътре?Дали няма да промени бученето на колата и да ми вдигне разхода?Ако е 30$ може да си купя един :D
              Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
              Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

              Коментар


                #8
                аз съм чувал че бил пригоден за 500 000 км.ама до колко е вярно ...и е на кирия наистиназащото ти на 10 000 даваш 12-13 лв за филтърпак така наведнъж и забравяш направо ...
                Fiat Brava 1.6 16V 2001

                Не на войната по пътищата !
                http://media.causes.com/ribbon/478500

                Коментар


                  #9
                  Този тип филтри пазят само да не влизат врабчета и комари в двигателя, за филтрация трудно може да се говори. Ако не сте от софия вероятно няма да има проблем!

                  Коментар


                    #10
                    Абсолютно не съм съгласен колега. Ти от лични наблюдения ли говориш. Тези филтри чистят доста добре въздуха - то това им е идеята. Ще направя една снимка на моя. От горната страна е като нов, няма и грам боклук. От долната страна не могат да се видят ламелите от прах, косми и всякакви боклуци и въпреки това разлика в поведението на колата няма. Ще напиша пак това, което се изтри по известни причини. Целта на тези филтри е да пропускат необходимото количество въздух при работа в мръсна среда. Те и затова са били измислени, ако може да се вярва на опаковката - за колите в ралито Париж-Дакар. Заради пясъка и прахта се е налагало да се сменят много често филтрите. Със "спортния" тип филтри смените са се правели доста по-рядко. Отговор на въпроса "Вдигат ли мощността спортните филтри" - според мен, я вдигат с много малко и се усеща трудно. Само един филтър няма да накара двигателя да смуче повече въздух за да се дигне осезаемо мощността. Ще влиза малко повече въздух заради по-ниското съпротивление на тези филтри и поради това би трябвало и мощността мааалко да нарастне. На кутията на филтъра пише че изкарва 1000000 мили и при положение че на 50000 km се пере, не виждам какво може да му стане на филтъра. При мен няма абсолютно никаква разлика във звука. Хората с бензин твърдят че им стават малко по-шумни колите ако филтъра е конусен, но аз нямам опит. Разлика в разхода на гориво не мога да кажа дали има. Ако има ще е толкова минимална, че не може да се каже със сигурност нещо.На сайта на K&N има резултати от дино тестове и дават 10-15 коня увеличение при някои коли, но те са с 5-6 литрови двигатели и повече. При нашите коли не можете да търсите кой знае каква разлика в мощността.
                    FIAT Bravo JTD GT '99

                    Коментар

                    Working...
                    X