Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с затварящ механизъм на задна врата на Мареа - РЕШЕН

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с затварящ механизъм на задна врата на Мареа - РЕШЕН

    Здравейте, бих искал да попитам нещо отностно това как може да се регулира затварянето на една врата, когато с лека засилка не се затваря, като другите например, остава полузатворена, демек нито отворена нито затворена, а хлопаща. Къде и кое точно трябва да регулира за да се затваря с един лек замах, а не с допълнително по силно замахване, граничещо с принципно-концептуалния изграден модел на затваряне на вратите и практически усвоен преди години с братушковите МПС-та - лади, москвичи, жигулита и т.н. ... Проблема дали е в механизма, който щраква в края на вратата, където влиза металното статично ухо, което не е от вратата, а влиза в нея? Ако някой има идея или е наясно с проблема, който съпътства почти всяка една втора употреба кола, ще се радвам да сподели мнение и даже снимки ако има под ръка
    Фиат Мареа - седан, 1.8 16V бензин, 97г., 113 к.с.(83KW)

    #2
    За Мареа не знам, но при Типо и Браво можеш да регулираш скобата на която се закача вратата. Т. е. не бравата на вратат а там дето се закача. С болтове е, отвърташ и настройваш докато почне да се затваря ок. На Типото ми се затварят с леко бутване, предните врати, като е кола на 15 год. След регулирането обаче.
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    Коментар


      #3
      Добре, благодаря! Ще погледна дали може да се регулира от там.
      Фиат Мареа - седан, 1.8 16V бензин, 97г., 113 к.с.(83KW)

      Коментар


        #4
        Колеги, може ли да покажете със снимки кое точно се регулира и как? Ще ми е доста полезно, а вярвам, че и други колеги ги интересува.
        FIAT Marea Weekend HLX 2.0 20V (147 hp)
        LPG System BRC Just

        Коментар


          #5
          Разбира се, ще направя снимки и ще го покажем
          Фиат Мареа - седан, 1.8 16V бензин, 97г., 113 к.с.(83KW)

          Коментар


            #6
            Ще съм много благодарен, че и моите врати се затварят с по-силен замах отколкото си мисля че е нормално.
            FIAT Marea Weekend HLX 2.0 20V (147 hp)
            LPG System BRC Just

            Коментар


              #7
              Здравейте колеги, извинявам се на колегата HLX, че едва сега успявам да кача снимките и да поясня как става регулирането на въпросния детайл, за по-добро затваряне на вратите. На снимките по-долу ясно се виждат двата болта, които държат скобата, която влиза в специалния процеп на вратата, при нейното затваряне. Идеята е такава: развивате леко болтовите на скобата, която е неподвижно закрепена чрез тях, докато усетите, че може да я раздвижите навън или навътре или леко под диагонал. Добре е да не развивате до край болтовите, защото няма смисъл, после ще трябва доста пъти да ги завивате и развивате, докато намерите най-подходящия удобен ъгъл на скобата, спомагащ за нормално, меко затваряне.
              Прикачени файлове
              Фиат Мареа - седан, 1.8 16V бензин, 97г., 113 к.с.(83KW)

              Коментар


                #8
                didalko написа:
                Здравейте колеги, извинявам се на колегата HLX
                Няма нужда от извинения Много благодаря за снимките. Имам само още един въпрос. В коя посока най-често се изместват тези скоби? Логиката ме води към заключението, че би трябвало с времето да се приберат към купето и аз трябва да ги приближа към врата, но не съм 100% сигурен в това. На къде да опитам в началото да ги преместя?
                FIAT Marea Weekend HLX 2.0 20V (147 hp)
                LPG System BRC Just

                Коментар


                  #9
                  Може и навътре да се е преместила с времето, но аз по-скоро си мисля, че е възможно самия ъгъл на скобата да трябва да се намести, обикновенно леко нагоре трябва(по заоблената посока, която съм показал), но зависи как е при теб. Развиваш леко болтовите, леко сменяш ъгъла или отстоянието, затягаш болтовите добре и пробваш да затвориш вратата. Ако не се затваря, продължаваш с настройката на ъгъла на скобата и нейното отстояние от вратата(процепа, в който влиза). Това се прави, докато намериш най-оптималното затваряне на вратата, което теб устройва.
                  Фиат Мареа - седан, 1.8 16V бензин, 97г., 113 к.с.(83KW)

                  Коментар


                    #10
                    Колега браво, много добре си го описал. Аз все нямам или време или апарат...искаш ли да го направим на пдф и да го качим в често задавани въпроси?
                    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                    Коментар


                      #11
                      Може, аз съм отскоро във форума, и все още не съм я гледал тази секция
                      Фиат Мареа - седан, 1.8 16V бензин, 97г., 113 к.с.(83KW)

                      Коментар

                      Working...
                      X