Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпросче за Типо 1.6 моно - двувалката

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпросче за Типо 1.6 моно - двувалката

    Възможно ли е на на този двигател вместо моно-инжекцията да се сложи пълна ? Какви пари ще е ?С колко ще вдигне разхода ?И ще има ли разлика във вървежа на колата ако може да се направи Благодаря предварително
    Fiat Punto 1.4 gt turbo
    Ford Fiesta 1.3 new port

    #2
    със сигурност може, въпроса е защо? По принцип пълната инжекция гори по-малко от моно, но мен ако питаш си сложи газово при тия цени на бензина.
    FIAT BRAVO II 1.4 GPL
    FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
    FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
    FIAT UNO 1.5

    Коментар


      #3
      честно казано не съм тръгнал да го правя просто сутринта спорихме с един френд
      Fiat Punto 1.4 gt turbo
      Ford Fiesta 1.3 new port

      Коментар


        #4
        Възможно е - разбира се! Това куцото и капризно моно на GM е отврат нацяло! Не съм чувал или виждал някой да го е правил, но в рамките на теорията бих казал, че ще се подобри както динамиката на двигателя, така и разхода на гориво. Много пъти съм се замислял над темата имам и възможност на практика да го направя, но засега липсва донор (1.8 темпра или типо)! Освен всичко се налага да се подмени и компа с цялата ел инсталация!

        Коментар


          #5
          Донора не задължително да е 1.8.Има си чудесен мотор 1.6 пълна инжекция,освен ако не си с два вала и много държиш на тях(аз лично държа).Това обаче не ми пречи и аз да си мечтая за една 16 клапанова глава на Тампрата че мойта е само с 8.

          Коментар


            #6
            Важното е инжекцията да е от идентичен двувалов мотор! Иначе става играчка присъединяването на смукателните колектори!Абе с повече ентусиазъм, умения и необходимата инструментална база ако ще и хеликоптер да е донора пак ще стане!

            Коментар

            Working...
            X