Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странен шум?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странен шум?

    Здравейте, имам следния проблем с моя хубавец/Tipo 1.4 ie/. От предно- ляво колело се чуват странни шумове...нещо като виене и скребуцане, а от тази сутрин и тропане... Историята е следната, преди 2 месеца едни малоумни майстори ми правиха някакви неща по окачването, и незнам по какви причини бяха сваляли предните главини. Предполагам, че са пренатегнали лагера на главината на предно-ляво и сега се е прецакал...Правилно ли разсъждавам, и ако е така знаете ли къде в София могат да ми го оправят без пак да прецакат нещо друго...и колко би ми струвало?Благодаря
    Fitat Marea Weekend '99 ELX 1.9 JTD

    #2
    лагера ти е съчмен двуредов и като се сложи на главината се затяга бая яко-над 220нютон/метра,мисля,че не е лагер,ако ти се занимава дигни колата на крик,клати гумата и се ослушвай за шумове,провери дали не ти трака спирачния апарат,огледай състоянието на втулките итампоните-все ще има нещо съмнително....
    типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
    хюндай акцент 1.5 CNG
    киа каренс +метан

    Коментар


      #3
      Re:Странен шум...

      Конструкцията на лагера е такава,че не може да се повреди от пренатягане-виж- за други неграмотни действия не гарантирам...Още една идея+ това, което казват колегите-виж предпазната ламарина на диска да не търка в самия диск-може при смяната да са я натиснали...Успех!
      Ex. Grande Punto Driver

      Коментар


        #4
        Ужас!!!

        Познайте какво се оказа...гайката на оста на главината се развива наръка Тия скапани "майстори" не са я законтрили изобщо,а най-вероятно и не са я били затегнали както трябва. Добре, че не съм се претрепал някъде, карам така близо 2000 км! Вече ще проверявам болт-по болт...дет се вика... навсякъде, където е пипал "майстор"
        Fitat Marea Weekend '99 ELX 1.9 JTD

        Коментар


          #5
          е на такива "майстори" трябва да бъдеш достатъчно луд и да им одрежеш главите на всичкитеАз бих се върнал и да им кажа, че са забравили да ми натегнат кайката и сам си прецакал колата-ей така просто!Много ме дразнят такива гледат парите да ти вземат и айде бегай-готов си!
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            Ами...

            BO написа:
            е на такива "майстори" трябва да бъдеш достатъчно луд и да им одрежеш главите на всичкитеАз бих се върнал и да им кажа, че са забравили да ми натегнат кайката и сам си прецакал колата-ей така просто!Много ме дразнят такива гледат парите да ти вземат и айде бегай-готов си!
            ... то... май наистина са я прецакали, щото затегнах гайката, спря да трака и скърца, но лагера шуми при определена скорост
            Fitat Marea Weekend '99 ELX 1.9 JTD

            Коментар

            Working...
            X