Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет за ремонт на Фиат Мареа 1.8 бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвет за ремонт на Фиат Мареа 1.8 бензин

    Здравейте,от няколко месеца колата ми е в бокса, понеже все не остава време да я ремонтирам, но вече идват летните жеги и май е време да я постегна за да пъркам доволен в нея... и с малко помощ на климатроника да се охлаждам. По принцип не пиша редовно в форума, но пък за сметка на това го следя редовно, и днес след кратък размисъл реших да попитам хора които разбират повече от мен. Та имам съмнение, че гарнитурата на главата ми е за смяна, но все пак не съм сигурен, някой може ли да ми препоръча сервиз в гр. Бургас, да работят сравнително ефтино и хубаво и по възможност да е близо до к-с Лазур, понеже в момента няма грам акумулатор, пък и не ми се пали мн. мн. да не стане некоя беля. Понеже не съм от града и имам малко познати които ще могат да ми помогнат да я дръпнем до даден сервиз. Искам да попитам и дали някой знае откъде мога да си купя теглич за мареата, че някой хулиганин ми я открадна и сега и да искам немога да я дърпам А ако има някой от Бургас, който може да дойде да я погледне на място, още по-добре. Благодаря ви предварително...

    #2
    Какво те кара да имаш съмнения в гарнитурата?Дай повече подробности за проблемите ти,предполагам ще има колеги които да са имали като твоят проблем,подобен на него или да ти дадат полезен съвет.

    Коментар


      #3
      Еми едина от основните причини поради която си мисля, че е гарнитурата, е това, че ми изчезва вода... в началото си мислех, че е някое съединение, щото уш на антифриз ми течеше от 1 място, после сложих вода нарочно да видя, на вода не ми тече уш от никъде, няма петна в казанчето... ама водата ми изчезва... а и ми се струва, че маслото му се е покачило нивото... не разбирам много от коли, но се съветвах с познати по телефона и ми казаха, че най-вероятно е от гарнитурата на главата... друго за което се усъмних е, защото един път нещеше да ми запали, явно я бях удавил с газ и отворих капака, и след няколко опита я запалих, но взе да дими нещо под капака... погледнах и ми се стори, че дими откъм двигателя нещо и освен това димеше и едната клейма на акумулатора, но това може да е заради това, че валеше... затова не съм много сигурен, че дима е някакъв признък.... основното са първите две. Не виждам да има маслени остатъци в казанчето за водата.. + това в началото докато я обезвъздуша ми шумолеше и вдигаше градуси... и бях я попригрял малко, затова ми се струва, че ще е гарнитура. Ако има някой Бургазлия дето повече ги разбира, може се разбереме нещичко...

      Коментар


        #4
        Ако ще е гарнитура отвори капачката на антифриза, запали и остави да загрее на място. После някой да подава газ, пък ти гледай прави ли балончета. Направо трябва синджир като газирана вода да прави, ако е заминала гарнитурата.
        The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
        Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
        Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

        Коментар


          #5
          Ямбол ти е много по-близо, направо потърси хит-ко и сервиза му ще ти оправят колата - www.axm-auto.com
          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

          Коментар


            #6
            да ама как да закарам колата от Бургас до Ямбол!?? А идеята за запалването е добра, но нямам грам акумулатор Явно отпада и тоя вариант... май най-добре да препоръчате някой сервиз в Бургас, който да могат да дойдат да дръпнат колата и да я оправят, срещу заплащане ест

            Коментар


              #7
              От всяка кола можеш да вземеш ток да запалиш, какъв е проблема?
              The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
              Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
              Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

              Коментар

              Working...
              X