Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Датчик на радиатора Брава 1.9JTD?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Датчик на радиатора Брава 1.9JTD?

    Колеги, днес си свалих въздуховода за първи път ей така да погледна отдолу и видяхq че към датчика на радиатора(синия) не влизат никакви кабели.Така ли трябва да е?Ето и снимки.
    Прикачени файлове

    #2
    Това което си снимал - изобщо не му е там мястото. Този радиатор от какъв двигател е изобщо? Датчика е навит на термостата и е двоен - показва температурата хем на таблото, хем на ЕКУ.

    Коментар


      #3
      При мен е там /Мареа 1,9ТД100/и влизат три кабела,които дават сигнал на релетата/до акумолатора/за включване на перките-първа и втора степен.

      Коментар


        #4
        То не само при теб е там, но тук си говорим за друг фдвигател - 1.9 ЖТД, при който нещата са съвсем различни, и на радиатора определено няма нищо.С други думи - тоя радиатор ще се окаже от ТД 100 ли ? Т.е. радиатора е сменян, т.е. бил е пукан, т.е. колата може и да е прегрявана, или да е била със спукана глава.....

        Коментар


          #5
          ogi28b написа:
          Това което си снимал - изобщо не му е там мястото. Този радиатор от какъв двигател е изобщо? Датчика е навит на термостата и е двоен - показва температурата хем на таблото, хем на ЕКУ.
          Това е Оги,и аз много се учудих като го видях.Може и радиатора да е сменян.То за това няма кабели към него.А температурен датчик си имам на термостата.Чудна работа.Аз търсех реостатите за перките ама като се натъкнах на това и просто онемях.

          Коментар


            #6
            Оги,ако не те затруднявам много,ще можеш ли да ми щракнеш твоя радиатор да видя как трябва да изглежда за ЖТД?А за прегряване не знам.Сега загрява до средата и не мърда.Даже 1-ва скорост на перките ми се е включвала само веднъж до сега.Което значи че колата загрява макс до 94-95 градуса.Не знам има нещо мътно тук,ама...........казва ли ти някой. :D

            Коментар


              #7
              Колега , търсенето на реостати на този мотор и радиатор по перките е загуба на време. Няма Просто в един момент някой италиански гении се е сетил че е по-разумно да използва още една перка, вместо реостат. Тъй като си с 2 перки, за да се въртят бавно, се използва последователно свързване на едната с другата, като така въртят всяка по 50% от възможностите си. За да се завъртят бързо, или т.нар. втора скорост - вместо последователно, едно специфично реле ги връзва успоредно, всяка за себе си, и така въртят на 100% и двете. Като завъртят бързо, отпред се чува един звук който мен много ме кефи и не мога да го опиша. Няма да снимам радиатора си, защото ме мързи да свалям въздуховода над него, но представи си този който си снимал, без синьото нещо. Само 2 маркуча и това е. Останалото вероятно е същото - закрепване, перки, маркучи - същото. И ламели, ламели....

              Коментар


                #8
                ogi28b написа:
                Колега , търсенето на реостати на този мотор и радиатор по перките е загуба на време. Няма Просто в един момент някой италиански гении се е сетил че е по-разумно да използва още една перка, вместо реостат. Тъй като си с 2 перки, за да се въртят бавно, се използва последователно свързване на едната с другата, като така въртят всяка по 50% от възможностите си. За да се завъртят бързо, или т.нар. втора скорост - вместо последователно, едно специфично реле ги връзва успоредно, всяка за себе си, и така въртят на 100% и двете. Като завъртят бързо, отпред се чува един звук който мен много ме кефи и не мога да го опиша. Няма да снимам радиатора си, защото ме мързи да свалям въздуховода над него, но представи си този който си снимал, без синьото нещо. Само 2 маркуча и това е. Останалото вероятно е същото - закрепване, перки, маркучи - същото. И ламели, ламели....
                Мерси за изчерпателния отговор.Наистина няма реостати.Има кабели между 2 те перки и едно реле над дясната перка и това е.Хитра работа.А за радиатора мисля че няма да имам проблеми.Нищо че не е за ЖТД.Поне до сега не съм имал проблеми със охладителната система.По-скоро ме дрази това че доста бавно загрява колата.Ама то нали до сега само бензинови мотори съм карал и не съм свикнал още.

                Коментар


                  #9
                  Колега, абсолютно сигурно е че няма да имаш никакви проблеми с охлаждането - но имай едно наум - радиатора по някаква причина е сменян. А иначе термостат смени ли, за колко "доста бавно" ти загрява? когато стрелката за температура отлепи , маркуча който се вижда на снимката, с околна температура ли е, или е значително по-топъл?

                  Коментар


                    #10
                    ogi28b написа:
                    Колега, абсолютно сигурно е че няма да имаш никакви проблеми с охлаждането - но имай едно наум - радиатора по някаква причина е сменян. А иначе термостат смени ли, за колко "доста бавно" ти загрява? когато стрелката за температура отлепи , маркуча който се вижда на снимката, с околна температура ли е, или е значително по-топъл?
                    Термостатът е сменен преди 2 месеца с BEHR+темп датчика.За загряването поне едно 10 мин каране за да стане 60-70 градуса.Когато стрелката отлепи ,а и след това този маркуч си е напълно студен.Започва да се загрява леко около 80 градуса и като отвори термостата си е вече горещ.Не знам така ли трябва да е?

                    Коментар


                      #11
                      Съвсем точно. М/у другото - това е нормалното загряване, ако нямаш свещи в антифриза. Така че всичко ти е ток и жица!

                      Коментар


                        #12
                        ogi28b написа:
                        Съвсем точно. М/у другото - това е нормалното загряване, ако нямаш свещи в антифриза. Така че всичко ти е ток и жица!
                        Ама нали уж ЖТД-то има 3 свещи за подгряване на антифриза или се лъжа.При теб по-бързо ли загрява колата?В смъсъл загрява до около 60-70 градуса,а не да отлепи от първата черта.А на място да загрее е абсурд.Още по-бавно става.Имам едно Ауди 80 1.8Е което загрява до 70 градуса за 5 мин на празен ход.Е не че има база за сравнение,ама.... :D

                        Коментар


                          #13
                          Еми не всяко ЖТД има. Аз например имам, ама ти може и да нямаш. Ако си чел оная тема за тея свещи, зимата без тях стрелката отлепя след 15 мнути , а с тях - след 8-9. А сега - паля, тръгвам и след 10-на минути стрелката спи в средата. не сравнявай бензинов с дизелов двигател - остави ги онези с бензиновите да си мислят че имат хубави двигатели. Те си го мислят защото не са се качвали на ЖТД. Един ден реших да чакам колата да загрее на място докато вклчат перките. От напълно загряла кола, оставих я на място, и ми се изчака чакането! над 20 минути киснах е така, и нищо - перките така и не завъртяха. Така че това е - отделя се доста по-малко топлина отколкото в бензиновия двг, особено ако имаш и изправна ЕГР-с-ма. А щом си сложил готин термостат и ти работи - пляскай с ръце

                          Коментар


                            #14
                            От както смених термостата през май, до момента, перките не са ми се включвали нито един път, освен ако не е пуснат климатика, разбира се. Стрелката седи на 1мм под средната и е като залепнала там.

                            Коментар


                              #15
                              ogi28b написа:
                              Еми не всяко ЖТД има. Аз например имам, ама ти може и да нямаш. Ако си чел оная тема за тея свещи, зимата без тях стрелката отлепя след 15 мнути , а с тях - след 8-9. А сега - паля, тръгвам и след 10-на минути стрелката спи в средата. не сравнявай бензинов с дизелов двигател - остави ги онези с бензиновите да си мислят че имат хубави двигатели. Те си го мислят защото не са се качвали на ЖТД. Един ден реших да чакам колата да загрее на място докато вклчат перките. От напълно загряла кола, оставих я на място, и ми се изчака чакането! над 20 минути киснах е така, и нищо - перките така и не завъртяха. Така че това е - отделя се доста по-малко топлина отколкото в бензиновия двг, особено ако имаш и изправна ЕГР-с-ма. А щом си сложил готин термостат и ти работи - пляскай с ръце
                              А как да разбера дали имам такива свещи?То и да има те са на ебати гадното място.Абе за сега от както имам колата-3 месеца и 4500 км нямам никакви забелешки към колата.Супер е ЖТД мотора. :D

                              Коментар

                              Working...
                              X