Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблеми при палене на БРАВО

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблеми при палене на БРАВО

    Здравейте!От почти година имам фиат браво 1.6 16V. От около близо месец колата не пали сутрин от първия път, а от втория или третия като от време на време трябва да на напомпам на газта за да не угасне.От какво може да е този проблем защото въздушния филтър е чист,колата не е оставяна без бензин,сменени са дюзите и не знам от какво се получава.Благодаря предварително!

    #2
    Пробвай да натиснеш леко газта без да помпиш , когато палиш сутрин и кажи какво става.
    FIAT BRAVO II 1.4 GPL
    FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
    FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
    FIAT UNO 1.5

    Коментар


      #3
      Вероятно не добре работеща свещ/кабел?
      Fiat Marea 1.8i 16V
      Fiat Tipo 1.4i 8V
      Fiat Punto 1.6i 8V
      www.italauto-bg.net/forum/

      Коментар


        #4
        свещите са сменени и са на 10 000 кмра кабелите са нови и те са на горе-долу толкова километрил

        Коментар


          #5
          А температурният датчик,този който дава информация на ECU,той как е?

          Коментар


            #6
            той за какво е къде точно се намира?

            Коментар


              #7
              Колеги и аз сам горд собственик на същия автомобил от близо 6 месеца и сам много доволен! Но за жалост и аз имам същия проблем Yellow_Flash_Colorz_PDT_13 но аз не знам от какво толко се влиаят оборотите от темп. датчик? аз си мисля че е стъпков мотор или тъй наречения "Бай Пас" на колата! той държи обороти на празен ход и може да е замърсен или да не работи както трябва.Един стъпков мотор в магазина италиански е 87 лева ако 6те е от полза.Но при мен проблема е че като зареждам на EKO, OMV, LUKOIL, SHELL, i dr. ми право тоя проблем а като заредя на Петрол и Темпо там едни каширани и добри квартални бензиностанции и тогава си пали от рас пак леко се куми но е каде каде по добре Ако някой има повече инфо по вапроса нека даде акъл Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
              АЗ СИ КУПИХ КОЛА ЗА КАРАНЕ А НЕ ЗА БЛЪСКАНЕ!!!!
              Fiat Bravo 1.6 16v 103hp 98г.

              Fiat 1100L 42г.

              Коментар


                #8
                Колеги погледнете тази тема, в нея се разисква същото, но става въпрос за двигателя на Купеhttp://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=26341За жалост още не сме открили откъде идва проблема Ако някой успее да реши този проблем нека пише в тази или в другата тема, защото ще бъде много полезно!
                BMW E90 320D
                ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                Коментар


                  #9
                  сега се появи още един проблем с който се бях справила. преди да почне да не пали сутрин колата имаше моменти когато придърпваше сякаш не и стига мощност.усещано е все едно си ключил по-голма пеавка а скоростта и е прекалено ниска.тогава се оказа че свещите не са щракнали в буксите на кабелите и ги оправиха и от тогава не го е правила.до днес-на два-три пъти ми направи същия номер .и това го прави на втора и на трета но по--малко.,но на втора се усеща по-силно и трябва да и подам повече газ за да влезе в обороти.това имали вразка с паленето сутрин защото предполагам че има и на какво може да се дълви.благодаря предварително!!!!!!!!!!!

                  Коментар


                    #10
                    Колеги открих проблема!!!! Извадих и почистих стъпковия мотор (потапяме в кореселин и след това напръскваме с WD40) има много мръсотия и не може да си свърши работата това моторче. И на мен ми гаснеше ама вече не а за sansanana1988 мой набор браво може да е от задръстен филтер или некачествено гориво дори или грешки в компа не оставяй колата без бензин препорачително е даже да стоят постоянно 15-20 литра и да доливаш за да може да се охлажда помпата инак нагаря!може да е доселова клапа. По добре отиди на комп диагностика и нека ти изчистят грешките и дюзи, клапи и ст. моторче пък дано се оправи процедурата за диагностика и стъпков мотор почистване струва около 35-45 лева успех и дано се оправи лесно и евтино
                    АЗ СИ КУПИХ КОЛА ЗА КАРАНЕ А НЕ ЗА БЛЪСКАНЕ!!!!
                    Fiat Bravo 1.6 16v 103hp 98г.

                    Fiat 1100L 42г.

                    Коментар

                    Working...
                    X