Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Като стана въпрос за каране направо ... (за Ivanko_RS :) )

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Като стана въпрос за каране направо ... (за Ivanko_RS :) )

    Тази тема я пускам специално заради колегата Ivanko_RS ... По принцип не смятах, но все пак ...Увод:Та тук близо до Бургас, в посока крайморие имаме едно чудо, наречено "нефтено пристанище"... Един приятел наскоро ме заведе да ми го покаже, защото знае, че корабите ме кефят и обичам разходките ... та когато отивахме натам - в момента, в който се отклонихме от пътя в отбивката за нефтеното пристанище - започна един път - само завои наляво-надясно и почти нулева видимост, заради растителността отстрани ... манеее, какъв кеф беше карането по тая "писта" - все пак можеше да има движение и не съм излизал от моето платно ... а ако е затворен тоя път не мога да си представя какво ще е ... Има и дупки на 2 или 3 места, които трябва да се заобиколят през насрещното, но там има видимост и може да се направи спокойно ... както и да е - мястото е страхотно, има и едно заведение и преди няколко дни заведох една приятелка там ... Тя е голяма фенка и тя на автомобилите и спортното шофиране, та на отиване карах доста бързичко, но все пак безопасно ... Седнахме на заведението, а на съседната маса се оказаха едни приятели ... е не ме видяха и не ги поздравих но като тръгвахме, запалих колата и я изфорсирах няколко пъти до 4-5 000 оборота (температурата още си стоеше към 75-80 градуса) ... после мръднах напред и видях, че моите приятели се качват в един Fiat Ritmo 75i.e. Е тогава нямаше как - спрях на входа, запушвайки го и изфорсирах до ограничител, гледайки супер сериозно към тях ... качиха се те в ритмото, а аз стоя на входа когато тръгнаха към мен, аз се дръпнах от входа и застанах малко по-натам... в момента в който излязоха от заведението - газ до край и завоите на макс (естествено отново без да навлизам в насрещното, защото и без това пътя е лента и половина) ... На отиване се разминахме с 1 камион, на връщане пак така ... за щастие на правите ... може да ви се стори, че съм самоубиец но далеч не е така ...Същинска част:На връщане по завоите аз карам с газ до край, рязкоо спиране и т н ... както си се кара по състезания (i guess) ... или поне без да губя време ... след 7-8 завой вече го водех до такава степен, че едвам го виждах в огледалото ... а той определено натискаше - като тръгвахме му чувах двг по-силно от моя по завоите едно такова недозавиващо ритмото и т н ... а моето пунто като залепено за пътя ... както и да е - след завоите, преди началото на главния извънградски път (може би крайморие-бургас да го наречем) - спрях и той спря до мен, поговорихме си малко и след това газ към Бургас До 160 км/ч ритмото стоя на 30-35 метра зад мен стабилно ... към 160-165 км/ч то просто умря и си караше с тази скорост, опита се да ме изпревари, но не му стигна мощността явно Както си карахме с около 160 - пунтото взе да прекъсва, ту работи на 4, ту работи на 3 цилиндъра ... и взе да спира едно такова ... тогава ме задминаха и намалиха скоростта 5-6 коли пред мен ... малко по малко ги настигнах с прекъсващото пунто и им направих знак, че нещо не работи ... Кулминация:Спрях на една спирка и угасих колата, с надеждата, че като я запаля ще работи ... да ама не - въобще не завъртя стартера, таблото ми угасна ... в общи линии тока изчезна ... По уникалното съвпадение извадих мултиметъра, който бях забравил да занеса вкъщи и измерих 8 волта на акумулатора при запалена кола ... Както и да е - динамото вече работи, между него и акумулатора има и пуснат директен кабел ... но това е друга история п.п. някой литератур да не вземе да ми прави забележки ся за увода и т н ... Това беше импровизация и ми е интересно как ще изглежда :D а и на който не му се чете цялото - да прочете каквото го интересува

    #2
    Тъиии и ко викаш ся да палим с Иванко и да идваме да покараме а?Тои бая фенове познава от Бургас. Говори ми един път за един гараж с някви Интегралета

    Коментар


      #3
      ами ако искате елате Просто исках да го зарадвам, че в бг има поне още един човек, освен тези, които познава, който не обича драг рейсинга, а обича карането по крива линия ... Имам един съученик (вече бивш) - който много ми се правеше с една корса 1.4 екотек - 90 коня фабрично, с чип, генерация и т н ... на права ме прави на нищо ... на трета вече е 4-5-6 коли пред мен , но като му казах да отидем да се състезаваме, а не драг - веднага вика "ма ше взема ибизата на брат ми" ... Таа друго си е кефа да усетиш страничното натоварване п.п. Някой друг да е карал по тясната картинг писта в Бургас с колата си ?

      Коментар


        #4
        между другото и аз съм доста по голям почитател на този тип гонене отколкото на правата...само дето няма отворена писта около Варна или поне аз незнам за да ходя там иначе веднага си вземам нови гуми и за отзад и гледай какво става а като заговорих някой знае ли някоя писта близо до варна където може спокойно да си поджиткаш с колицата ?
        Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
        BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
        BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

        Коментар


          #5
          Пичове , знам колко сте запалени както са запалени и много и други като вас НО недейте правете глупости по трасета с движение на други МПС-та ,каруци ,хора ,животни и подобни индивиди !!! Белята става много ама много бързо усещаш се когато е вече късно и неможеш да направиш нищо да избегнеш удар ! Знам тръпката е огромна но за съжаление няма много места за свободна тренеровка , и колите ви не са подготвени и с най- основното обурудване на една рали кола ! Пазете се
          Fiat Marea / 1.9 TD 100 / Weekend
          Škoda Fabia / 1.9 TDI /

          Коментар


            #6
            !

            kiselo написа:
            между другото и аз съм доста по голям почитател на този тип гонене отколкото на правата...само дето няма отворена писта около Варна или поне аз незнам за да ходя там иначе веднага си вземам нови гуми и за отзад и гледай какво става а като заговорих някой знае ли някоя писта близо до варна където може спокойно да си поджиткаш с колицата ?
            Колега, то май ние сме най-предсакани, нямаме никъде местенца Дори и в сливен си имат.
            EX: Fiat Bravo 1.6 103++hp/ Fiat Coupe 131hp/ AR 156 2.4jtd 1??hp
            Alfa Romeo 147 1.6 16v 2005г. 120hp
            ВАЗ 2107 project. SUZUKI GSXR 600 SRAD
            Не са важни конете в колата, а лимките в главата!!!

            Коментар


              #7
              Това като обида ли да го приемаме Че Сливен е 8-ми по големина град в БГ.А писта имаме, щото си затворихме аерогарата...Заторете си и вие ваш’та и ще имате няколко писти П.С. Сигурен съм, че около Варна все ще се намери някое изоставено селскостопанско летище

              Коментар


                #8
                !

                Immortal написа:
                Това като обида ли да го приемаме Че Сливен е 8-ми по големина град в БГ.А писта имаме, щото си затворихме аерогарата...Заторете си и вие ваш’та и ще имате няколко писти П.С. Сигурен съм, че около Варна все ще се намери някое изоставено селскостопанско летище
                Колега, в никакъв случай не съм имал за цел да ви обидя!!Мисълта ми беше че сте намерили местенце където да разтривате.А нашия град уж бил голям а няма къде да се направи една свястна обиколка! До преди няколко месеца кмета ни затваряше една отсечка но само за няколко часа и само за мотори!В краен случай ако ни поканите, може да ви дойдем на гости няколко варненски Фиата и алфи да покараме.Пък после
                EX: Fiat Bravo 1.6 103++hp/ Fiat Coupe 131hp/ AR 156 2.4jtd 1??hp
                Alfa Romeo 147 1.6 16v 2005г. 120hp
                ВАЗ 2107 project. SUZUKI GSXR 600 SRAD
                Не са важни конете в колата, а лимките в главата!!!

                Коментар


                  #9
                  Ходих на рали българия съвсем наскоро. Етап Костенец - беше много яко! Ние се настънихме на един близо 90 градуса завой а за да стигнем до него карахме около 7-8 км по пистата. 1 час след като я затвориха минаха 3 сейфти кар ор сомтинг. и след някво време ги пуснаха всичките през около 3-5 минути и минаха един след друг. много ме изкефи - аз не бях ходил на рали преди. май имам клипчета в телефона..

                  Коментар


                    #10
                    Re: !

                    Fiat_Alfa_Fen написа:
                    Immortal написа:
                    Това като обида ли да го приемаме Че Сливен е 8-ми по големина град в БГ.А писта имаме, щото си затворихме аерогарата...Заторете си и вие ваш’та и ще имате няколко писти П.С. Сигурен съм, че около Варна все ще се намери някое изоставено селскостопанско летище
                    Колега, в никакъв случай не съм имал за цел да ви обидя!!Мисълта ми беше че сте намерили местенце където да разтривате.А нашия град уж бил голям а няма къде да се направи една свястна обиколка! До преди няколко месеца кмета ни затваряше една отсечка но само за няколко часа и само за мотори!В краен случай ако ни поканите, може да ви дойдем на гости няколко варненски Фиата и алфи да покараме.Пък после
                    Те полигоните махнаха ти искаш място за каране в стил писта. Единствения вариант е на италянските преследвания на картинг пистата които най вероятно ще ги подновят Октомври, Ноември месец. На мен като ми се кара ходя на Аладжата ама вече много по рядко. Много камикадзета карат там а и ако не ползваш двете платна за да може да се използва подходящата траектория за вземане на завоите смисала се губи. Аз скоро писта в околоността на Варна не виждам как ще стане. Повечето италянски преследвания са на картинг писти както е днескашното в Кюстендил, което също не е алтернатива за една КОЛА. Трябва да има 3-4 писти подобни на Дракон в Калояново и да са на различни места из България за да има някаква развръзка. Карал съм доста на завои и най-гадното е това че не знаеш какво се крие след него. И на каруци съм попадал както и на камион Краз който с левите колела беше в мойто платно така че умната.

                    [Skype - FIAT_FREAK

                    Коментар


                      #11
                      !

                      Колега NIGHT^WALKER, И аз варианта с аладжата съм го пробвал но както каза ако не е празен пътя е лудница...А попринцип идеята ми беше място на което да преместят градските рацери да се забавляват без да застрашават ’’невинни’’.
                      EX: Fiat Bravo 1.6 103++hp/ Fiat Coupe 131hp/ AR 156 2.4jtd 1??hp
                      Alfa Romeo 147 1.6 16v 2005г. 120hp
                      ВАЗ 2107 project. SUZUKI GSXR 600 SRAD
                      Не са важни конете в колата, а лимките в главата!!!

                      Коментар


                        #12
                        И аз това искам но не знам кога ще стане това нещо. Сега си понаправих кола за каране а няма къде. Исках да карам на Калояново ама то там трябва или да съм дрифтър или някакъв сектант за да стане. Няма италянски преследвания. А и с тея картинг писти пак не е вариант. Няма интерес да се развива в нашата мила родина такъв вид спорт. Даже и една свястна писта за драг нямаме. Иначе голф игрища вече с лопата да ги ринеш.

                        [Skype - FIAT_FREAK

                        Коментар


                          #13
                          На мен много ми харесва пътя от старозагорските минерални бани до Стара Загора... около 1 ч. през нощта там няма никакви коли, може да се появи някоя случайна, но по принцип поне когато аз карах там - нямаше ... има страхотна видимост и никакво осветление и единствения начин да не видиш колата срещу теб е да кара без фарове... след италфест 2007 тотално си направих кефа по този път ...Иначе много ми се ще да участвам в италианско преследване, знам перфектно картинг писта Варна, но все изтървах поради някаква причина италианското ... сега като съм студент във Варна ще ми е по-лесно да го хвана следващия път Миналата седмица ходих до пистата и видях, че май октомври ще е следващото италианско наистина (ако не се бъркам), но има календар със събитията там, където са формулярите А писта в бг в близките 10-20 години забравете да се ЗАМИСЛИ ... камо ли да се направи

                          Коментар


                            #14
                            Говори се, че мотоциклетната писта в Долна Митрополия се променя за да е подходяща и за автомобилни състезания.Дано да е вярно.Тогава заедно с Калояново ще станат две пистите.
                            sigpic
                            Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                            475HP 11,5/1,9/191
                            YouTube

                            Коментар


                              #15
                              момчета чрез гугъл намерих доста самолетни писти и даже една писта край софия... пуснал съм в тунинг.бг подфорум Варна тема даже...
                              GTV 01', GTV 99', Spider 98'

                              ex: 145QV 97'

                              Коментар

                              Working...
                              X