Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Темпра - климатроник

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Темпра - климатроник

    Здравейте, не знам дали тук е мястото на темата, но все пак ще опитам Та исках да ви попитам какво ми е нужно за да сложа климатроник на Темпрата ми или по-точно с какво отпред под капака се различава Темпра с и без климатроник и горе долу колко пари ще ми излезне монтажа. Благодаря ви предварително!

    #2
    Никой ли не е наясно Явно въпросът ми се оказа прекалено сложен. Е ще си се пържа в Темпричката явно :P

    Коментар


      #3
      Добре е мястото, точно него имах предвид Ами виж сега, за мен това е обречена кауза.С монтажа на компонентите ще се справиш.Около ремъците има промяна но ще стане.Проблема обаче е в инсталацията.Хвърли поглед тук, Volume 2, Section 55.Значи този климатроник е дълбоко интегриран в електроинсталацията на колата.Инсталацията му не е в отделен сноп, който да си купиш и поставиш.Това е така, защото не е предназначен за допълнително монтиране, а е поставен фабрично.Тоест ще трябва или да смениш цялата инсталация, или да опроводиш ето това наново.Ако на теб не ти се занимава с това или не е по силите ти, помисли си колко биха ти искали за да направят подобно нещо - убийствено много работа е.И доколко биха го направили изобщо, защото накрая трябва да ти дадат и някаква гаранция за цялата работа.Аз никога не бих се захванал с такова начинание, без значение от коя страна съм - твоята или от към сервиза.И накрая, без да се обиждаш, всичко това за кола на себестойност 3-4 хиляди лева...Затова мисля, че идеята ти няма практическа реализация.
      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

      Коментар


        #4
        Re: Темпра - климатроник

        svepldi написа:
        Здравейте, не знам дали тук е мястото на темата, но все пак ще опитам Та исках да ви попитам какво ми е нужно за да сложа климатроник на Темпрата ми или по-точно с какво отпред под капака се различава Темпра с и без климатроник и горе долу колко пари ще ми излезне монтажа. Благодаря ви предварително!
        Мисля,че ще ти е по-малко разправия да я продадеш твоята и да си купиш друга с клима...разликата няма да е голяма в парите
        tipo 1.4
        tempra 1.8i.sw
        brava 1.6 16v
        kappa 2.0 20v

        Коментар


          #5
          Благодаря ви много за информацията, колеги. Аз не съм достатъчно кадърен за да направя такова нещо, колата ми е служебна и имам разрешение да й слагам климатроник, но понеже съм чувал, че практически е малко неприятна работа, реших първо да попотам някой по-компетентен от мен. Началството едва ли би се навило да се бартероса цялата само заради един климатроник, така че и това не е вариант за съжаление . А повярвайте ми, тази Темпра струва много по-малко от 3-4к

          Коментар


            #6
            Да кажем, че Темпрата струва 1500-2000 лв. Горе-долу пак толкова ще ти искат в сервиз да ти монтират климатик. Сам прецени дали си струва. Това се опитват да ти кажат и колегите по-горе. Но щом колата е служебна и имаш "разрешение да слагаш климатроник", нека го осребрят това "разрешение" и слагай. Или сменяйте колата.
            Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

            Коментар


              #7
              Да аз ги разбрах какво имат предвид, но нали се сещаш че това със смяната на колата заради единия климатик няма да стане. Въпроса беше ако може да се свърши работата за 200-300лв. ок, ако не, здраве да е. Много благодаря, колеги, за оказаното ви внимание по моя въпрос, но май в крайна сметка ще остана без климатик

              Коментар

              Working...
              X