Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Информация за смяна на масло и антифриз

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Информация за смяна на масло и антифриз

    колеги интерисува ме от къде се пуска антифриза и откаде се налива маслото на двигателя че мисля да си ги сменям сам а пък незнам кое как става бихте ли ми казали
    Fiat Brava 1.6/16v103SX

    #2
    Най-добре върви в сервиза да ти ги сменят по принцип плащат се само консумативите а смяната е безплатна.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    Коментар


      #3
      Както е казал колегата, най-добре иди в сервиз, но все пак ето:- в зелена елипса - капачката за маслото;- в червената елипса - казанчето за антифриза.
      Прикачени файлове
      Space Star 1.9 DID

      Коментар


        #4
        а... антифриза търсиш най-ниската точка (маркуч) този които влиза в радиатора ,махаш скобата и чакаш...После доливаш откъдето е обяснил колегата !!!Да не забравя и трябва да я обезвъздушиш !!!
        Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
        Fiat Punto 1.2 16v LPG

        Коментар


          #5
          etorrent написа:
          а... антифриза търсиш най-ниската точка (маркуч) този които влиза в радиатора ,махаш скобата и чакаш...После доливаш откъдето е обяснил колегата !!!Да не забравя и трябва да я обезвъздушиш !!!
          Освен това има пробка за източване на антифриза. Също горе в ляво на радиатора има пробка за обезвъздушаване, такава има още и на маркучите зад ДВГ.Хубаво е и като се сменя антифриза, да се направии промивка с чиста вода.
          Прикачени файлове
          Space Star 1.9 DID

          Коментар


            #6
            Roko написа:
            Както е казал колегата, най-добре иди в сервиз, но все пак ето:- в зелена елипса - капачката за маслото;- в червената елипса - казанчето за антифриза.
            за антифриза знам от каде се налива Yellow_Flash_Colorz_PDT_17 и благодаря на колегата "Roko" за обяснението за обезвъздушаването и промивката а иначе за маслото тая капачка немога да я отворя ... отваря се нагоре но не се маха кажете как се маха завърта ли се какво се прави
            Fiat Brava 1.6/16v103SX

            Коментар


              #7
              дърпаш нагоре...а за прочистването...не съм превърженик...след като не ти гори масло колицата няма зако да я тормозишмое мнение.
              Fiat Brava 1.6 16V 2001

              Не на войната по пътищата !
              http://media.causes.com/ribbon/478500

              Коментар

              Working...
              X