Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стрелката за температурата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стрелката за температурата

    колеги подскажете...колата си върви вичко точно перката се включва периодично...като карам малко и бавно радиатора си е студен а като карам повече загрява (термостата бачка), но...на таблото срелката си прави каквото си поиска най-често си стои забита долу...понякога се покачва или се движи постоянно нагоре надолу...100% от случаите като стигне средата и перката се включва...но понякога и като е долу перката пак си се включва...как да я накарам да си показва реално?!? какво и подава сигнал и къде да го намеря и сменя ако трябва че така ме е страх малко...
    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

    #2
    Нещо което няма да ти навреди - проверка за въздух, и обезвъздушаване , например 2 пъти, за всеки случай. После се завираш някъде в двигателния отсек, и търсиш онова дето е навито на термостата, май е един син датчик. Ако не е скъпо - сменяш го, щото той може да си показва квото си иска, зависи от настроението му... Хубавото поне е че от него нищо не зависи. Служи само за да ти мести стрелката в разни направления, а като се прецака - кел файда..; а щом перката се включва - можеш да приемеш че останалата част от охлаждането ти работи нормално, вероятно. Даже преди да го свалиш , виж какво съпротивление дава, и го сравни с някоя таблица от аутодата, поне да разбереш дали работи или не.Ако се не се лъжа, на радиатора трябва да имаш един резистор, от оня модел дето прави номера при 1.6-двигателите. Проверри си го за всеки случай. Той няма общо със стрелката. Тя зависи само от конекторите на таблото, и от датчика, и от един конектор дето е под кутията с големите бушони, като тръгнеш по кабела на датчика, назад към купето, трябва да стигнеш до тоя конектор. Е там ако ти прави лош контакт - ето ти проблем.

    Коментар


      #3
      ogi28b написа:
      Нещо което няма да ти навреди - проверка за въздух, и обезвъздушаване , например 2 пъти, за всеки случай. После се завираш някъде в двигателния отсек, и търсиш онова дето е навито на термостата, май е един син датчик. Ако не е скъпо - сменяш го, щото той може да си показва квото си иска, зависи от настроението му... Хубавото поне е че от него нищо не зависи. Служи само за да ти мести стрелката в разни направления, а като се прецака - кел файда..; а щом перката се включва - можеш да приемеш че останалата част от охлаждането ти работи нормално, вероятно. Даже преди да го свалиш , виж какво съпротивление дава, и го сравни с някоя таблица от аутодата, поне да разбереш дали работи или не.Ако се не се лъжа, на радиатора трябва да имаш един резистор, от оня модел дето прави номера при 1.6-двигателите. Проверри си го за всеки случай. Той няма общо със стрелката. Тя зависи само от конекторите на таблото, и от датчика, и от един конектор дето е под кутията с големите бушони, като тръгнеш по кабела на датчика, назад към купето, трябва да стигнеш до тоя конектор. Е там ако ти прави лош контакт - ето ти проблем.
      така и така си започнал да пишеш драсни ми линк поне как да проверя за въздух в системата...!? а и още нещо което забелязах скоро...като загрее колата не си личи да връща вода в казанчето...иначе се вижда така че се джурка водата...дали е нормално днес долях малко антифриз че беше под минимума?
      Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
      BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
      BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

      Коментар


        #4
        ЛИНК (м/у другото тоя линк е супер-полезен!) Значи ще се появи един екран, и в дясната му половина, в най-горното поле пишеш "обезвъздушаване" и натискаш Enter. После от една от 6-те страници с теми в които се среща тази дума, си избираш някоя, и така М/у другото защо беше нужно да ме цитираш? Щеше ли да е по-различно ако нямаше цитат? - Не. Така е по-уморително и по-натоварващо за четене.ред.: Ако нещо не сме се разбрали , извинявай! Под проверка за въздух имах предвид да обезвъздушиш.

        Коментар


          #5
          уф извинявам се разбрах те естествено ама съм малко заспал до преди малко бях на плаж и...
          Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
          BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
          BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

          Коментар


            #6
            kiselo написа:
            уф извинявам се разбрах те естествено ама съм малко заспал до преди малко бях на плаж и...
            стига с тоя плаж бесамо по живота ходиш... бачкане трябва как е водата стопли ли се?да направя сефтето и аз най накрая
            Fiat Brava 1.6 16V 2001

            Не на войната по пътищата !
            http://media.causes.com/ribbon/478500

            Коментар


              #7
              колега и на мнен така ми оказваше стрелката или ниски градасуси или 4е пегрява. Изплашихсе и бързо смених термостата но проблема остана и един ден от яд ударих табло и какво да видя стрелкара се оправи и показва точно. Колсултирах се с майстор и ми каза че имам хлабава ел. връзка на уреда на таблото и за това играе стрелката.

              Коментар


                #8
                И аз имах подобен случай.Показваше доста висока температура и мног се бях изплашил - преправян термостат от рено 5.Доста бързо загряваше за 2 3 минути и 2 3 чертички на горе.Почуквах го докато карах , но сега се закрепи положението.Имаше някъде една тема в която се описва че се припояват спойките на стрелката за температурата, но не можах да я намеря.Пробваи с почукване в началото да локализираш проблема.Малкое неудобно за чукане че стъклото е леко под ъгъл.Поздрави.
                Bravo JTD 105 '98

                Коментар

                Working...
                X