Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моля за съвети при покупката на Fiat Coupe втора ръка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Моля за съвети при покупката на Fiat Coupe втора ръка

    Решил съм да си купя Fiat Coupe 2.0/16v или 20v. Ндявам се някой с повиче опит да ми пише относно експлоатацията и качествата на автомобила. Иначе визията му е просто..... . Каква е цената на частите и скъп ли е лекия оптичен тунинг ( нови маски, споилер, промяна в капака на двигателя и ксенонови фарове ).

    #2
    В самия форум влез в "Evergren" и някъде надолу има тема " Какво coupe да си купя’. Там me_to_u е написал страшно много за тази кола. Прочети го пише доста полезна информация или се свържи направо с него. Лично на мен тази кола ми е любима, така че разпитай, купувай и даваи много газ
    Господ пред мен, аз по него с Уно 1.3 70s

    Коментар


      #3
      АААААААААА е тука в ’FIAT’ има още. Темата се казва FIAT COUPE. Аре чао.
      Господ пред мен, аз по него с Уно 1.3 70s

      Коментар


        #4
        Решил съм да си купя Fiat Coupe 2.0/16v или 20v. Ндявам се някой с повиче опит да ми пише относно експлоатацията и качествата на автомобила. Иначе визията му е просто..... . Каква е цената на частите и скъп ли е лекия оптичен тунинг ( нови маски, споилер, промяна в капака на двигателя и ксенонови фарове ).
        Щом си решил, купувай!Но преди това огледай износването на волана, тапицерията, ск. лост и всичко онова до което най-често се докосва шофьора! Това е критерия по който можеш да прецениш начина на експлоатация и пробега! Всичко останало е само реклама!!!

        Коментар


          #5
          Re: Моля за съвети при покупката на Fiat Coupe втора ръка

          Skip написа:
          Решил съм да си купя Fiat Coupe 2.0/16v или 20v. Ндявам се някой с повиче опит да ми пише относно експлоатацията и качествата на автомобила. Иначе визията му е просто..... . Каква е цената на частите и скъп ли е лекия оптичен тунинг ( нови маски, споилер, промяна в капака на двигателя и ксенонови фарове ).
          Разликата между споменатите от теб модели е значителна от към цена на колата. Питай ме някакви конкретни неща, на посоки мога да ти кажа що годе доста. За спойлери, има много, но не и в Бг. За справка-
          Прикачени файлове

          Коментар


            #6
            за me_to_u

            Разликата в цената на двата модела ми е пределно ясна, особено на българския пазар. Колебанието ми идва по-скоро от разликата в преките експлоатационни разходи. Макар, че от друга страна макар околните да не усештат разликата ми се иска по-мошната версия. За тунинг имам предвид едни нови джанти и нов споилер от типа които има на снимка в темата за снимките "Fiat Coupe мечта" . За това че в БГ липсват готови не ме и изненадва, но има и вариант за изработка. Например в с.Роза, край Ямбол има такъв гараж за оптичен тунинг ( той спечели, ако не се лъжа 2 място на предишния тунинг фест с една Astra). Какво би ме посъветвал и ако избирам между 1.8/16v 131 hps 1999 и 2.0/16v 140 hps 1997г ? Каке и окачването?

            Коментар


              #7
              Re: за me_to_u

              Skip написа:
              Разликата в цената на двата модела ми е пределно ясна, особено на българския пазар. Колебанието ми идва по-скоро от разликата в преките експлоатационни разходи. Макар, че от друга страна макар околните да не усештат разликата ми се иска по-мошната версия. За тунинг имам предвид едни нови джанти и нов споилер от типа които има на снимка в темата за снимките "Fiat Coupe мечта" . За това че в БГ липсват готови не ме и изненадва, но има и вариант за изработка. Например в с.Роза, край Ямбол има такъв гараж за оптичен тунинг ( той спечели, ако не се лъжа 2 място на предишния тунинг фест с една Astra). Какво би ме посъветвал и ако избирам между 1.8/16v 131 hps 1999 и 2.0/16v 140 hps 1997г ? Каке и окачването?
              ми дай си сметка закво я купуваш ... за визия и гъзарлък или за вървеш и просто визията идва бонус заради модела ...щото ако си я земеш за визия и си купиш с по-малък мотор малко ше си като пича дрисльо ) ... 2/3 от автомобилите ше те отнасят като загорял войник стопаджиика на фона на мноу опънатия дизайн малко ше е смешничко като качиш ена кака и земеш че са натиснеш нейде и едно пежо 205 гти те отнесе ... 20 годишна кола :Dа все пак не си говорим за автомобил който има много градско и космополитно излъчване :Dмисълта ми е - никой не си купува ферари което е 100 коня само заради тва че изглежда като ферари ... :D
              :: Show me some Madness ::

              Коментар


                #8
                колега, като си търсих кола и аз се оглеждах за купета, но за мен имаше 2 варианта- 1,8/16волта или 20волтовия, лошото е че запазени екземпляри от горепосочените се намират трудно, а и са доста по скъпи от 2,0/16в заради годините... сега карам 20в. мотор на фиат и честно казано не е по добър избор от 1,8/16, първо разходите са сериозни каквото и да правиш, второ динамиката е почти еднаква, а разхода не го коментирам
                "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

                Коментар


                  #9
                  toko написа:
                  колега, като си търсих кола и аз се оглеждах за купета, но за мен имаше 2 варианта- 1,8/16волта или 20волтовия, лошото е че запазени екземпляри от горепосочените се намират трудно, а и са доста по скъпи от 2,0/16в заради годините... сега карам 20в. мотор на фиат и честно казано не е по добър избор от 1,8/16, първо разходите са сериозни каквото и да правиш, второ динамиката е почти еднаква, а разхода не го коментирам
                  демек ако махнеме седалките и чакмаците на 1.8 16в за да изравниме с кила разликите в конете на браво гт и излезе да се дръпнете ше е почти идентично с твойто ХГТ?
                  :: Show me some Madness ::

                  Коментар


                    #10
                    Snaker написа:
                    toko написа:
                    колега, като си търсих кола и аз се оглеждах за купета, но за мен имаше 2 варианта- 1,8/16волта или 20волтовия, лошото е че запазени екземпляри от горепосочените се намират трудно, а и са доста по скъпи от 2,0/16в заради годините... сега карам 20в. мотор на фиат и честно казано не е по добър избор от 1,8/16, първо разходите са сериозни каквото и да правиш, второ динамиката е почти еднаква, а разхода не го коментирам
                    демек ако махнеме седалките и чакмаците на 1.8 16в за да изравниме с кила разликите в конете на браво гт и излезе да се дръпнете ше е почти идентично с твойто ХГТ?
                    не точно щото браво гт е 115кс, а на купето е 130 и няколко. разликата е във вариатора :D за 20в. не знам но 1,8/16 купе има идентични динамични характеристики с 2,0/16.ето и малко данни....http://catalog.auto.ru/fiat/coupe/65.../3351.htmп.п. като гледам на купетата слагат новия 20в. мотор, но надали разликата се усеща
                    "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

                    Коментар


                      #11
                      Ми аз имам 1.8 16в, и не ми пречи, че ме изпреварват ГТИ-та като спрял. Ако иска и Трабант да ме изпреварва. Аз имам следните скромни наблюдения...имах доскоро Ибиза ГТИ, много и се кефих. Даваше ми разход 11,5-12-13 градско. Фиата ми върви едно към едно с Ибизата. Разлика от 100 кг, и 11 КВ. Обаче защо пък Фиата ми харчи 10-11 градско, а в най-големия пек, с неуморно включен климатроник 11...Не знам, всеки си прави избор какво да кара. На мен 96 КВ за е...те разбити варненски пътища са достатъчни, пък нека ме задминават. Аз лично не съм особено впечатлен от динамиката на 20в Купе. Пак е въпрос на виждане де. А силно се съмнявам се намери серийно атмосферно Купе да бие 20 годишно Пежо ГТИ на къса дистанция. Ако си почитател на приличната динамика нацакай турбо версия.

                      Коментар


                        #12
                        me_to_u написа:
                        Ми аз имам 1.8 16в, и не ми пречи, че ме изпреварват ГТИ-та като спрял. Ако иска и Трабант да ме изпреварва. Аз имам следните скромни наблюдения...имах доскоро Ибиза ГТИ, много и се кефих. Даваше ми разход 11,5-12-13 градско. Фиата ми върви едно към едно с Ибизата. Разлика от 100 кг, и 11 КВ. Обаче защо пък Фиата ми харчи 10-11 градско, а в най-големия пек, с неуморно включен климатроник 11...Не знам, всеки си прави избор какво да кара. На мен 96 КВ за е...те разбити варненски пътища са достатъчни, пък нека ме задминават. Аз лично не съм особено впечатлен от динамиката на 20в Купе. Пак е въпрос на виждане де. А силно се съмнявам се намери серийно атмосферно Купе да бие 20 годишно Пежо ГТИ на къса дистанция. Ако си почитател на приличната динамика нацакай турбо версия.
                        тва имах предвид ... като ше е гарга да е рошава :Dискам ламбо ама с газова и с 5 места за сядане вътре :Dне стаа ...за мене - купе 1.8/16в е смешно ... голяма коруба - няа никой вътре ...само от 20в нагоре и турбо ... ако може 50в най-добре не е ясно кога щи затребват ...
                        :: Show me some Madness ::

                        Коментар


                          #13
                          за me_to_u

                          Мерси много за споделения опит. Относно газарията - запомнете едно винаги ще има някои по от тебе и не е добре ако човек не може да го приеме ( отразява се ). Сравнението на динамичните характеристики е логично - разликата е от 10hps. И за накрая - колата я избираш за себе си и трябва да ти пасне на теб, защото ти ше я караш, а не оная кака дето не и разбира главата какво е амбриаж например! В такава кола заслужават да ги возиш тиш дето те харесват тебе + малкото красиво допълнение Fiat Coupe (дай Боже някой ден LE). Yellow_Flash_Colorz_PDT_11

                          Коментар


                            #14
                            Не се надявай скоро да се откачиш от интересната тема! Ето ти още инфо за сравнение:http://www.carexpert.ru/compare.php3?view=OneModel&modid%5B%5D=fiatc18&mod id%5B%5D=fiatc20&modid%5B%5D=fiatc21&Submit.x=27&S ubmit.y=11

                            Коментар


                              #15
                              Сравнението е интересно, но е м/у 1.8/16v и 2.0/20 където разликата в теглото и hps. По интересно е деиствително ли няма чак толкова голяма разлика при 16v двигатели. При показатели от 0-100 разликата е в десети от секундата и за непрофесионален шофьор не е от значение, но при едни и същи трансмисий по-големия вигател е логично да се държи по добре след 120-140 km/h/.

                              Коментар

                              Working...
                              X