Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задръстена цедка на сондата Браво 1.4

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Задръстена цедка на сондата Браво 1.4

    Тъкмо се зарадвах ,че след като свързах отрязания кабел на детонационния датчик колата литна и днес при изкачването към Бузлуджа си вървеше и наемаше на 4 предавка от 2500 об/мин и то умря.Едва съм се дотътрил до Казанлък тази вечер със скорост от 35 км/ч по Шипка на авариини светлини.Умрях от срам заради тази скорост.Всичко си е пак по моя вина защото оставих колата да изгори всичкото гориво докрай.След като демонтирах сондата установих ,че цедката на помпата в долния край е покрита с влакнести образувания.Измих я два пъти с водоструйката в комбинация с Меглио и събрах всичко.Резултата беше повече от задоволителен 2 предавка до прекъсвач 90 км/ч.Покрай всичкото това открих ,че голямата пластмасова гайка която стяга сондата е сцепена и не си върши работата.От снимките по долу ще разберете как си реших проблема със спуканата гайка.
    Прикачени файлове
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    #2
    Re: Задръстена цедка на сондата Браво 1,4

    ММММММммммм че то станало по здраво от яйце бре. :D Браво спасил си положението.
    BRAVA 1.4 12v - 1998г.


    http://vbox7.com/play:124bedab

    Коментар


      #3
      Извинявам се за глупавия въпрос, но това нали е горивната помпа? Ако да, как да стигна до нея за да я извадя, че ми се иска да я поизмия. Предполагам, че и горивния филтър е някъде след нея та евентуално да сменя и нея?
      like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

      Коментар


        #4
        Отваряй багажника и в дъното вдясно вдигаш постелката под която има пластмасов капак с три винта.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Благодаря много! А филтъра нейде наблизо ли е?
          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

          Коментар


            #6
            Lane Staley написа:
            Благодаря много! А филтъра нейде наблизо ли е?
            За филтъра не си ли срещал тема?Пред задна дясна гума е ,но са два вида така ,че със стария във магазина.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              Дано не се налага скоро да търся къде се намира помпата, че с тези бутилки за метан се вкарвам в приключение
              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

              Коментар


                #8
                Tornado написа:
                Lane Staley написа:
                Благодаря много! А филтъра нейде наблизо ли е?
                За филтъра не си ли срещал тема?Пред задна дясна гума е ,но са два вида така ,че със стария във магазина.
                Имам спомени за подобни теми, ама тайничко се надявах да съм се объркал и да е нейде из околностите на помпата. Отново благодаря!
                like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                Коментар


                  #9
                  Tornado написа:
                  Lane Staley написа:
                  Благодаря много! А филтъра нейде наблизо ли е?
                  За филтъра не си ли срещал тема?Пред задна дясна гума е ,но са два вида така ,че със стария във магазина.
                  сменя се сменя се не е сложно...отварял сам го 2,3 пъти защото помпата не отговаряше...и на изуст го запомних...колега Tornadoобисни на другите как си развил пласмасовата гайкащото аз я прасках с чука и 1 щанга предполагам и при теб е било такане се чупи...поне при мене не се счупи и при един познат
                  Fiat Brava 1.6 16V 2001

                  Не на войната по пътищата !
                  http://media.causes.com/ribbon/478500

                  Коментар


                    #10
                    ivan_dmx написа:
                    Tornado написа:
                    Lane Staley написа:
                    Благодаря много! А филтъра нейде наблизо ли е?
                    За филтъра не си ли срещал тема?Пред задна дясна гума е ,но са два вида така ,че със стария във магазина.
                    сменя се сменя се не е сложно...отварял сам го 2,3 пъти защото помпата не отговаряше...и на изуст го запомних...колега Tornadoобисни на другите как си развил пласмасовата гайкащото аз я прасках с чука и 1 щанга предполагам и при теб е било такане се чупи...поне при мене не се счупи и при един познат
                    Какво има за обясняване по развиването на гайката.Не ползвам нито чук нито щанга при развиването и при Мареата.Ама има една подробност имам много яки пръсти още от малък най-много да ползвам един парцал за по удобно.
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      точно така ще е ....да не съм сменял разбирам ...ма като сам си играл 2,3 пъти и махане на метанова ботилка ...и то сам си го правя ...окмерси за отговора все пак
                      Fiat Brava 1.6 16V 2001

                      Не на войната по пътищата !
                      http://media.causes.com/ribbon/478500

                      Коментар


                        #12
                        ivan_dmx написа:
                        точно така ще е ....да не съм сменял разбирам ...ма като сам си играл 2,3 пъти и махане на метанова ботилка ...и то сам си го правя ...окмерси за отговора все пак
                        Е хубаво де щом не вярваш ,че я развивам лесно така да е.
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар


                          #13
                          Е, затуй не оставям резервоара по празен от половината, щот’ не се знае какви попови лъжички ще засмуче помпата! Пък нея ни съм я виждал, ни съм я чувал! Дано да си е на мястото и да си върши работата! Хахахаха! Иначе евала за богатия снимков материал - нямаше да се сетя за такъв ремонт на гайката!

                          Коментар


                            #14
                            Повече няма да оставя Бравото да угасне за безнин.Няма такова приключение по запоалването му след наливане на гориво.ТД 100 Мареата я обезвъздушавам по бързо от този 1,4 мотор.Според мен въздуха който е в тръбопроводите не може да отвори някакъв клапан за да се завърти горивото в кръг.Абе с две думи вчера на Бузлуджа направо пощръклях добре ,че имах инструменти.
                            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                            Коментар


                              #15
                              Вариантите за палене ако отказва да подкачи помпата са два - ако си вадил помпата преди да я сложиш капни 10 тина капки масло в нея за да се намаже и да дръпне по-лесно, ако не си я свалял слагаш един маркуч на изхода на помпата и дърпаш с уста докато изкараш бензин през помпата.

                              Коментар

                              Working...
                              X