Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Парното духа само топло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Парното духа само топло

    Здравейте,От миналата седмица парното ми духа само топло, не мога да пусна да влиза въздух с външна температура Колата е темпра 1.6 i.e. SW с термотроник или климатроник, не знам как точно се нарича... Откакто съм я купил климатика не е работил и не съм и проверявал защо.Таблото е от тези електронните само с копчета. Преди като сложех температурата на "LO" и си ми вкарваше въздух с външна температура. Сега независимо дали е на LO HI или на някакви градуси помежду тях винаги духа адски горещ въздух.Някаква идея какво мога да погледна/проверя? Търсих из форума но не видях точно такъв проблем...Поздрави
    TEMPRA 1.6 i.e. Liberty (159AJ)

    #2
    Щом си с климатроник и управляваш всичко с ел.бутони то явно имаш проблем с някоя от клапите на ситемата за отопление и вентилация.При електрическото задвижване на клапите се използват ел.двигателчета които движат въпросните клапи.Или имаш нещо блокирало,неработещо,разкачено или подобно.Намери си мейнуал за колата и разгледай добре тогава започвай с търсенето на проблема.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Мисля, че проблема е точно в таблото за управление на климатроника. Когато то не е изпрзвно - клапите си застават за топло.
      My car is the best :P
      Fiat Tempra SW 1.9 TD

      http://moskvich-bg.org/phorum-5.2.6a/index.php?5

      Коментар


        #4
        Благодаря за съветите,Почвам четенето сега !Поздрави
        TEMPRA 1.6 i.e. Liberty (159AJ)

        Коментар


          #5
          аз имах същия проблем оказа се кранчето на парното 20 лв от ЕВРО 07 ПС ако се окаже в него проблема и купуваш от там, задължително със финна шкурка "челосай" повърхноста която ляга към парното че изработката е супер крива и пропуска вода
          TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
          UNO 1.0 FIRE

          Коментар


            #6
            Тази сутрин ходих при Стенли в Горна Баня(Автоклиматици Стенли до жп гара Горна баня) - колеги и по форумите много го хвалят. Аз лично останах недоволен. Работи грубо и за мен специално едно оправи, а друго развали.Отвори корите които са под кормилото и каза, че разпредилителят който определя дали да духа топло/студено не се върти. Предложих му да премери дали има напрежение достигащо до тази част(някой да подскаже как й е името) и той мери/прави и се получи така че сега пък духа само студено... няма топло Отделно се получиха някакви странни ефекти, че не мога да насочвам въдуха към прозорец, напред или в краката. Като "рестартирам" двигателя може, но след като си поиграя малко с температурата нагоре-надолу и клапите спират да пренасочват въздуха, т.е. цъкам по таблото но то си духа в последната посока която си е намислило и трябва да изключа от контакт и пак да включа за да променя посоката на духане...Ходих при италианеца и там ми казаха че нямали такива моторчета, които управляват въздуха топло/студено. Някакви идеи къде да търся?
            TEMPRA 1.6 i.e. Liberty (159AJ)

            Коментар


              #7
              Пич, аз имах такъв проблем но моята не е с климатроник, но клатапа си е клапа - ел или не трябва да врътне юуцера и да спре или пусне топлата вода или антифриз от двигателя. При мен беше яко клеясало защото някой идиот преди да я купя е слагал, ама се е забравил смес за теч на радиатори. Казаха ми - оооо , това не се поправя купува се ново. Е да ама не. Сваля се поне при мен с три видии и след яко промиване с гореща вода и киснене един ден и една нощ - всичко си тръгна. След това слагаш неква измислена гарнитура - може и балатум за да не тече от там. Как да намериш клапата - тръгваш по мъркучите от двигателя - два влизат в купето, проследяваш ги и стигаш до клапата. Няма начин да я объркаш.Успех!
              Fiat Palio Weekend TD70
              ПО ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "ДИЗЕЛ"

              Коментар


                #8
                Имам ръководството (цялата книжка) за Фиат темпра на български на компютъра, пиши ми и ще ти я пратя! Skype tiesto_14_fen
                Tempra 1.6 liberty

                Коментар

                Working...
                X