Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мареа 2.0 20V - инфо. за поддръжката на двигателя

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мареа 2.0 20V - инфо. за поддръжката на двигателя

    Здравейте на всички зарибени, в името на темата става ясно на какъв автомобил съм се спрял. Честно казано много ме наплашиха за петаците на фиат като цяло и всички се опитват да ме разубедят, но ако ще взимам фиат, то това ще е 2.0/20V и точка. Та молбата ми е следната моля хора, които имат реален поглед над този двигател да споделят опита си с мен и за хубаво и за лошо с радост ще предценя и вашите мнения. най-много ме интересува поддръжката на двигателя кое би ми създало проблеми, тои разхода е ясен (без коментар). абе с две думи които се смята за компетентен по темата Мареа 2.0 20V нека пише моля ви. Благодаря предварително.

    #2
    Ами имат причина да те плашат големи бегачки са и мачкат БМВ 320 шестак като стой та гледай направо унижават феновете на тези немски возила.Страх ги е хората бе колега затова те плашат да не вземаш 5-ка на Фиат който между другото се пише с главна буква в този форум.Иначе когато се подържа и не се пестят пари за качествени консумативи колата дава добри резултати като всеки друг автомобил.Писнало ми е от разбирачи които едвали не знаят някаква съкровена тайна за скрит дефект в този мотор чак информират хората за страшните проблеми с петаците на Фиат.Така първоначално трябва приготви 500-600 лв. за смяна на ремъци, ролки, масла, филтри, диагностика задължително още преди да я платиш. Айде късмет да случиш на запазена Мареа.
    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

    Коментар


      #3
      Аз ще добавя само при диагностиката ако има възможност да се измери какво налягане на маслото дава маслената помпа и дали има шум от веригата която я задвижва.Преди години един колега които доста рядко си сменяше автомобилите ми каза така-"Аз като си купувам автомобил втора употреба и го харесам и работата вече опре до покупка му сменям маслото и го оставям да си работи ей така 2-3 часа разбира се ако се съгласи продавача"
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        здравей колега, взимай и не се плаши от този мотор. Е вярно, като разход за подръжка е с много малко по скъп от 4-цилиндровия, една свещ повече, 600-700 гр. масло повече. Като разход на бензин 7-7.5 извън града 11-12 в града при нормално каране. На метан разхода ми е 5-5.5 извън града и 6.5-7 в града. Засега съм доволен колицата(да не чуе дявола )За смяна на ремъците, както казват колегите си има побългарен начин без да се вади мотора.И пак стигаме до основния принцип - ВСИЧКО Е НА КЪСМЕТ. ако е подържана добре грижи няма и те така.П.С.: най лошото е данъка. Аз платих 169 лв. в Стара Загора.
        fiat marea 2.0 20v,metanov ingekcion

        Коментар


          #5
          169 лв е и в Пловдив данъка и то с петте процента отстъпка!Колега Atanas71 ,АДАШ, аз съм с Браво и не скачам срещу 320 , та ти се засили с тоз параход да мачкаш 320ка.Не казвам че не може ама чак да ги мачкаш...Успех на колегата с Мареата дано да попаднеш на хубава - няма да съжаляваш и да знаеш че кола и жена са на късмет

          Коментар


            #6
            Както каза и колегата tornado, на този двигател слаб елемент е маслената помпа. Това го казвам от прочетени теми във форума, понеже никога не съм притежавал такова нещо.Погледни тук: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=26224
            Fiat Brava 1.2 SX '99 (182B2.000)
            http://fiat.comnet.bg/

            Коментар


              #7
              npace написа:
              169 лв е и в Пловдив данъка и то с петте процента отстъпка!Колега Atanas71 ,АДАШ, аз съм с Браво и не скачам срещу 320 , та ти се засили с тоз параход да мачкаш 320ка.Не казвам че не може ама чак да ги мачкаш...Успех на колегата с Мареата дано да попаднеш на хубава - няма да съжаляваш и да знаеш че кола и жена са на късмет
              Ами същия този параход е по-бърз от 320-ката с почити секунда от 0-100км./ч а даже е по-лек този параход от 320 или като е БМВ да го оставя да ме мине.Това че ти не скачаш срещу 320 и разсъждаваш така си е твой проблем
              Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

              Коментар


                #8
                Чудесно решение си взел още повече че можеш да си позволиш малко по-скъпата возия и по-големия данък.Този мотор е изключително подходящ за тази кола и не му се плаши.Това за проблем с маслените помпи не е точно така. На помпата и няма нищо,по скоро проблема е в задвижването и .Чуват се разни неприятни шумове и пак по - скоро се проявяват при дизеловите модели от колкото при бензиновите.Също така знай че може доста да се пипа по него ако си фен високия адреналин. Пожелавам ти скоро да се похвалиш с придобивка!!!

                Коментар


                  #9
                  Atanas71 написа:
                  npace написа:
                  169 лв е и в Пловдив данъка и то с петте процента отстъпка!Колега Atanas71 ,АДАШ, аз съм с Браво и не скачам срещу 320 , та ти се засили с тоз параход да мачкаш 320ка.Не казвам че не може ама чак да ги мачкаш...Успех на колегата с Мареата дано да попаднеш на хубава - няма да съжаляваш и да знаеш че кола и жена са на късмет
                  Ами същия този параход е по-бърз от 320-ката с почити секунда от 0-100км./ч а даже е по-лек този параход от 320 или като е БМВ да го оставя да ме мине.Това че ти не скачаш срещу 320 и разсъждаваш така си е твой проблем
                  Тоя параход е със задно предаване, така че още от старта ще му гледаш задния номер! От там нататък кантар положение, който е с по малко акъл в главата той е победител!

                  Коментар


                    #10
                    Здравей колега, Ще се включа и аз в темата! Собственик съм на такава Мареа от месец декември 2006 година! Имам около 50 000 км. с нея и лоша дума не мога да кажа! По-горе в темата са те предупредили за маслената помпа и те е препратил колегата към една друга тема, в която аз разказвам как "На здрава глава бинт сложих". Марейката ми беше атмосверна, сега вече е с турбина, но от скоро! Та за атм. вариант ще за почна с "+"-Въпреки мненията на други колеги от форума /виждали и невиждали такъв Фиат/ колата върви жестоко. Този двигател заради 5-тях си цилиндъра работи на през 72 градуса, което го прави изключително демаражен - т.е. на 5 скорост си върви спокойно без да придръпва и с 30 км.ч. и с над 230 км.ч. /еластичност/-Малко са колите в 2000 куб. среден клас, които са способни да са близки до динамичните и показатели на 20 в Мареата - пробвано !!!-Извънградския му разход на гориво /бензин/ е 7,4 - 7,6 л./100 км. с трима човека, багаж и включен климатик при скорост от около 120 км./ч, градския му разход не съм мерил -Докато си карах атмосверния мотор - над 35 000 км. не съм пипвал нищо по колата - нито окачване, нито двигател - нищичко а съм и причинявал неща ..... -Изключително добре обезшумено и качествено сглобено купе-Като му забучиш на този Фиат до край газста звука от петтцилиндровия му мотор е уникален-Даже и оригиналната му стерео уредба е със 6 тонколони и работи перфектно- Това е кола със всички екстри и всеобщо е мнението, че работят безотказно за разлика от по-старите модели-Добър такъв екземпляр можеш да намериш на поносима цена-Проблеми няма никакви нито с наличието нито с цените на резервните части /вкл. и по автоморгите/ това не е екзотичен, а масов автомобил-Окачването му е от "старата пръст" няма алуминиеви изгъзици, горни и долни носачи... - опростено, сигурно и ефтино за поддържане окачване, справящо се с нашите условия ОТЛИЧНО-А ! Мотора е с променливи фази на газоразпределението - т.нар. ванос при БМВ, в-тек при Хонда, но марката не парадира с това и никой не казва ауууууу петтака на Фиат е с такова газоразпределение щото, "специалистите" не знаят - ма е такаОсобености и/или "-" -Труден е за обслужване - двигателят е големичък и трудно се обслужва, за това майсторите в сервизите не ги харесват тези Фиати и ги плюят! Само, че това не би трябвало да е показател за един собственик - това си е проблем на майсторите!-Без да се заблуждаваме градския му разход на бензин ще е сигурно 15 - Аз обаче преди фиата имах Мазда 323 Ф 1600 сс и в града ми гореше 13, а беше в перфектно техническо състояние! Та мисълта ми е, че този разход не е по-голям от който и да е друг 2000 сс автомобил- Този фиат не търпи на компромиси от към качество на маслото - то трябва да е читава пълна синтетика ЗАДЪЛЖИТЕЛНО НИВОТО МУ ДА СЕ ДЪРЖИ НА ГОРНАТА ГРАНИЦА и да се сменя редовно тези три правила особено силно важат, ако колата се кара и по екстремно! Като цяло тази кола е сравнително високотехнологична и не носи на небрежно отношение към консумативите както примерно търпи един Голф, Опел, Форд.... Това е причината поради която някои сметет, че Този фиат бил капризен - да така е не търпи к"во да е масло, да го сменяш "сегиз-тогиз" и т.н. Горното важи за стария мотор - 147 к.с. - без V.I.S.Но ако имаш възможност си потърси новия вариант - със ВИС-а и 155 к.с. Това е модела от месец март 1999 год. на горе! С няколко думи това е! Освен написаното по-горе моето мнение е, че това е най-подходящата кола за момента по критерия "цена-качество"
                    ТУНИНГА СТРУВА ПАРА! ДРУГОТО Е ..... МУНИНГ

                    Коментар


                      #11
                      Голямо благодаря на всички влючили се в темата наистина ми беше от полза вашият опит с тези коли. Е доиде време и аз да се похваля че се сдобих с "Мариика" . Даи боже да ме слушка повече и от жена ми , не че тя не ме слушка де . Днеска я купих и не мога да кажа как е като цяло , в смисал не смея да и зимам душицата . Но като чух този ми ти рев на двг. направо ми настръхна плешивата тиква от кеф уникален звук. пак мерси и в скоро време ще пусна некоя и друга снимчица да хварлите по едно око и вие. Само да не я харесате много щото вече си е моя

                      Коментар


                        #12
                        Честито колега!Много да те слуша и малко пари да ти гълта!със здраве да си я ползваш!
                        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                        Коментар


                          #13
                          СНИМЧИЦИИИИИИИ :D
                          ТУНИНГА СТРУВА ПАРА! ДРУГОТО Е ..... МУНИНГ

                          Коментар


                            #14

                            Коментар

                            Working...
                            X