Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за нивото на антифриза в разширителното казанче.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за нивото на антифриза в разширителното казанче.

    Здравейте колеги, имам един въпрос за нивото на антифриза в разширителното казанче,понеже сутрин когато колата е студена нивото на антифриза е малко над мин. и когато колата загрее напълно и го погледна то е малко над мах. което означава прехода судена-топла кола е разщирение на антифриза мин-мах та това нормално ли е ?.Иначе няма бял пушек от ауспуха,не прави мехури в казанчето няма и масло в антифриза има мощност колата.
    Fiat Bravo 1.8GT 16V 113hp '99

    #2
    абсолютно нормално
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Колега не знам дали е нормално но при мен е по същия начин.Сутрин като отворя капака и погледна антифриза е между мин и макс.Като запаля колата да позагрее се качва малко над макс.И при мен няма бял пушек,мехури и маслото си е 6.Но като изключа колата и поизстине пак си пада между мин и макс.

      Коментар


        #4
        Като отворите капачката чува ли се съскане?

        Коментар


          #5
          Нормално е , нали затова е разшерително казанче
          Fiat Marea / 1.9 TD 100 / Weekend
          Škoda Fabia / 1.9 TDI /

          Коментар


            #6
            doofiat написа:
            Като отворите капачката чува ли се съскане?
            При мен да.Това лошо ли е?

            Коментар


              #7
              rsof написа:
              Нормално е , нали затова е разшерително казанче
              точно , ако го отвориш внимателно на загряла кола ще се върнекакто е било при изстинала , защото излиза горещия въздух . При мен се получава така, но преди палене е на макс, като загрее е над минимума и като го отворя изпуска и се връща на макс
              Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
              Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

              Коментар


                #8
                Преди палене е на МАКС, а като запалиш и загрее - се понижава?!? После отвърташ капачката внимателно, и пак се покачва на МАКС??

                Коментар


                  #9
                  Когато загрее антифриза се разширява,напълно нормалное да се качи нивото му.
                  Фиат Брава 1.4 12V 1998г

                  Коментар


                    #10
                    janyboy написа:
                    doofiat написа:
                    Като отворите капачката чува ли се съскане?
                    При мен да.Това лошо ли е?
                    Принципно е нормално да се чува някакво съскане, но да не е голямо т.е. силно.Честно да си кажа и на студено и на топло, нивото ми е едно и също - не се променя, но става въпрос за Брава ТД.Ако не ти изчезва и отново да се появява антифриза, не ти се втвърдяват маркучите значи е ок. Все пак отклонението ти не голямо. Спокойно!Но все си мисля, че при загряване на охладителната система, нейните съставни елементи се разширява (т.е. нивото се понижава), а не се стесняват (т.е. повишава).

                    Коментар


                      #11
                      doofiat написа:
                      Но все си мисля, че при загряване на охладителната система, нейните съставни елементи се разширява (т.е. нивото се понижава), а не се стесняват (т.е. повишава).
                      само че течността се разширява повечко. т.е да кажеме че при загряла кола обема на системата за охлаждане поради загряването се е увеличил с x%, а пък обема на самата течност с (x+y)% (абе повече демек).или иначе казано при загряване нивото се вдига
                      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=101168

                      Коментар


                        #12
                        Малко хора са били в час по физика когато е ставало въпрос за разширяване на телата при загряване.
                        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                        Коментар

                        Working...
                        X