Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Карам с дизелово масло ???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Карам с дизелово масло ???

    Днес като тръгнах по-рязко ми премигна лампата за маслото и реших да долея (защото гарнитурата на капака на клапаните ми изпуска малко) ... доливам и реших да се зачета в кутията на маслото ... и какво да видя - "... for latest generation diesel engines..." ... Като го купувах им казах само че искам да е пълна синтетика... не помня от къде го взех ... но със сигурност знаеха, че карам бензинова кола... та, може ли нещо да се прецака заради това, че карам с такова масло и всъщност това масло дизелово ли е или ? Ето и снимка:
    Прикачени файлове

    #2
    Въх Браво бе ти караш със Селения ВР което е се препоръчва за JTD двигателите.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Tornado написа:
      Въх Браво бе ти караш със Селения ВР което е се препоръчва за JTD двигателите.
      именно ... и доста си я понатисквам колата и не съм чул и едно тракане от двигателя... и без това маслото ми е за смяна, но сега много се притесних ... и като знам, че съм я вкарвал и в ограничител толкова пъти ... Сега какво да правя, да бягам да го сменя или ? И какво да сложа ... искам пак пълна синтетика

      Коментар


        #4
        това масло не е пълна синтетикано не вярвам да е станало нещо с колата титези продавачи са пълни кръжочници - хем не е синтетика, хем е за дизелова колаобаче и ти си за бой - киснеш доста из форума , а не си запомнил за какво е WRако искаш същата марка ти трябва Селениа К ( не 20К ) което май не се среща честомного разпространено синтетично масло е Мотул 8100
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Нищо няма да и стане, карай си спокойно.
          sigpic
          Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
          475HP 11,5/1,9/191
          YouTube

          Коментар


            #6
            В маслата за дизелови двигатели има добавки, неутрализиращи сярата, отделяна при горенето на дизелово гориво. Обратното не е препоръчително обаче. Няма никакъв проблем да караш с това масло.
            Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

            Коментар

            Working...
            X