Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Намерен: Дренаж на изпарителя на климатика-Браво/а/Мареа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Намерен: Дренаж на изпарителя на климатика-Браво/а/Мареа

    След поредния ми провален опит да открия какъвто и да е дренаж, отвор, дупка, или нещо подобно, ще ви питам - някой някога виждал ли е подобно нещо? Моята кола ли е единствената която не капе, когато работи тоя климатик? Изобщо къде се оттича конденза от изпарителя? Имам подозрение че където и да се оттича, при мен е запушено, защото освен че под колата остава сухо, вероятно като се събере малко водичка, почват да се развъждат спори, плесени, гъбички, и други приказни животни. Доказателство за това е че когато е работил компресора, и колата спре за 2-3-4 часа, после като запаля и включа вентилация, в първите няколко секунди от клапите излиза невъобразима смрад на нещо гадно. Ако не е работил тоя климатик, няма смрад. Другото което е, е че когато е работил компр., след като запаля и пусна вентилация към стъклото, веднага цялото се покрива с изпотяване, което според мен е точно тази вода която не се е оттекла, и се лепи отпред. Кофтито е че първо няма проблем, тръгвам, и докато карам - хем духа, хем ми изпотява стъклото, докато се изпари тоя евентуален конденз , и смукне малко чист въздух, и всичко се оправя. Та да ви питам - На Браво/а/Мареа, къде е дренажа, някой виждал ли го е, и ако няма - как е решен проблема с конденза? Иначе си купих спрей за климатик от практикер, после ще пръскам с него, смених и филтъра щото мислех че е мухлясал, обаче пак същата ра’ота. Не ми тече антифриз от радиаторчето, не ми изпуска фреон от климатика. Много дълъг го направих, извинете

    #2
    И аз доста пъти съм питал де е дренажа на Мареата защото и моята не капе ама така и не го намерих в крайна сметка.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Оги , няма да ги помогна особеноно дренаж поне при мен има :D но не знам къдегрубо капе накъде под акумулатора
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Според мен е по-разумно да се търси, когато колата е на канал, или подемник, демек да се гледа отдолу! И при мен тече някъде между акумулатора и "стената" към купето.
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          до акумулатора (поставката му) бях видял една тръбичка , сега дали е тя незнам .. :/
          Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
          Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

          Коментар


            #6
            Значи по-добре е да търся като сваля кората под двигателя? Ако наистина капе някъде при акумулатора, не се учудвам че под колата остава сухо, имам кора, която явно попива.Vladim - миналата седмица се качих на 1 естакада , и се взирах отдолу като идиот, ръчках, бутах, пипах.... но нищо подобно на дренаж или тръбичка. Но това без да свалям кората. Сега като свалям въздуховодите, и интеркуулера, ще се гледа обстойно, току-виж изскочил отнякъде пустия му дренаж... Пък и ако е тръбичка, както казва B1keP_BOy (едвам го написах този ник ), нищо чудно да е позапушена, и да ми прави мизерия.Одеве пръсках със спрея, заврях тръбичката максимално в клапите, натискам, и изтеглям с натиснато копче, във всяка една клапа го направих, включително и тези в краката на задните пътници. От гледна точка на ароматизация - има ефект, ще видим след 2-3 дни как ще е. Да се надявам че ако е имало някакви бактерии и мухъл - са убити. Миризмата обаче е доста остра, и трябва хубаво да се проветри и продуха системата с вентилатор на макс, и последователно отваряне на всички клапи по няколко пъти, иначе е възможно да ти прилошее , смърди като на ацетон, доста остро.

            Коментар


              #7
              Тази тръбичка, за която говори Байкър Бой, излиза от пластмасовата поставка под акумулатора и отвежда вероятно изкипелия електролит или събрала се от кой знае къде вода, в левия подкалник. Като клекнете, при завит напълно на ляво волан се вижда къде е края й. Малко не го обясних като хората, ама... дано да се разбере.
              Space Star 1.9 DID

              Коментар


                #8
                И аз не мисля че чак до там ще отвеждат конденза, а и сега търся една рисунка на вентилацията, ня която се вижда нещо като дренаж , някъде под поленовия. Моля Tornado ако се сещаш за коя снимка говоря и я намериш, да дадеш линк, че не мога да я намеря вече 1 час рова из архивите ... за сметка на това намерих няколко теми по темата, които одеве не успях да видя:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...?t=17751Ако прецените, ги обединете, говори се за едно и също и на практика се повтарят. Явно и при други не става локва под колата, и мирише на мухъл.Намерих рисунката, подозирам ето това ограденото в червено, и като гледам е дадено наистина под поленовия.
                Прикачени файлове

                Коментар


                  #9
                  На канал се вижда добре (аз съм без кора) - един гумен "джоб" в който можеш да бръкнеш сдва пръста, намира се в седата там където почва купето... абе пада се над кормилната щанга... като я качиш на канал ще я видиш
                  Brava 1.6 16v

                  Коментар


                    #10
                    Благодаря колега, а докъде мога да бръкна? Зависи от пръстите ли? Мога ли да бръкна с повече пръсти, или да търся много кльощаво момиче, което да бръкне с цяла ръка? В смисъл ако е запушено може ли да се отпуши лесно? Например нещо листа, боклуци, кой знае какво още.... И все пак да попитам - това за което говориш, дали не е главния дренаж на челното стъкло, защото той също е някъде там? Всъщност утре ще пробвам да прокарам нещо като тел през този дренаж, за да видя къде ще излезе

                    Коментар


                      #11
                      Дупката е мнооого "крива"... трудно се бъркаше... аз като си купих спрей за дезинфекция на климатици и та се опитах да му навра маркуча но с не голям успех до колкото си спомням... мисля си че по добрия вариант е да се махне радиаторчето и от там да се изчистят нещата...Аз пък имам следния проблем - май малко ми тече радиаторчето и трябва да говидя, та ще я направя тази оперция някои ден, другото по интересно е че и при мен от време на време се разнася гадна смрад в купето дори и да не съм пускал климатика а при рязко тръгване/спиране или взимане на завой с висока скорост... предполагам че някаде има някаква локвичка с гадости която при горните условия се разлива и почва да мирише - на някой случвало ли му се е това, някакви идеи?
                      Brava 1.6 16v

                      Коментар


                        #12
                        Roko написа:
                        Тази тръбичка, за която говори Байкър Бой, излиза от пластмасовата поставка под акумулатора и отвежда вероятно изкипелия електролит или събрала се от кой знае къде вода, в левия подкалник. Като клекнете, при завит напълно на ляво волан се вижда къде е края й. Малко не го обясних като хората, ама... дано да се разбере.
                        Звучи наистина логично да е за акумулатора, грешка
                        Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                        Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                        Коментар


                          #13
                          За спрея сега да ви разкажа - току що бях в Ес и Кей - автокозметиката. Този спрей дето от практикер го взех за 7 лева, тук струва 4.50 крайна цена на дребно с ддс. Което реално погледнато си е около 35% надолу Има и много каквито се сетиш аксесоари, и се връзват супер-евтино. Така че който има път към тая част на софия може да го има предвид. Сега ще го постна в магазини и сервизи.

                          Коментар


                            #14
                            ogi28b написа:
                            За спрея сега да ви разкажа - току що бях в Ес и Кей - автокозметиката. Този спрей дето от практикер го взех за 7 лева, тук струва 4.50 крайна цена на дребно с ддс. Което реално погледнато си е около 35% надолу Има и много каквито се сетиш аксесоари, и се връзват супер-евтино. Така че който има път към тая част на софия може да го има предвид. Сега ще го постна в магазини и сервизи.
                            Къде се намира този магазин "Ес и Кей"?
                            Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

                            Коментар


                              #15
                              IvoMarea написа:
                              Къде се намира този магазин "Ес и Кей"?
                              http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=28527
                              2015 Renault Megane Expression GT
                              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                              Всичко за FIAT Bravo 2007

                              Коментар

                              Working...
                              X