Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъсан ангренажен ремък..?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скъсан ангренажен ремък..?

    Здравейте, извинявам се ако е писано по темата преди, но не можах да открия.Интересува ме 1.6 16V мотора удря ли клапаните при скъсване на ремъка.Фиата е Bravo ’96 и вчера скъса ангренажа.

    #2
    да
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Доколкото знам пораженията зависят от оборотите в момента на скъсването.
      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

      Коментар


        #4
        Извинявам се за оффтопика, но вече взех да се плаша. Как ги късате тия ремъци? На старата кола нямах ремък. Имаше ангренажна верига и не съм се замислял за тази част на колата. Но тук чета вече за няколко случая на скъсан ремък. Не ги подменяте навреме или просто си е нещо нормално да се случва?
        FIAT Marea Weekend HLX 2.0 20V (147 hp)
        LPG System BRC Just

        Коментар


          #5
          не е нормалноима няколко вариантано най-често поради най-простата причина - просто не е сменен
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            ако мотора е 182a400броя клапани ще ти е последна грижа:имаш гарнитури (глава, и на валовете)всички ролки и ремъциглава шлайф, водачи)клапаните варират да речем от 8 до 12т.е. тяхната бройка влияе на общата цена с около 5%
            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=101168

            Коментар


              #7
              Sev написа:
              не е нормалноима няколко вариантано най-често поради най-простата причина - просто не е сменен
              или ако не е сменен както трябва, или е ментеливаз ти препоръчвам каквото и да казват да си сменят всички ролки
              http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=101168

              Коментар


                #8
                Няма 16V двигател, който да не удря клапани! Е поне аз не знам и не съм чел за такъв!
                Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                Коментар


                  #9
                  Удря ги така че на свински опашки се къдрят
                  Putno gt powa

                  Коментар


                    #10
                    Питайте мен бе аз за 1 месец два пъти ги смених.Единия път от счупена свещ , втория от ремък.На свински опашки да ти кажа не стават , стават леко криви.Изхвърлих ги иначе можеше да ти покажа какви ста след близки срещи с буталата при 1500 об/м.Буталата на всички са леко нарязани но тва не е за защита а за раминаване.Не е страшно при 1.6 мотор там са 4 клапана по малко не боли много (4х4х10лв = 160лв).Боли много като знаеш че са 20 и са по 20 лева (първия път ги взех за по 8 кинта ама нямаше от тая промоция).Смените ли си ремъка в сервиз който дава гаранция за частите и хората в него си разбират от работата а не са инж.Ганев няма да имате никакви проблеми.Дори и да се скъса ремъка ако са истински сервиз ще ви оправят колата за тяхна сметка.И да знаете едно нещо от мен - Евтиното винаги излиза скъпо!

                    Коментар


                      #11
                      По първи данни от майстора има 2 ударени клапана и 2 водача за смяна, вече как е станало не се знае, ремъка е на няма 8000км.

                      Коментар


                        #12
                        firetux написа:
                        По първи данни от майстора има 2 ударени клапана и 2 водача за смяна, вече как е станало не се знае, ремъка е на няма 8000км.
                        Там където са ти сменяли рамъка не ти ли дадоха гаранция и сигурен ли, че въобще е сменен?
                        SEAT Leon Cupra 300
                        Triumph Street Triple 765 R

                        Коментар


                          #13
                          Тя колата е на мой познат, мисля че не са му дали гаранция, пък и той сменя консумативите във Варна, а ремъка го скъса преди Търново и там я правят..Може и наистина да не е сменен въобще.

                          Коментар


                            #14
                            Тоя двигател ги удря, но я издай севиза!

                            Коментар


                              #15
                              Мисля че знам къде са сменени консумативите, но ще изчакам моя човек да се върне във Варна и да каже подробностите.Може да има нещо друго или да е бил дефектен ремъка, а и неговия крак е малко тежък. Преди това си я караше редовно със 160 и нагоре , а в момента когато го е скъсал е било бавно, те затова са само 2..

                              Коментар

                              Working...
                              X