Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Монтирах си фабрична аларма на Мареата и задни ел. прозорци

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Монтирах си фабрична аларма на Мареата и задни ел. прозорци

    Нещо ме тресна съчмата и си сложих фабрична аларма на колата. Много ми хареса та реших да си добавя и задни ел. прозорци.Накрая реших и ги вързах към алармата и сега тя си ги затваря сама.Много е гот.Понеже още не съм събрал всичко, та снимки след 2...3 дена.Операцията хич не етрудна и ще я дам в детайли.Надявам се да съм полезен на някой, аз лично от много време го замислях това.

    #2
    Re: Монтирах си фабрична аларма на Мареата и задни ел. прозо

    1115 написа:
    Нещо ме тресна съчмата и си сложих фабрична аларма на колата. Много ми хареса та реших да си добавя и задни ел. прозорци.Накрая реших и ги вързах към алармата и сега тя си ги затваря сама.Много е гот.Понеже още не съм събрал всичко, та снимки след 2...3 дена.Операцията хич не етрудна и ще я дам в детайли.Надявам се да съм полезен на някой, аз лично от много време го замислях това.
    Колко пари е една фабрична аларма и надежна ли е ? Малко офтопик сори :/
    Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
    Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

    Коментар


      #3
      Интересува ме за задните стъкла, оригинален модул ли използва или преправи инсталцията?
      Fiat Marea 1.8i 16V
      Fiat Tipo 1.4i 8V
      Fiat Punto 1.6i 8V
      www.italauto-bg.net/forum/

      Коментар


        #4
        Необходими материали.1. Електрически машинки за вдигане и сваляне на ел. стъклата - 2бр.2. Модул за управление на предните ел. стъкла.3. Модул и за задните стъкла.4. Панели с бутони за задните врати - 2бр. (налага се и смяна на корите, което се оказа проблем).5. Панел с четири бутона за шофьорската врата.6. Куплунзите за вратите - 2бр задни, 1бр предна (най-добре с цялата инсталация във вратата).7. Кабели.8. Гнездо за бушон.Повечето неща си ги набавих от една мареа, продавана на части. Всичко без задни кори излезна 160лв.Ето отдолу малко снимки на част от нещата.1. Модули за управление. Зеленият е за задните стъкла, а черния за предните и е оригиналния от моята кола. За съжаление се оказа, че този няма функция за вдигане на стъклата при заключване на вратите и се наложи да го сменя.2. Куплунг (букса) за задна врата.3. Машинки - лявата е ръчна, а дясната електрическа.
        Прикачени файлове

        Коментар


          #5
          За да се прокарат кабелите като хората е необходимо да се свалят корите на вратите, пластмасовите панели зад коланите, четирите кори на пода и самите апарати с коланите. Врати са пригодени за монтаж на ел. стъкла и не се налага пробиване.На снимките по-надолу:1. Вратата с механична машинка - монтирана в дясната и страна.2. Вече с ел. мотор и инсталация - монтира се в лявата страна на врата.3. Прокарани са кабелите от куплунга на вратата и сложен механизма на колана.
          Прикачени файлове

          Коментар


            #6
            Задния модул се монтира под лявата седалка - там си има готови отвори за това. Прекарват се сноповете кабели до него и се монтира гнездото с бушона. Аз лично използвах един кабел 4мм2, а заводски са 2 х 2мм2. Масата се взима отзад - маса 22 според сервизното ръководство. Малко накрая нещо с цветовете на кабелите имах проблем, защото ги посвърших.1. Задния модул е монтиран и са прекарани кабелите.2. Предния и той е сложен и е свързан с задния. (това го имат някой модели сами и служи за вдигане на стъклата при заключване).3. Бушоните - залените са за стъклата (30А).
            Прикачени файлове

            Коментар


              #7
              Прекарването на сноповете е гадна работа, но пък не е невъзможна.
              Прикачени файлове

              Коментар


                #8
                Rokambol написа:
                Интересува ме за задните стъкла, оригинален модул ли използва или преправи инсталцията?
                Малко не го разбрах въпроса, но ще опитам да отговоря.Инсталацията я преправих - даже добавих, защото нямах оригинално окабеляване, а модула който използвах е оригинален, но не от моята кола.Накрая посредством едно ръчно изработено пинизче си вдигам стъклата с алармата.
                Прикачени файлове

                Коментар


                  #9
                  Браво! Много хубава тема! Мен ме вълнува обаче това което каза за фабричната аларма. От къде я взе и въобще има ли такава за Мареа?
                  KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
                  Land Rover Discovery 2.5TD '94
                  EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
                  EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
                  EX: Fiat Regata 1.7D '84

                  Коментар


                    #10
                    Ами фабрични има на някой Мареи с по-висок клас на оборудване.Аз си ги купих от морга 2бр. по около 100лв...120лв с плафона и понеже ми предстоеше смяна на тази аларма , която беше на колата реших, че си струва.Самото поставяне е много лесно: Има си готови отвори за монтажа и само се прекарва един сноп от 16 кабела в купето и се свързва предимно в таблото на бушоните. На снимката с него се виждат и кабелите на алармата. Прекарва се копчето отпред за капака на колата и се монтира едно гнездо за бушон и един ключ.При мен се наложи само една жица да е по-далече от таблото с бушони - вързва се кън модула в жабката за стъкла, централно и т.н.

                    Коментар


                      #11
                      Похвала за усилията, както и за добрите снимки и разяснения
                      Fiat Marea 1.8i 16V
                      Fiat Tipo 1.4i 8V
                      Fiat Punto 1.6i 8V
                      www.italauto-bg.net/forum/

                      Коментар


                        #12
                        Баси, завиждам ти за мерака и свободното време...Аз имам 4 дръжки да сменя (не съм ги купил още де, ама до 1-2 седмици) и вече си бера кахъра, че цял ден ще ми иде на кино, а го нямам свободен...Иначе евала и за направеното и за темата!
                        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                        Коментар


                          #13
                          Yavor написа:
                          Баси, завиждам ти за мерака и свободното време...Аз имам 4 дръжки да сменя (не съм ги купил още де, ама до 1-2 седмици) и вече си бера кахъра, че цял ден ще ми иде на кино, а го нямам свободен...Иначе евала и за направеното и за темата!
                          Точно време нямах и го правех вечер след работа до тъмно. То и за това ме е срам да кажа, че продължи 20 дена това нещо.

                          Коментар


                            #14
                            1115 написа:
                            Yavor написа:
                            Баси, завиждам ти за мерака и свободното време...Аз имам 4 дръжки да сменя (не съм ги купил още де, ама до 1-2 седмици) и вече си бера кахъра, че цял ден ще ми иде на кино, а го нямам свободен...Иначе евала и за направеното и за темата!
                            Точно време нямах и го правех вечер след работа до тъмно. То и за това ме е срам да кажа, че продължи 20 дена това нещо.
                            абе "бързата работа, срам за майстора" а за дръжките аз 2 сменях цял ден :D
                            Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                            Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                            Коментар


                              #15
                              1115 написа:
                              Rokambol написа:
                              Интересува ме за задните стъкла, оригинален модул ли използва или преправи инсталцията?
                              Малко не го разбрах въпроса, но ще опитам да отговоря.Инсталацията я преправих - даже добавих, защото нямах оригинално окабеляване, а модула който използвах е оригинален, но не от моята кола.Накрая посредством едно ръчно изработено пинизче си вдигам стъклата с алармата.
                              Дай инфо, схема и място на свързване за ръчното пинизче Щото това най-много ме тормози
                              Steliyan's Life!
                              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                              Коментар

                              Working...
                              X