Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нормално ли е - 8000 оборота в минута?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нормално ли е - 8000 оборота в минута?

    интересно ми е нормално ли е да минава 8000 оборота на бензин защото имам съмнения че преди 15-тина години е пипан на първа 62 км/ч. и ги вдига за не повече 45-50 м. а е поприцип 85 к.с .Ще пусна клипчета тия дни във "vbox7"то ритмото си е малко попринцип тежи 1050 кг.Редактирано заглавие - мерната единица е брой обороти за 1 минута, не за секунда Модераторски екип на fiat-bg.org
    ТОВА Е ДА ИМАШ ТАРАТАЙКА ОТ 80-ТЕ

    #2
    пускай го тва ритмо във Ф1 да им скъса шортите на всички, ей затва карам италиянки. 8000 оборота за 1 сек, за 2 16 000 за 3 секунди 32 000 като вдигна една минута и съм ги скъсал всички.
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Ако ги прави е впечатляващо! Само въпроса е до колко е верен оборотомера и ако е верен колко ще издържи колата да се вкарва в тия обороти. А иначе оборотите са в минута не в секунда.
      KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
      Land Rover Discovery 2.5TD '94
      EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
      EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
      EX: Fiat Regata 1.7D '84

      Коментар


        #4
        Ако съм разбрал въпроса, то нормално е ако няма ограничител да дига 8000 оборота. Един познат имаше Уно 1.1, което дигаше 9000 оборота по оборотомер. Моето също беше 1.1. и много вървеше на високи обороти. Един познат имаше самарка, която дигаше 75км/ч на първа, така че си е в реда на нещата 62км/ч на първа.
        FIAT BRAVO II 1.4 GPL
        FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
        FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
        FIAT UNO 1.5

        Коментар


          #5
          не ви ли е жал за двигателя......
          типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
          хюндай акцент 1.5 CNG
          киа каренс +метан

          Коментар


            #6
            dan4o написа:
            не ви ли е жал за двигателя......
            хахах колко си прав
            Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
            Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

            Коментар


              #7
              Съжалявам, че развалих забавлението...
              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

              Коментар


                #8
                Абе как ги виждате тия обороти???
                Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                Коментар


                  #9
                  Мдам, хубаво е да си пазиш колицата. Аз при едно тръгване с уното и газ до ламарината прецаках нещо и я водих на майстор да я отваря. Сменя сегменти той, но нещеш ли след седмица блокира. От какво? Майстора сложил буталата наобратно и тя срещнала клапан с бутало А от какво се е почнало всичко: от счупен палец от високите обороти (Не че сегментите не бяха за смяна по принцип но все пак можеше да не се развият така нещата). Извода е карайте спокойно и внимателно.
                  FIAT BRAVO II 1.4 GPL
                  FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
                  FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
                  FIAT UNO 1.5

                  Коментар


                    #10
                    stanleyhacker написа:
                    Мдам, хубаво е да си пазиш колицата. Аз при едно тръгване с уното и газ до ламарината прецаках нещо и я водих на майстор да я отваря. Сменя сегменти той, но нещеш ли след седмица блокира. От какво? Майстора сложил буталата наобратно и тя срещнала клапан с бутало А от какво се е почнало всичко: от счупен палец от високите обороти (Не че сегментите не бяха за смяна по принцип но все пак можеше да не се развият така нещата). Извода е карайте спокойно и внимателно.
                    Абе не знам ама толкоз смехории си написал! Как се слагат бутала на обратно ще обясниш ли? И кой палец се е счупил от оборотите? И ти прества имаш ли какво са 9000 оборота за един двигател. За такива обороти хората чупят пари с чували и преработват половината двигател а твойто Уно на n-години ги е правело без да се замисля така ли? Сори ама се насълзих от смях. :D
                    KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
                    Land Rover Discovery 2.5TD '94
                    EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
                    EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
                    EX: Fiat Regata 1.7D '84

                    Коментар


                      #11
                      Благодаря много за отделеното време.9000 оборота в минута са напълно възможни.Един приятел на неговия (SEAT TOLEDO)94г. минаваше си цифрите и стигаше до 500 на гас.Ако го пусна това ритмо във формула 1 ще се распадне то е много изгнило има външен вид (пребоядисвано е) но като го погледнеш от долу само ръжда. За тия години няма кво повече да искам,все пак го купих за 700лв. със гас.чак има и екстри
                      ТОВА Е ДА ИМАШ ТАРАТАЙКА ОТ 80-ТЕ

                      Коментар


                        #12
                        @Scorpion_BV Ако имаш представа от двигатели няма да ме питаш глупави въпроси. Да поясня , че 9000 оборота дигаше уното на един комшия, за моето не знам, тъй като нямах оборотомер, казах че вървеше страшно много и съм минавал на старт много коли с 1.6 двигател. 9000 об/мин мисля че не е толкова нереално, защото 1.1 има много къс ход на буталото, което позволява високи обороти, както и леко заминалата компресия също го позволява. Освен това тези коли нямат ограничител на оборотите. За палеца мисля че е ясно. Едно време колите бяха с едно нещо наречено прекъсвач-разпределител или повече известно като делко. Вътре има едно нещо наречено палец. Така се е случило него ден, че като съм я изрязал и палеца се е пукнал много вероятно от високите обороти. И това го разбрах чак след отваряне и затваряне на двигателя (който и така трябваше да се отваря, но може би щеше да е по-добре да знам че работата е в палеца). За буталата: Представи си едно бутало с мотовилката и си отговори за домашно как може да се сложи по 2 различни начина. За жокер - този двигател има на челата по два полумесеца за клапаните. Питай ако има нещо неясно, само не ми казвай друг път че пиша смехории!
                        FIAT BRAVO II 1.4 GPL
                        FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
                        FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
                        FIAT UNO 1.5

                        Коментар


                          #13
                          Да смехории са! Имаш счупен палец и отваряш мотор??? и буталта с мотовилката (на кое казваш мотовилка ми е интересно). И на обратно знаеш ли какво значи? И като ги сложи на "обратно" какво стана? А 9000 оборота правят моторите но разликата с този двигател е от земятата до небето. Та аре нема нужда да обяснваш как се правят. Алфов боксер направи 8000 оборота и потрошил доста неща. Ти ми твърдиш, че някакъв допотопен двигател ще направи 9000 оборота?!?!? И оборотомера на колата едва ли има 9000 оборота. Научи се да се изразяваш правилно и да не говориш като рибаря и ловеца.
                          KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
                          Land Rover Discovery 2.5TD '94
                          EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
                          EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
                          EX: Fiat Regata 1.7D '84

                          Коментар


                            #14
                            Повтарям за трети път. Казах че за палеца разбрах, когато отворихме и затворихме мотора. Второ мотора беше за отваряне и без него, и казах, че е било по-добре да знам за него навреме. Трето мотовилка някои наричат биела,има две мнения по въпроса, но в книгите на Haynes е мотовилка и от там така съм свикнал. Четвърто обратно значи наобратно. Пето, полумесеците на челата по този начин се завъртат и клапаните вече не влизат на местата си и леко чукваха буталата, чуваше се странен звук като от дизел, което не знаех от какво е, докато не блокира двигателя. Резултата след отварянето после беше: първо бутало на сол, клапаните отчупени от стеблата им. На другите бутала си личеше че техните клапани са чукали в тях. Главата беше пукната. Двигателя бях го разглобил сам, но не съм го сглобявал - за да видя какво има вътре - тогава бях тинейджър и ми беше интересно. Дадохме я на "майстор" да я сглоби. Резултата го написах вече. Шесто ли, седмо ли мотоциклетите не само че правят 9000 оборота а по 12-13000. Не разбирам от мотциклети, но имам познати които имат сервиз от 8 години - това го знам от тях. Осмо намери една кола без ограничител и виж колко оборота вдига. На един приятел тойотата дори ограничителя е на 8000. Явно може и още. Съвсем обикновен 1.8 16V 118к.с. от началото на 90-те. Девето на уното на комшията имаше допълнително слаган оборотомер, който беше до 9000. Разбира се е възможно да не е бил верен, но аз му вярвам +/- 500 оборота поне. Надявам се да съм се изразил вече правилно. Малко ме е яд, че тогава не го снимах двигателя си станал на мармалад, а после ми го откраднаха от простира. Мама им наркоманска, то да беше само него.
                            FIAT BRAVO II 1.4 GPL
                            FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
                            FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
                            FIAT UNO 1.5

                            Коментар


                              #15
                              Май е нормално. На моето Типо съм го пробвал два пъти. Единия път за да видя че може и втория, за да се уверя че не е случайно.И това на 4-та. Мисля че имаше тема. По кротко бе хора :D
                              Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                              Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                              Коментар

                              Working...
                              X