Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Punto 1.2 MPI/75 к.c - проблем с климатика!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Punto 1.2 MPI/75 к.c - проблем с климатика!

    Дойде лятото и проблемите с климатика пак започнаха.Колеги имам въпрос към собствениците на Fiat Punto 1.2 MPI/75 к.c Толкова слабо ли работи климатика?Направо не може да навакса ..Колата на жена ми ФОРД КА има климатик за милиони..може да те хване вътре хрема от студ.На всичото отгоре.. не виждам отдолу да капе вода от коденза..На всички коли капе отдолу вода от климатика ..от моята НЕ!//Та въпроса ми е :И при вас ли е така?Предварително отговарям на възможни запитвания:2 пъти съм ходил на диагностка в Г баня..закачаха го на стенд..вакуума мериха ,налягане на фреона..Казаха че всичко е наред...НО..не работи като хората..и ме притеснява че не капе конденз отдолуПредварително благодаря за всички предложения и съветиКраси

    #2
    Re: FIAT PUNTO 1,2MPI/75kc-проблем с климатика-Помощ!

    Krasimir Kostov написа:
    Дойде лятото и проблемите с климатика пак започнаха.Колеги имам въпрос към собствениците на ФИАТ ПУНТО 1,2 МПИ/75ксТолкова слабо ли работи климатика?Направо не може да навакса ..Колата на жена ми ФОРД КА има климатик за милиони..може да те хване вътре хрема от студ.На всичото отгоре.. не виждам отдолу да капе вода от коденза..На всички коли капе отдолу вода от климатика ..от моята НЕ!//Та въпроса ми е :И при вас ли е така?Предварително отговарям на възможни запитвания:2 пъти съм ходил на диагностка в Г баня..закачаха го на стенд..вакуума мериха ,налягане на фреона..Казаха че всичко е наред...НО..не работи като хората..и ме притеснява че не капе конденз отдолуПредварително благодаря за всички предложения и съветиКраси
    Малко наивно но нали затваряш клапата за влизане на въздух отвън, за да може да се върти само този в купето.
    Punto SX 1.1 55

    Коментар


      #3
      Да клапата е затворена разбира се..Краси

      Коментар


        #4
        Честно казано, Фиат не са с много добри климатици, поне в сравнение с немските возила. Провери с цифров термометър изходящата температура на въздуха от средните духалки. Ако е около 8°C, значи системата си е в ред. Просто това са и възможностите. При швабите, тази температура е около 3°С.
        Fiat Marea 1.8i 16V
        Fiat Tipo 1.4i 8V
        Fiat Punto 1.6i 8V
        www.italauto-bg.net/forum/

        Коментар


          #5
          Трудно се сравнява климатик на Форд и на Фиат. Аз досега по-добър климатик от на Форд несъм виждал.
          Fiat Marea SX 1.6. 16V '98
          Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V '99

          Коментар


            #6
            Аз карам вече втора служебна октавия климатиците са им гола вода. На бравата определено е по силен.
            FIAT BRAVA 1.2 16V 1999г. HSX

            Коментар


              #7
              Има ли някой колега моят модел Фиат Пунто 1,2MPI/75kc..1996?Да сравня работата на двата климатика08784377009382705/СофияКраси

              Коментар


                #8
                климатик

                нещо има при твоя при мен на изхода е 6 градуса нормално като вън е +30 сигурно нещо майстора не до направил .
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  Аз не съм с пунто но и моя ДВГ е 1,2 MPI и едва ли има голяма разлика при климатика . Климатика е перфектен - почти никога не го държа на макс защото става много студено. Изходите на въздуховодите ги насочвам към тавана защото ако духат на пред е голям студ. Между другото почти никога не използвам вътрешния кръг и не съм забелязъл да не може да насмогне - напротив принуждавам се да го спирам.Според мен има проблем! Има ли достатъчен дебит на въздуха - дори на 2 степен на вентилатора трябва да духа доста силно. Възможно е датчика, който е в купето да дава грешна информация и да спира рано компресора.
                  Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                  Коментар


                    #10
                    Ето и сервиц на който можеш да се довериш!Сервиз Ирис - АвтоклиматициСофия,кв.КняжевоБул.Цар Борис ІІІ , №: 272(между предпоследната и последна спирка на трамвай №: 5)02-963 0859 , 0888 400993 - Людмил Кръстанов02-963 1224 , 0888 551270 - Иво Арсов
                    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                    Коментар


                      #11
                      аз съм с такова пунто , допълниха ми фреона , духа си добре хладно , но при мен проблема е че духа слабо, и се съмнявам за филтъра който не го знам къде се намира
                      ОБИЧАЙТЕ СЕ БЕ ХОРА!!!!

                      Коментар


                        #12
                        пунто клима

                        филтъра е под предната кора при чистачките и стъклото има едни винтчета и там от дясно като се развият и надигнеш малко ще видиш въпросния фиптър иначе трябва да махнеши чистачките целите но може и без да ги махаш но трудно
                        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                        Коментар


                          #13
                          аха ясно мерси много, а дали може да се кара без такъв филтър, да пробвам потози начин дали е от него
                          ОБИЧАЙТЕ СЕ БЕ ХОРА!!!!

                          Коментар


                            #14
                            деси_бургас написа:
                            аха ясно мерси много, а дали може да се кара без такъв филтър, да пробвам потози начин дали е от него
                            Може,но само за проба...Ако стария е мръсен или не е сменян от година/даже и година е малко при нашия въздух и прах/,направо сменяй.
                            Ex. Grande Punto Driver

                            Коментар


                              #15
                              Здравейте имам същото PUNTO и за да не пускам нова тема искам да попитам, значи всичко си върви нормално с климатика, но като го пусна се чува от към двигатела, някъде под генератора едно шумене, като на износен лагер. Отначало мислих, че е самия генератор и му смених лагерите. Действително единя беше износен и шумеше помислих си, че всичко се е оправило но като пуснах климатика този шум продължи. Значи започва да шуми след няколко секунди след като се пусне климатика на моменти се осилва на моменти намалява и като спра климатика мисля че спира да шуми. Възможно ли е да се е износил някой лагер на компресора или незнам точно моля за помощ.

                              Коментар

                              Working...
                              X