Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Високи/ниски обороти заради липса на предпазна кора?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Високи/ниски обороти заради липса на предпазна кора?

    Здравейте,Имам си един вече много болен проблем с фиата (брава 1.6 16V). А именно - при запалване качва оборотите на 3 хил и ги държи така за 5 мин. и стават нормални. Това се преживява, обаче от скоро започна и обратното - като карам, ако не подавам постоянно газ, колата гасне. Ходих на всевъзможни сервизи, сервизчета и т.н. Стигнах и до ауто италия. От там поне ми казаха ясен отговор ( за разлика от всички останали), а именно - В задната част на двигателя към купето има някакакъв датчик ( не съм сигурен че е датчик), който отговаря за тези неща. По принцип зад него има някаква предпазна фабрична кора, която спира загретия въздух. Понеже при мен я няма, това загрява прекомерно и това водило до проблемите. Изглежда ли ви логично, при положение, че общо взето търсихме какви ли не други проблеми и не открихме? Ако е така, от къде мога да я намеря тази кора, при положение, че дори незнам как да я опиша, а и нямам снимка подходяща?Ще съм благодарен на коментарите ви.

    #2
    или нещо не са ти обяснили добреили са ти разказали приказка от 1001 нощ
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Re: високи/ниски обороти заради липса на предпазна кора?

      Четох и тази тема преди мен http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=27058, но отговри там много. Явно ще трябва да пробвам наред. И все пак, ако някой му дойде идея да пише. Че вече ми писна да давам пари на вятъра.

      Коментар


        #4
        Точно тази тема трябва да четеш. И наистина има много отговори и вероятни решения на проблема, но няма как да се разбере точно от къде идва без проверка. Ако е от моторчето за празен ход на диагностика е трудна работа да се хване. И в другата тема писах - мери съпротивленията на темп. датчици, МПХ и т.н. Най-добре ако има от кой да взимаш неща за проба, за да изключваш възможни причини.
        The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

        Коментар


          #5
          Наскоро сменявах рейка и от мързел карах една седмица без кората от долу. Никаква разлика нямаше в работата на мотора, нито в загряването.
          Fiat Marea 1.8i 16V
          Fiat Tipo 1.4i 8V
          Fiat Punto 1.6i 8V
          www.italauto-bg.net/forum/

          Коментар

          Working...
          X