Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Цветомузика на светлините!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Цветомузика на светлините!

    Аз отдавна се каня да оправя някои дребни проблеми, но сега вече явно му е дошло времето. Става въпрос за Типо. Постоянно ми светят двата датчика за изгорели крушки на стоповете. Като написна спирачката обаче, двете лампички угасват, а светва тази за задните светлини за мъгла. Също така светва леко, ама съвсем леко и самата индикация, че са включени светлините за мъгла, кафява лампичка до зелената за габаритите. Проблема е че нямам допълнителни фарове за мъгла отпред /по-известни сред голф-населението като халогени/, но и никога не са ми светели и задните такива - в стоповете. Даже по едно време им махнах крушките, щото нямах други под ръка, а ми бяха изгорели стоповете. От скоро гледам че и при даване на десен мигач при включени къси светлини примигва и задния десен габарит в такт с мигача. Понякога пък не се включва веднага левия мигач, трябва да го спра и пусна отново. Да спомена, че не ми работят малките мигачи на калниците - единия никога не е работил, а другия изгоря и не съм го сменил, но това беше отдавна, цветомузиката започна скоро. В общи линии това е всичко. Свалих десния стоп веднъж, разгледах платката, потърках я малко заедно с клемата, в общи линии не личи нещо да и има и да дава на късо. Мисля в събота да сваля двата стопа, да сменя крушките, ако има изгорели, и да видя ще има ли резултат. После ще пробвам да оправя и мигачетата на калниците. Но ме притеснява да не е по-сериозен проблема /не че е голям проблем това де/, от типа на неработеща платка на стопа, или някакви датчици по таблото? Какво мислите по въпроса?П.С. Пропуснах да добавя, че стоповете всъщност си работят, докато датчиците на таблото показват обратното...

    #2
    здравей, на мен ми се случи подобно нещо, започна се с това че при натикане на спирачка вътре в купето ми светваще лампичката за фарчето за мъгла отзад, като пусна педала изгасва, проверявах отзад не свети наистина , само в купето индикатора , след това стана интересно още повече, започна като дам мигач отзад да се пускат или стопове или габарите да мигат (по -често габарита), при натискане на спирачка двата мигача отзад светват, абе голям цирк , оправих го като една събота отворих и двата стопа отзад и след много гледане и дърпане на кабелиоткрих на левия един хлабав който беше давал на маса , беше и обгоряло около него малко, оправих нещата там и оттогава не съм имал проблеми. успех с намирането на виновника за веселбата
    FIAT Stilo 1.4 16V
    FIAT Bravo 1.6 16V (преди)

    Коментар


      #3
      Интересно,при мен е същото.Светят слабо всички датчици,което,предполагам,е от таблото/от някъде получават малък потенциал/.Иначе отвори ли се врата лампата светва ярко.А датчиците за стоповете си светят ярко,но натисна ли педала,намаляват до нивото на останалите.Изобщо-
      Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

      Коментар


        #4
        на предното Типо ми даваше подобни проблеми и се оказа че на задния десен стоп имаше проводник който даваше на късо и то само в определени моменти, успях да го махна тогава и реално го намерих случайно и оттам ми спряха всички проблеми със светлините
        Mit®

        Коментар

        Working...
        X