Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко бензин ви гори докато карате на газ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко бензин ви гори докато карате на газ?

    От лятото карам на газ, но често наливам и бензин. Само паля на бензин и много рядко ми се случва да мина някой километър преди да превключа на газ. Засякох, че ми гори около 1,6 на 100! Нормално ли е според вас?
    Fiat Brava 1,6 16v 103 к.с. 1997г.

    #2
    Re: Колко бензин ви гори докато карате на газ?

    jsp написа:
    От лятото карам на газ, но често наливам и бензин. Само паля на бензин и много рядко ми се случва да мина някой километър преди да превключа на газ. Засякох, че ми гори около 1,6 на 100! Нормално ли е според вас?
    А Да не си се объркал нещо, бе човек. Естествено, че не е нормално. Е, чувал съм да казват, че при студено време през първият 1 км. двигателят гори 3 пъти повече от нормалното (лично аз не вярвам много много) но все пак..... При мен такова нещо няма. Провери дали имаш течове по бензинопроводите от-до. Защото ако смесва двете горива при някаква неизправност - то неминуемо ще го усетиш.
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      Този разход най-много зависи от това, колко пьти палиш на бензин. Ако тези 100км. ги минаваш с едно палене е много, но ако ги минаваш на градско и ти се налага да палиш и минаваш на газ няколко пьти, може и да е малко!

      Коментар


        #4
        Re: Колко бензин ви гори докато карате на газ?

        jsp написа:
        От лятото карам на газ, но често наливам и бензин. Само паля на бензин и много рядко ми се случва да мина някой километър преди да превключа на газ. Засякох, че ми гори около 1,6 на 100! Нормално ли е според вас?
        Ако всеки път палиш на бензин,особено сега през зимата-не е много!Имай в предвид че първите няколко минути докато е напълно студен двигателя гълта, като змей!
        Fiat Croma 1.9 MultiJet 120 hp

        Коментар


          #5
          Не се притеснявай. И при мене е така. Е не съм в състояние да изчисля разхода на 100 км., но и аз забелязвам леко движение на стрелката / и то все надолу / :D
          PUNTO Selecta

          Коментар


            #6
            при мен се беше прецакал регулатора на налягането на бензина беше му спукана мембранката и мотора засмукваше и бензин тогава и аз имах по голям разход най страното според мен е че не се бъркаше работата на мотора когато карах на газ сега съм с нов клапан и разхода значително намаля но колко е точно незнам но не е фрапиращ/както при теб/
            TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
            UNO 1.0 FIRE

            Коментар


              #7
              Нормално е да има разход на бензин особенно при градско каране и автоматичн ключ, с който всеки път колата палина бензин. Колко е разхода зависо от това дали само се пали и след това колата се изфорсирва да мине на газ или когато е студена първия километър се изминава на бензин.
              BRAVA 1,4 12V
              Nissan Navara

              Коментар


                #8
                По повод тая дискусия се замислих кога е полезно за изпарителя да преминеш на бензин?Веднага след като запали или известно време да я караш на ниски обороти докато поне малко загрее?Чувал съм, че не е полезно за мембраните на изпарителя да работи при студен двигател?Щото аз още докато я изкарам от двора и ща-не ща вдигам над 2000 оборота и тя си превключва на газ още съвсем студена?Може ли за зимата тия обороти(на автоматичното превключване) да се вдигнат на 3000-3500 да кажем?
                Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

                Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

                ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

                Коментар


                  #9
                  Принципно има регулатор на ключа, но по -"полезно" за изпарителя и изобщо за колата е преди да се изгаси за по-голям престой да се премине чрез ключа на каране само на бензин и той да остава в това положение и сутрин когато се запали колата дори и да се изфорсира тя не преминава на газ.
                  BRAVA 1,4 12V
                  Nissan Navara

                  Коментар


                    #10
                    Мдаа, така е, ама вечер като се прибирам изморен винаги забравям да го направя това, та ще видя дали не може да се вдигнат оборотите на автоматичното превключване на 3500 да речем.
                    Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

                    Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

                    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

                    Коментар


                      #11
                      Сутрин, след като запаля, я задържам да поработи на безнин за около минута. Може би е добре да се изчака да вдигне малко градуси, но щом сега ми гори 1,6/100 бензин и давам по 40 лв на месец за бензин освен тези за газ, то не ми се мисли....
                      Fiat Brava 1,6 16v 103 к.с. 1997г.

                      Коментар


                        #12
                        На повечето автоматични ключове има потенциометър за настройка на какви обороти да превключва.А за изпарителя - по-добре оставете ключето да е принудително само на бензин за известно време , докато вдигне 40-50-60 градуса (колкото повече , толкова по-добре) и тогава превключете, иначе се наблюдава много бърза загуба на еластичните качества на мембраните и стават като пластмасови :D Да , и паленето на газ пък съвсем няма да го коментирам
                        Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
                        София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

                        Коментар


                          #13
                          Аз паля всеки път на бензин и след 2 секунди минавам на газ и така за една година може би не повече от 15 литра
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар

                          Working...
                          X