Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво масло да ползвам???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво масло да ползвам???

    Здравейте на всички. Днес си регистрирах фиатката и цял ден не мога да и се нарадвам. Предстои ми да я вкарам в сервиза за обслужване /като всяка кола/ та какво масло да си взема синтетика или полусинтетика и като марка ако може дайте съвет. За алфата ползвам Селениа 10/60 но за Фиата????? Модела е Браво 1.6 16в 103 кончета 2001 г. на 94 000 км.Благодарско на всички предварително. Ейййййй влюбен съм в тази кола
    164 V6 Turbo I.E. 240 Hp/380 Nm-подвижен психодиспансер
    Bravo 1.6 16v 103 Hp-My new beloved

    #2
    Re: Какво масло да ползвам???

    martzaro написа:
    Здравейте на всички. Днес си регистрирах фиатката и цял ден не мога да и се нарадвам. Предстои ми да я вкарам в сервиза за обслужване /като всяка кола/ та какво масло да си взема синтетика или полусинтетика и като марка ако може дайте съвет. За алфата ползвам Селениа 10/60 но за Фиата????? Модела е Браво 1.6 16в 103 кончета 2001 г. на 94 000 км.Благодарско на всички предварително. Ейййййй влюбен съм в тази кола
    0Честито за новата любов Ползвай Селения Голд , каквото се препоръчва от Фиат, поне с него няма да сгрешиш . Успех и със здраве да си я караш
    Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
    Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

    Коментар


      #3
      масло

      Аз малко да се набъркам в темата ама селения голг в Пловдив каде може да се купи
      Nissan Primera 1.6 16v P11
      ex.Fiat Bravo 1.6 16v

      Коментар


        #4
        и аз съм за селения голд ...те с тоя 20княмат никва разлика почтитъй че мятай голда и и се радвай
        Fiat Brava 1.6 16V 2001

        Не на войната по пътищата !
        http://media.causes.com/ribbon/478500

        Коментар


          #5
          Да ве колеги аз алфата само с такова я карам но какво да е километрите на мотора предразполагат към пълна синтетика или към полусинтетика ААА??? Е тва е въпроса. И на колегата да отговора Селения голд има в Динекспрес и на още едно място срещу входа на държавна болница или сега МБАЛ "Св. Георги" този с рампата за линейки има една малка уличка в чиито край има сервиз на фиат алфа ланчиа и магазинче за всички части
          164 V6 Turbo I.E. 240 Hp/380 Nm-подвижен психодиспансер
          Bravo 1.6 16v 103 Hp-My new beloved

          Коментар


            #6
            martzaro написа:
            Да ве колеги аз алфата само с такова я карам но какво да е километрите на мотора предразполагат към пълна синтетика или към полусинтетика ААА??? Е тва е въпроса. И на колегата да отговора Селения голд има в Динекспрес и на още едно място срещу входа на държавна болница или сега МБАЛ "Св. Георги" този с рампата за линейки има една малка уличка в чиито край има сервиз на фиат алфа ланчиа и магазинче за всички части
            Мерси колега ,ще проверя обезателно,знам го това магазин4е :P
            Nissan Primera 1.6 16v P11
            ex.Fiat Bravo 1.6 16v

            Коментар


              #7
              Голда е една идея по-добро от 20К поне според показателите си(SM vs SL) и май мъничко по-тънко при 100градуса,но и двете са добри,каквото си харесаш,Racing-a мисля няма да и се отрази зле ,според сайта на Selenia за Мареа 1.6 16V препоръчват 20К пълните синтетики няма ли да и дойдат малко тънки,но все пак,ако си сигурен ,че е на толкова реални км,то сложи й пълна,ще си покаже от само себе си как е...например Selenia K,Selenia K Pure Energy,Selenia StAR Alfa Romeo всички са 5W-40,за 5W-30 има други
              forza forever

              Коментар


                #8
                martzaro написа:
                Да ве колеги аз алфата само с такова я карам но какво да е километрите на мотора предразполагат към пълна синтетика или към полусинтетика ААА??? Е тва е въпроса. И на колегата да отговора Селения голд има в Динекспрес и на още едно място срещу входа на държавна болница или сега МБАЛ "Св. Георги" този с рампата за линейки има една малка уличка в чиито край има сервиз на фиат алфа ланчиа и магазинче за всички части
                Пълната синтетика според мен е по-добър вариaнт
                Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                Коментар


                  #9
                  в магазина на фиат ми казаха че използва ли се друго масло не е добре. докато със селениа и с 3000 и с 5000 оборота триенето е по малко и не се износва двигателя.аз си сложих графитно на кастрол и като ми казаха че трябва да е селениа за фиат е препоръчително и направо изтръпнах защото дадох добра сума за кастролчето а ми казаха че дори със селениа може да се кара до 13000 км с 1 смяна за цена около 60 лева което си е на далавера направо.само селениа и това си е
                  Fiat Bravo 1.6 16v не пипам десния педал, че направо полудява

                  Коментар


                    #10
                    sharky_871 написа:
                    в магазина на фиат ми казаха че използва ли се друго масло не е добре. докато със селениа и с 3000 и с 5000 оборота триенето е по малко и не се износва двигателя.аз си сложих графитно на кастрол и като ми казаха че трябва да е селениа за фиат е препоръчително и направо изтръпнах защото дадох добра сума за кастролчето а ми казаха че дори със селениа може да се кара до 13000 км с 1 смяна за цена около 60 лева което си е на далавера направо.само селениа и това си е
                    Карам с Шеврон и несъм имал проблеми , синтетично някакво не мисля че има голяма разлика във вискозитета, важното е според мен да се слага типа на прозиводителя (за мен 10В40) и да се сменя когато трябва..
                    Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                    Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                    Коментар


                      #11
                      Re: Какво масло да ползвам???

                      B1keP_B0y написа:
                      martzaro написа:
                      Здравейте на всички. Днес си регистрирах фиатката и цял ден не мога да и се нарадвам. Предстои ми да я вкарам в сервиза за обслужване /като всяка кола/ та какво масло да си взема синтетика или полусинтетика и като марка ако може дайте съвет. За алфата ползвам Селениа 10/60 но за Фиата????? Модела е Браво 1.6 16в 103 кончета 2001 г. на 94 000 км.Благодарско на всички предварително. Ейййййй влюбен съм в тази кола
                      0Честито за новата любов Ползвай Селения Голд , каквото се препоръчва от Фиат, поне с него няма да сгрешиш . Успех и със здраве да си я караш
                      да бе от фиат може и селениа силвър или платиниум да препоръчват дали не препоръчват селениа 20к (ако иде реч за 1,6 мотора на браво?иначе за малсото има 1000и теми изписани - търсете бе хора!!!
                      "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                      (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                      Коментар


                        #12
                        това е маслото другото е вятър трудно може да намериш по добро от него
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                          #13
                          А някой знае ли точно какво масло се препоръчва за Браво 1,6 16 от производителя?
                          Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 2000 г.

                          Коментар


                            #14
                            ivandd написа:
                            А някой знае ли точно какво масло се препоръчва за Браво 1,6 16 от производителя?
                            По-принцип си препоръчват Selenia 20K, ама мини малко по-тънко със Selenia Gold, дето си е същото :P
                            The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                            Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                            Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                            Коментар


                              #15
                              Вие питате - Валентино Роси отговаря! :D

                              Коментар

                              Working...
                              X