Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Авто-разходка до Одрин - Утре

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Авто-разходка до Одрин - Утре

    Колеги, утре сутринта с колегата venco67 по план трябва да се разходим до най-близкия турски град Едирне (по нашенски - Одрин).Впечатления и снимки очаквайте утре вечер, като се върнем (живи и здрави, надявам се).Ще ми бъде първо ходене в Турция, така че ще ми е интересно. Одрин съм го виждал само минавайки покрай него на 1-2 км от гръцката страна на р.Марица.

    #2
    Супер. Ами да Ви пожелая приятно пътуване и приятна разходка, а да и много снимки да направите! :D
    Space Star 1.9 DID

    Коментар


      #3
      баща ми и майка ми и те ще ходятако мернете бургаска вишнева Астра - те са :D
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Re: Авто-разходка до Одрин - УТРЕ

        Immortal написа:
        Колеги, утре сутринта с колегата venco67 по план трябва да се разходим до най-близкия турски град Едирне (по нашенски - Одрин).Впечатления и снимки очаквайте утре вечер, като се върнем (живи и здрави, надявам се).Ще ми бъде първо ходене в Турция, така че ще ми е интересно. Одрин съм го виждал само минавайки покрай него на 1-2 км от гръцката страна на р.Марица.
        Защо не каза по- рано , жената ме врънка от доста време да идем до Одрин.!Можеше да стане сега , не ми се ходише сам .ама карай другия път

        Коментар


          #5
          хайде декажи за евтините домати, дини, пъпеши :D ... и прах за пране :D
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            Sev написа:
            хайде декажи за евтините домати, дини, пъпеши :D ... и прах за пране :D
            хайде тогава малко инфо за тези работи...в4ера свекървата се върна от БГ и кат каза 4е 1кг домати били 3,5 лв,1 кг пипер 3-4 лв и т.н. ...преди около 4ас пък аз понапазарувах в Бурса и ето ги цените...1кг домати 0,35 лв ,1кг краставици 1 лв , 1кг пипер 1 лв ,1 кг зелен фасул 1 лв ,дини 0,40 лв кг ,пъпе6(каун) 1лв кг ,4ере6и 1-2 лв кг ,лук 0,50 лв ,картофи 0,30 лв кг...и така продължава за сметка на това пък агне6кото и говеждото месо 15 лв кг и бензина 3,45 лв лт ...най ефтината ракийка 22 лв някъде , бири4ка 2 лв по магазините... ...зна4и Деян ако си турне няколко 6тайги домати в колата на връ6тане, екскурзията му излиза гратис приятно пътуване и добре до6ъл...
            petito MASERATTİ... GRANDE PUNTO S2 MJT + ex PALİO 1,2 16V EL+TİPO SX 1.4 SX İ.E. + UNO SX İ.E. + LADA 1500S .

            http://www.facebook.com/pages/Grande...382041?sk=wall

            Коментар


              #7
              Извинявам се за закъснението, но имах доста друга работа и не ми остана време да попиша тук.Значи цените в Одрин са малко по-високи от тези в Бурса - домати - 1 лв/кг, дини - от 0.50 до 1.00 лв/кг, маслини - 3 лв/кг (от тях си купих, много са хубави).Останалите цени са както ги е написал колегата bahricin.Праха за пране (Persil или Ariel) е на много изгодна цена, но не я запомних. Колегата venco67 (по-точно жена му) купи 3 торби по 9 кг, но ше ви излъжа за цената. Знам само, че е доста по-евтино от в БГ и по-качествен.Но не цените са най-важното.Както вече писах, това ми беше първото пътуване в Турция. Искам да ви кажа, че очакванията ми бяха значително надхвърлени.Поне това, което видях от Одрин, е един много чист, много подреден, много жив и много усмихнат град.Хората са изключително любезни, навсякъде те посрещат и изпращат с усмивка.Първо се разходихме по стария център - около Селими джамия, безистена (като този в Ямбол, само че 3-4пъти по-голям). Разходихме се по една улица с много магазини и банки, хапнахме по един страхотен дюнер (голям колкото т.нар. "големи" от нашите дюнерджийници за по 4 лв - само дето в Одрин беше 1.25лв), след това се разходихме към "новите" квартали, стигнахме до един мол - KIPA, с паркинг на два етажа и магазини на три... а, и кино, в което даваха "Индиана Джоунс 4" - бая си мислех да го изгледаме, но си помислих, че може да не е със субтитри, а с турски звук,и нямаше да разберем нищичко .Одрин според мен , и според първите ми впечатления е един съвсем европейски град. Ако трябва да го сравня с Александруполи например, Одрин ми хареса доста повече.Снимките сега ги качвам в bgphoto, като ги кача ще пусна линк.А, забравих! В Турция 50% от всички коли са FIAT, а 80% от всички са Renault и FIAT. (Е все пак там ги правят )За ходещите там препоръчвам да прехвърлят ГСМите си на ръчно избиране на мрежа и да си поддържат гръцкия COSMOTE от отсрещната Орестиада, щото роуминга с турските оператори е 2 пъти по-скъп. Приятели казаха, че и MTEL се хващал добре, но аз нямаше как да го проверя, щото не съм им фен Пък и като търсих ръчно мрежа, български оператори не се показваха.СНИМКИТЕ: http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?U...AlbumId=117822Единственият недостатък на цялата работа е ,че границата не се минава като българо-гръцката за 30 секунди, а за минимум 30 минути (на връщане около 40 мин). Проверка на 3-4 гишета от едната страна и още толкова от другата. Проверка на колата, на багажника, на джабката, на какво ли не... а всъщност и така трябва де.Километрична опашка от тирове от турската страна (в посока към ЕС) - над 5-6 км беше опашката на връщане - снимал съм я на отиване, като тогава беше по-къса.Иначе леките коли и автобусите си минават на отделни коридори, но въпреки че нямаше никой пред нас, доста се позабавихме.

              Коментар


                #8
                Всичко написано от колегата Immortal си е самата истина. Прекарахме чудесно. Другия месец - пак на екскурзия.А цените на праха ориентировъчно са следните: Persil - 9 кг - 18 лв., Ariel - 9 кг - 24 лв. т.е. около 2,5 пъти по-ниски от тези в България.Забравих да пиша - ако някой от близките до Ямбол градове реши скоро да ходи в Одрин на шопинг туризъм, готов съм да му бъда водач, горе-долу ще се справя. Мисля, че и колегата Immortal няма да откаже на никого. Ако се организираме следващия месец може да направим едно масово посещение в Турция.
                Peugeot 301
                Punto 1.9 JTD - на жената

                Коментар


                  #9
                  Направо цяла инвазия ще направим Да повторим превземането на Одринската крепост

                  Коментар


                    #10
                    Immortal написа:
                    Направо цяла инвазия ще направим Да повторим превземането на Одринската крепост
                    Пишете кога ще ходите , мен имайте предвид още сега,ако трябва и до Ямбол ще дойда не е проблем.

                    Коментар


                      #11
                      Дадено!

                      Коментар


                        #12
                        пътуване

                        Хубаво е да се иде и да се види нещо по различно и в повечето случай по добро ама като аз няма още паспорт сина вече има макар да е на 4 години сега е мой ред да сизвадя .Скоро може и ние да наминем да видим как е в Турция .За Гърция вече 3 пъти ходихме.Харесва ми тяхното море.
                        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                        Коментар


                          #13
                          Не видях да сте яли баница и да сте пили турски чай! Нито баклава сте яли!Струва си и на турски ресторант да седнете! Аз утре тръгвам за Истанбул, но както винаги ще имам много работа и няма да мога нищо да разгледам.До сега съм ходил 7-8 пъти и накрая ще си платя една екскурзия да видя и Истанбул.А за Одрин съм чувал че можеш и на български да се разбираш и да плащаш в лева.
                          F31 BMW 320d

                          Коментар


                            #14
                            Плаща се в лири, лева, евро или долари.На мен лично ми върнаха ресто 3 лири и 1 лев (вместо 4 лири). В големите магазини (специално в мола) обаче може само в лири или евро, като за плащане в евро има отделни каси.Български малко се говори - зависи къде ще попаднеш.На няколкото места, където пазарихме, да речем половината говореха лош български...А в една сладкарница един пич ни попита "От кАде сте?". "От България" (малко глупаво, щом ни пита на български, значи знае че сме от там ), "Яз знам дека сте от България, ама от кой град?" "От Ямбол", "А яз съм от Скопие"... За пича Скопие си е България Баница някои от нас ядоха, сладки (не точно баклава, а няколко вида тулумбички) си взехме за в къщи, а чай наистина не пихме, което още там отчетох като пропуск.

                            Коментар


                              #15
                              Immortal написа:
                              Направо цяла инвазия ще направим Да повторим превземането на Одринската крепост
                              :D Заповядайте към Цариград...Босфора...Света София...Златния рог и много други интересни места...аз ли4но неможах да посетя вси4ки забележителности но в бъде6те ...лека полека 6те ги видя...Ей сетих се за детството...*Край Босфора 6ум се вдига...* :D троп троп троп... :D...Е това 6те е ве4е ФİАТБГ инвазията :D
                              petito MASERATTİ... GRANDE PUNTO S2 MJT + ex PALİO 1,2 16V EL+TİPO SX 1.4 SX İ.E. + UNO SX İ.E. + LADA 1500S .

                              http://www.facebook.com/pages/Grande...382041?sk=wall

                              Коментар

                              Working...
                              X