Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Пунто 1.2 75 к.с., 1994 год.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Пунто 1.2 75 к.с., 1994 год.

    Хора дайте ми съвет за пунтото: Постоянно загрява: 1. течеше вода от тръбата която излиза от водната помпа с много чакане я смених2. капачката на казанчето беше т.е. не си вършеше работата на капачка3. постоянно ми качва температурата да не е нещо от изпаритела4. нямам никакви течове 5. тръбите не ми ги надува. и пак си качва температутата.
    Fiat Bravo 1.6 16v не пипам десния педал, че направо полудява

    #2
    Нищо не казваш за термостат.
    Brava 1.6 16v ELX 2001г.
    Punto М2 1.2 SX 2000г.
    МРАЗЯ НАП!!!

    Коментар


      #3
      Има много писано за термостата.99% е от него,явно не отваря.
      ex. punto elx 1.2i
      Lancia Libra 1.6

      Коментар


        #4


        не е и от термостата отваря си всичко точно перката си се включва бързи обороти бавни обороти всичко е наред.напрао главата ми се е запалила
        Fiat Bravo 1.6 16v не пипам десния педал, че направо полудява

        Коментар


          #5
          Остава водната помпа да се смени. Дори да не е било от не я не мисля че ще сгрешиш като я смениш, още повече н е кой знае колко пари. И карай с антифриз и дестилирана вода, никога с вода от чешмата.
          FIAT BRAVO II 1.4 GPL
          FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
          FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
          FIAT UNO 1.5

          Коментар


            #6
            един майстор ми каза че термостата работи но не както трябва защото долния маркуч не е еднакво топъл с горния. дано в крайна сметка не се окаже че трябва да се пили главата, че мисля всичко да сменя и помпа и термостат даже мисля да ми продухат радиатора да не би да е запушен дано е само термостат.ще разправям след ремотите.благодарско за споделените мнения.
            Fiat Bravo 1.6 16v не пипам десния педал, че направо полудява

            Коментар


              #7
              И аз до някаде имах същия проблем,при мен перката се включваше чак към червения сектор.После смених термостата и датчика и всичко се оправи,само дето перката взе повече да работи.Иначе цялата работа е 17лв датчик и 18лв термостат.
              ex. punto elx 1.2i
              Lancia Libra 1.6

              Коментар


                #8
                вече ме уверяват че е термостат утре отивам да го купувам ебати майсторите аз му викам във форума ми казаха така и така и той ми казва еми щом са ти казали така значи е това умрях от смях
                Fiat Bravo 1.6 16v не пипам десния педал, че направо полудява

                Коментар


                  #9
                  petio4528 написа:
                  И аз до някаде имах същия проблем,при мен перката се включваше чак към червения сектор.После смених термостата и датчика и всичко се оправи,само дето перката взе повече да работи.Иначе цялата работа е 17лв датчик и 18лв термостат.
                  кой датчик на разширинетерния съд ли?
                  Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                  Втората......пак същата!
                  (_-_)______////_______(_-_)
                  Punto75-Вече на жената!
                  Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                  Коментар


                    #10
                    Аз на разшерителния съд нямам,този на радиатора.Ти оправили моторчето?
                    ex. punto elx 1.2i
                    Lancia Libra 1.6

                    Коментар


                      #11
                      pisva mi

                      еи хора започвам да губя желание за ремонтни работи.отговорете ми може ли да ми върти перката и термостата да ми е преебан?последен вариянт е водната помпа ама ако е тя ще загрява и извънградско,а то не загрява не знам вече към кой "МАЙСТОР" да се обърна
                      Fiat Bravo 1.6 16v не пипам десния педал, че направо полудява

                      Коментар


                        #12
                        Re: pisva mi

                        sharky_871 написа:
                        еи хора започвам да губя желание за ремонтни работи.отговорете ми може ли да ми върти перката и термостата да ми е преебан?последен вариянт е водната помпа ама ако е тя ще загрява и извънградско,а то не загрява не знам вече към кой "МАЙСТОР" да се обърна
                        Казваш, че извън градско не загрява! Добре! Колата има ли климатик? Може да звучи много глупаво но е истина следното: Ако са зацапани двата радиатора няма добра проходимост на въздуха - от там лошо охлаждане особенно в градски условия. Споделям това от личен опит - след сваляне на съответния радиатор и измиване на пароструйка от вън ефекта беше поразителен. Аз лично смятам, че ако е водна помпа ще имаш проблем и извън градско. Тя се проверява лесно. Отваряш капачката на разширителния съд и виждаш дали циркулира - при натискане на газта трябва да се усили. Колегите са прави, че ако не си знае годините няма да сбъркаш ако я смениш, но въпроса опира и до финанси. А може и новата да е менте!!! Що се отнася до газовата уредба, при наличие на такава обезвъздушаването става по трудно и е възможен проблем и от там. Един допълнителен клапан/струва 2-3лева/ за обезвъздушаване по пътя на изпарителя олеснява много нещата. От там може да се съди и за водната помпа!!! Какъв е цвета на антифриза?
                        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                        Коментар


                          #13
                          ако ти е прецакан термостата,няма да ти върти перкатТи сменили го?Виж каде ти се пуска перката,да не се пуска много късно и да не може да смогне да охлади.Дай ако можеш някоя снимка да видим докаде загрява.
                          ex. punto elx 1.2i
                          Lancia Libra 1.6

                          Коментар


                            #14
                            petio4528 написа:
                            ако ти е прецакан термостата,няма да ти върти перкатТи сменили го?Виж каде ти се пуска перката,да не се пуска много късно и да не може да смогне да охлади.Дай ако можеш някоя снимка да видим докаде загрява.
                            ок ще снимам и ще пратя
                            Fiat Bravo 1.6 16v не пипам десния педал, че направо полудява

                            Коментар


                              #15
                              petio4528 написа:
                              Аз на разшерителния съд нямам,този на радиатора.Ти оправили моторчето?
                              Оказа се темп датчик! на инжекциона!
                              Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                              Втората......пак същата!
                              (_-_)______////_______(_-_)
                              Punto75-Вече на жената!
                              Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                              Коментар

                              Working...
                              X