Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отново капачка за резервоар

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Отново капачка за резервоар

    Здравейте момчета и момичета, подобно на долната тема и аз съм такъв проблем - Fiat Brava 1999 не се заключва резервоара. Търсих из много магазини в Пловдив такава капачка, но точно такава нямаха, имаха от другия вид, които са за някой Fiat Brava, но очевидно не и за моята. Тя е от тези, които са издължени и влизат в гърлото на резервоара, а другите са плоски. Някой има ли представа къде мога да ида да си я оправя, или да купя друга такава. Предполагам също, че ако взема нова, ще трябва да е с други ключове? Тази май е била предназначена за синия ключ.
    Fiat Brava HSX 1.2, 1999

    #2
    Тази капачка пробвал ли си я с друг ключ (червения или др. син)? В повечето случаи синия ключ е вече изхабен и не може да отключи/заключи капачката, че и жабката.
    Space Star 1.9 DID

    Коментар


      #3
      Roko написа:
      Тази капачка пробвал ли си я с друг ключ (червения или др. син)? В повечето случаи синия ключ е вече изхабен и не може да отключи/заключи капачката, че и жабката.
      Че твоята жабка заключва ли се ? ? Моята няма ключалка :/
      Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
      Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

      Коментар


        #4
        B1keP_B0y написа:
        Roko написа:
        Тази капачка пробвал ли си я с друг ключ (червения или др. син)? В повечето случаи синия ключ е вече изхабен и не може да отключи/заключи капачката, че и жабката.
        Че твоята жабка заключва ли се ? ? Моята няма ключалка :/
        Да видиш какво шоу беше с нея като взехме колата!Пробвам аз дали се заключва тая ми ти жабка. Е заключи се, малко трудно, ама стана.Решавам да я отключа, че вътре са всички документи, а трябва да ги занеса в митницата във Варна. Е не се отключва и тва е. То напъване ли не беше, какво ли... Накрая баща ми се досети, че имаме червен ключ и че може да стане с него - е стана, без проблем си отключва/заключва. Та същата работа и с капачката на резервоара. Аз за това казвам и в двете теми първо това да се провери!ПП: Не мога да си обясня как с износения ключ пали и се откл/закл. вратите, а не може да закл/откл. капачката и жабката?!
        Space Star 1.9 DID

        Коментар


          #5
          Roko написа:
          B1keP_B0y написа:
          Roko написа:
          Тази капачка пробвал ли си я с друг ключ (червения или др. син)? В повечето случаи синия ключ е вече изхабен и не може да отключи/заключи капачката, че и жабката.
          Че твоята жабка заключва ли се ? ? Моята няма ключалка :/
          Да видиш какво шоу беше с нея като взехме колата!Пробвам аз дали се заключва тая ми ти жабка. Е заключи се, малко трудно, ама стана.Решавам да я отключа, че вътре са всички документи, а трябва да ги занеса в митницата във Варна. Е не се отключва и тва е. То напъване ли не беше, какво ли... Накрая баща ми се досети, че имаме червен ключ и че може да стане с него - е стана, без проблем си отключва/заключва. Та същата работа и с капачката на резервоара. Аз за това казвам и в двете теми първо това да се провери!ПП: Не мога да си обясня как с износения ключ пали и се откл/закл. вратите, а не може да закл/откл. капачката и жабката?!
          Сигурно е до чалъм :D Аз обаче нямам ключалка и за пръв път чувам за такава на жабката Не е е болка за умиране ама..
          Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
          Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

          Коментар


            #6
            Дъртата италиянка е използвала само един от сините, другия е като нов, с нито един не става, самата капачка е повредена. Червен нямам, загубен е някъде по пътя или някой си го е муфтил. Тааа.. някви идеи кво да правя..
            Fiat Brava HSX 1.2, 1999

            Коментар


              #7
              Извинявам се, че е малко извън темата но...при отваряне на капачката се чува съскане като от отваряне на кока-кола казаха ми че трябвало да има отдушник но не знам къде е дайте някаква идея
              Opel Astra Coupe Bertone Turbo Z20LET 200 hp
              Fiat Bravo 1.6 16v 118 hp ПРОДАДЕН !!!

              Коментар


                #8
                И аз съм с Брава ’99 и моя резервоар не се заключва. Ключа става (синия), но като завъртя и като се чуе прищракване и след това завъртам наляво само ключа, той се върти, но не може да се извади, вади се само в началното положение, в което съм го вкарал. После си се отвива пак на ръка. Или не мога да му хвана чалъма или наистина има проблем с тая партида С червения не съм пробвал, малко съм го позатрил трябва да обърна у дома да го намеря
                Fiat Brava 1.4 12V

                Коментар


                  #9
                  А бе Колеги не до ключа а до самата ключалка.Вътре има един чоп който много лесно се чупи и от там нататък капачките вече не се заключват и до колкото знам не подлежи на ремонт.
                  Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                  Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                  Коментар


                    #10
                    Dandy написа:
                    И аз съм с Брава ’99 и моя резервоар не се заключва. Ключа става (синия), но като завъртя и като се чуе прищракване и след това завъртам наляво само ключа, той се върти, но не може да се извади, вади се само в началното положение, в което съм го вкарал. После си се отвива пак на ръка. Или не мога да му хвана чалъма или наистина има проблем с тая партида С червения не съм пробвал, малко съм го позатрил трябва да обърна у дома да го намеря
                    Мини през Прага 1 да ти го оправят.

                    Коментар


                      #11
                      fuoco написа:
                      Dandy написа:
                      И аз съм с Брава ’99 и моя резервоар не се заключва. Ключа става (синия), но като завъртя и като се чуе прищракване и след това завъртам наляво само ключа, той се върти, но не може да се извади, вади се само в началното положение, в което съм го вкарал. После си се отвива пак на ръка. Или не мога да му хвана чалъма или наистина има проблем с тая партида С червения не съм пробвал, малко съм го позатрил трябва да обърна у дома да го намеря
                      Мини през Прага 1 да ти го оправят.
                      Къде колега? Че и аз имам същия проблем.

                      Коментар


                        #12
                        Код:
                        klucharФиат идолМестожителство: София Бул"ПРАГА"№1
                        е човекът по ключовете и ключалките.

                        Коментар


                          #13
                          Аз мн трудно заключвах и отклювах капачката на резервоара и завъртах ключа,за да светна габаритите.Направих си нов ключ и няма никакви проблеми вече.По принцип не е хубаво да се използват мн изтъркани ключове,защото се повреждат самите ключалки.
                          Fiat Brava 1.8 16V GT

                          Коментар


                            #14
                            Някои знае ли как се разглабя тая капачка
                            FIAT BRAVA 1,9-TD-100
                            FIAT COUPE 2,0-16 - последно
                            SUZUKI SUIFT 1,0 - служебно
                            PEUGEOT PARTNER TEPEE

                            Коментар


                              #15
                              Здравейте,За да не пускам нова тема реших да пиша тук, защото проблемът ми е свързан с тематиката.От скоро имам автомобила и имах само един единствен ключ. За съжаление с него не мога да отключвам/заключвам капачката за горивото. Ключът е доста доста поизтъркан.За изработка на нов ключ, получих цена от 90 лв (заради чипа), въпросът ми е дали ако изработя най-обикновен авто ключ (без чип) бих могъл да отключвам капачката на горивото с него или проблема е в самата ключалка на капачката? Ключът, който имам не може да отключва багажника и дясната врата, също така, но може би това е от проблема, който имам с централното заключване (при отключване на лявата врата се отключва само тя, а при други в последствие отключени врати заключва всички ) Благодаря ви
                              Fiat Punto, 1,2 cc, 1997, но нищо не разбирам от автомобили

                              Коментар

                              Working...
                              X