Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Brava -1.6 16v - проблем.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Brava -1.6 16v - проблем.

    Здравеите имам фиат брава-1.6 16v 103 бензин/метан та проблема е следния на 1-ва и 2-ра си дърпа щогоде добре но от трета нататък забива и набира ужасно бавно на 5-та повече от 130 не дига та се чудих от какво може да е..... въздухотвода е запушен със силикон а филтъра въэдушния е за смяна а има и катализатор това проблем ли е .... колата я взех скоро и нищо още не съм сменял по нея кажете ако знаете от какво може да е
    Fiat Brava 1.6/16v103SX

    #2
    Възможности много. Ако катализатора е запушен - махай го. Въздушния филтър го сменяй веднага заедно с горивния. И на метан и на бензин ли е така? Има теми, свързани с тоя проблем - търси и чети. Успех!
    The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

    Коментар


      #3
      И на метан и на бензин e eдно и също
      Fiat Brava 1.6/16v103SX

      Коментар


        #4
        Може и TPS-а да е прецакан. Отиди на диагностика.
        The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

        Коментар


          #5
          Как ти е съединителя? Да не би да буксува? На мен ми прилича на ниско ниво на маслото в кутията - би трябвало ако е така на 5-та да бучи/вие доста силно. Мойта фиатка е същата. На бензин я карам и тези дни я опънах 180 понагорнище на магистралата - питаше за още ама нещо взе да ми се пълни много главата с кръв, та отпуснах педала
          The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
          Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
          Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

          Коментар


            #6
            четох във форума че ламда контрола имал различни режими на работа та се чудих дане е на икономичен и за това да не дига повече от 140..... имам чувството че до тази скорост си набира нормално ..... и още нещо останових че като вдигне над 2000-2500 оборота тогава се истрелва
            Fiat Brava 1.6/16v103SX

            Коментар


              #7
              Brava2000 написа:
              ..... и още нещо останових че като вдигне над 2000-2500 оборота тогава се истрелва
              Досега съм имал 3 коли и всичките са така
              The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
              Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
              Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

              Коментар


                #8
                Кажете как мога да разбера на какъв режим на работа ми е нагласена да работи ламда контрола
                Fiat Brava 1.6/16v103SX

                Коментар

                Working...
                X