Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ritmo 75 '84

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ritmo 75 '84

    Имам такъв FIAT и много му се кефя! Като гледам по улиците, останали са много малко "здрави" индивиди от този вид(моя примерно)!Ако някой може да ми каже нещо по-интересно... много благодарности!!!Btw има ли други собственици на Ritmota???

    www.bmwpower-bg.net

    #2
    Мдам! Наистина 130ТС е нещото отгоре! Все пак за това купе 130 кончета никак не е зле!!! А относно външният им вид - мен лично точно това ме кефи! Отпред е като...хмм :D

    www.bmwpower-bg.net

    Коментар


      #3
      Сега искам да купя едно само за ръчка, но на него пише ABART 125TC.В каталозите има само 130 ТС та се чудя що така, а надписа е на метална пластинка !!!!!!!! Може би не намирам достатъчно информация и ако можете да помогнете ще съм Ви благодарен.
      LANCIA LYBRA SW 2.4 JTD '2000
      FIAT PUNTO 1.2 75 ELX '97

      Коментар


        #4
        През 1981 пускат Ritmo Abarth 125TC - 1995cc dohc с мощност 125 коня.А вече през 1983 излиза Abarth 130TC, който замества предишната модификация и е с редица подобрения.
        #FiatBg

        Коментар


          #5
          Abarth

          Колеги да ви кажа,карах Fiat Ritmo Abarth 125TC общо 2 години.Това е любимата ми кола.Само този,който е сядал зад волана на Abarth-a ще ме разбере.Нещо грандиозно. На базата на тази двувалка е безсмъртната LANCIA DELTA HF INTEGRALE. Горещо ви препоръчвам,ако имате възможност да покарате такава расова бегачка като Abarth-a...НЕ ПРОПУСКАЙТЕ!!!
          Abarth Power

          Коментар


            #6
            Ритмо

            Ритмото е супер РЕТРО автомобил>Ето малко за ретро автомобили. Ама не ФИАТ Понеже Димитър Кърпачев писа за Ритмо /че му е слабост/,аз реших да се зъдалбоча в нещата за РЕТРО. Автомобилът, който ви представяме в този брой, е собственост на Павел Добрев.След като натрупва известен опит, през 1898, Луи Рено открива малка работилница в гараж, намиращ се в собствената му къща. Три години по-късно младият, но талантлив французин сглобява първия автомобил. Колата е оборудвана с двигател, който е производство на известната тогава автомобилна фирма De Dion Bouton. Автомобилът на Рено не е толкова успешен и затова не получава самостоятелно име. През 1899 година се появява значително по-съвършеният модел Renault A. Той е оборудван отново със стария мотор на De Dion Bouton. Така започва историята на един от най-известните френски автопроизводители. В България има доста стари, но запазени возила от тази марка и темата ни сега ще засегне един от тях. Най-успешният следвоенен модел на компанията е Renault Dauphine. Тази малка кола се произвежда от 1956 до 1968 година. Екземплярът, за който ще си говорим, е един от първите - производство 1957. Отлично изглеждащият автомобил е собственост на Павел Добрев, а оригиналният му черен цвят блести като нов. Външният вид на Renault Dauphine обаче съвсем не е единственото, което впечатлява. Задноразположеният четирицилиндров редови двигател е с работен обем 850 см3, а мощността на малката кола е само 30 к.с., които обаче са напълно достатъчни за лекото купе. Ще ви се стори странно, но е факт, че за улеснение на водача е монтиран автоматичен смукач. Интересно е също, че електрическата инсталация е шестволтова. Скоростната кутия е тристепенна, механична. Основният агрегат се храни от еднокамерно карбураторче, което е производство на известната фирма Solex. Може би затова разходът на гориво не надхвърля 5 литра на 100 километра. Окачването на Renault-то е пружинно, като странното е, че отзад на мястото на гумените тампони са монтирани специални въздушни възглавнички. По този начин возията на малкото автомобилче е значително по-добра от аналозите му. Интериорът на колата също изглежда много добре. Уредите на арматурното табло включват скоростомер, бензиномер, прибор за температурата на охладителната течност и контролни лампи за останалите, нужни на водача параметри. От двете страни на приборния панел са монтирани две "жабки", като стандартната е значително по-голяма. Каросерията е с четири врати. Прозорците на задните не се свалят надолу, а се плъзгат. Освен това задните врати имат опция да се отварят само отвън, в случай че се возят деца. Много странно е решението да не се монтират мигачи отпред и отзад. Те се намират на задните колонки и светят двустранно. В автомобила има още куп дребни екстри, които са присъщи на съвременните леки коли. Това за възглавничките го е имало във ФИАТ ******** /не помня кой точно/
            Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 Fiat Тempra 09.1990г. 159А2.000 Yellow_Flash_Colorz_PDT_45

            КУПУВАМ: Теглич за Темпра
            КУПУВАМ: Халогени за Фиат Темпра...
            КУПУВАМ: Спортен волан

            http://www.tempra-clube.hit.bg
            http://www.tempras.myfreebb.com

            Коментар


              #7
              Слабостта ми е базирана на личен опит с този автомобил колега.Ако смениш на баща ти Темпрата с нещо по-динамично ще ме разбереш...па макар и "ретро".
              Abarth Power

              Коментар


                #8
                Не !!!

                Не си давам Темпрата Нито за Пунто (вече си имаме едно) на което му се изпотяват стъклата !!! А пък до ретро - още не сме стигнали Някой ден ще покажем Темпрата като запазена ретро автомобилка....
                Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 Fiat Тempra 09.1990г. 159А2.000 Yellow_Flash_Colorz_PDT_45

                КУПУВАМ: Теглич за Темпра
                КУПУВАМ: Халогени за Фиат Темпра...
                КУПУВАМ: Спортен волан

                http://www.tempra-clube.hit.bg
                http://www.tempras.myfreebb.com

                Коментар


                  #9
                  Re: Не !!!

                  Tempra SX написа:
                  Не си давам Темпрата Нито за Пунто (вече си имаме едно) на което му се изпотяват стъклата !!! А пък до ретро - още не сме стигнали Някой ден ще покажем Темпрата като запазена ретро автомобилка....
                  що бе батка,измииги хубаво и няма да се потът все пак е нормално през зимата(и аз ако пуша при спряла има такъв проблем)на като пуснеш вентилацията всичко е ок
                  _______________________________________
                  0885261834

                  Коментар


                    #10
                    Пунто

                    ОК, ама не !!!Трудно се задържат да не са изпотени До Пловдив веднъж, не питай как стиганахме Това да не е ZASTAVA YUGO !!! /хващаш кърпичката и бършеш/
                    Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 Fiat Тempra 09.1990г. 159А2.000 Yellow_Flash_Colorz_PDT_45

                    КУПУВАМ: Теглич за Темпра
                    КУПУВАМ: Халогени за Фиат Темпра...
                    КУПУВАМ: Спортен волан

                    http://www.tempra-clube.hit.bg
                    http://www.tempras.myfreebb.com

                    Коментар

                    Working...
                    X