Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Реле за климатика и перките на радиатора

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Реле за климатика и перките на радиатора

    Релето за климатика и перките на радиатора едно и също ли е и къде се намира и как изглежда. За колата от подписа питам. Имам известни подозрения.
    Fiat Punto 1.7TD

    #2
    В общи линии сам си си отговорил - релето за климатика всъщност е реле което включва компресора, а релето за перките е реле за перките. Иначе при всяко включване на климатика перките щяха да се задействат и обратно

    Коментар


      #3
      Питам защото в момента нито климатика ми работи, нито перките. А в една друга тема четох нещо от сорта, че като се пусне климатика тръгвала и перката(в което не веждам смисъл ама...). Може и да бъркам нещо. Вчера прегледах бушоните и релетата, които са около акумулатора. Едно реле със сигурност беше развалено(нагоряло по клемите и вътре и не правеше контакт-поправимо) а имам съмнение и в съседното до него. Ако се окаже че климатика не включва заради реле а не поради скъсана тръба(заварявана е 2 пъти) ще е направо перфектно.
      Fiat Punto 1.7TD

      Коментар


        #4
        bogidar написа:
        А в една друга тема четох нещо от сорта, че като се пусне климатика тръгвала и перката(в което не веждам смисъл ама...). Може и да бъркам нещо.
        смисъл иманали си виждал външните тела на битовите климатици?там има една перка - е точно ролята на тази перка играе перката на радиатора :D освен това при работещ климатик кондензатора силно затруднява работата на охладителната система и е нужно принудително охлаждане
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Тогава да си дойда на думата... Ако не ми работи перката/релето на радиатора възможно ли е това да е причината да не ми тръгва климатика?
          Fiat Punto 1.7TD

          Коментар


            #6
            Перката винаги тръгва след няколко секунди, когато се повиши налягането, и работи докато го понижи. А перките ти грам ли не работят? Колата ти не е ли прегрявала досега?

            Коментар


              #7
              ogi28b написа:
              Перката винаги тръгва след няколко секунди, когато се повиши налягането, и работи докато го понижи. А перките ти грам ли не работят? Колата ти не е ли прегрявала досега?
              Миналата седмица като сменях термостата и изчаках да видя как отваря и перката се включи. Проблема за невключването се оказа реле, което не прави добър контакт. Може би е от скоро така. Оправих го и сега работят перките. Не мога обаче да разбера дали ми работи първа степен или включва втора. Сега перката се включва когато стрелката подмине хоризонталното положение с 1mm. Това коя степен би трябвало да е? Другото което ме притесни е че след като загася колата перката спира да се върти а преди продължаваше. Това какво означава?Пак да попитам - къде е релето за климатика. Около това за перката на радиатора ли е?
              Fiat Punto 1.7TD

              Коментар


                #8
                ако показанието на таблото е точно, това трябва да е първата степен
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  Нека колеги с този двигател да кажат дали е нормално перката да спре, или да продължи да се върти. Със сигурност на браво/а спира. Ако изровиш 1 схема на охлаждането на тоя двигател, да я разгледаме, ще е по-добре, че така с боб не става, поне на мен ми е трудно. Някак ми се струва че се доближаваш към симптомите които има колегата kimirai - и при него климатика не тръгва, после пък перката му не спира... Там където е релето за перката - има ли капак, ако има, на него обикновено има картинки на релетата които са вътре. Нали каза че имаш подозрения за 2 релета едно до друго дето са? Едното явно си го сменил. Тествай другото, възможно е да е за климатика. В моделите Браво/а тези 2 релета са едно до друго.

                  Коментар

                  Working...
                  X