Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

серво на спирачките

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    серво на спирачките

    Имам фиат типо и понякога при спиране / не винаги/ педала на спирачките става изведнъж много твърди се чува едно чукане.Аз мисля ,че имам проблеми със сервото,но ми се иска да чуя и други мнения

    #2
    Така става като се включи АБС-а
    Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

    Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

    Коментар


      #3
      Re: серво на спирачките

      petkoman написа:
      Имам фиат типо и понякога при спиране / не винаги/ педала на спирачките става изведнъж много твърди се чува едно чукане.Аз мисля ,че имам проблеми със сервото,но ми се иска да чуя и други мнения
      аз имах същия проблем с темпрата само че при мен имаше и друг момент когато чакам на светофара с натисната спирачка понякога падала ми потъва бавно бавно и трябваше да припомпа за да се вдигне пак нагоре оказа се спирачната помпа така че може и от нея да е аз също си мислех отначало че проблема може да е от сервото но добре че се намери читав майстор който откри повредата сега съм с нова помпа и спирачките са уникалниПС колеги смажете си водачите на спирачния апарат/преди да е дошла зимата/ защото като останат без смазка по някаква причина се заваряват за спирачния апарат и колата остава почти без спирачки - тва е от личен опит
      TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
      UNO 1.0 FIRE

      Коментар


        #4
        При проблем, с твърд педал на спирачките , освен сервото трябва да се провери дали работи вакуум помпата.Сервото го проверяваш по следния начин: 1. Сядаш в колата , припомпваш педала докато стане твърд. 2. Въртиш контактния ключ, палиш и педала трябва да омекне.Вакуум помпата - просто проследяваш тръбопровода от вакуум помпата към вакуумния усилвател на сервото, някъде по него трябва да има тройник, на който има един шлаух с по-малък диаметър. Вадиш го и гледаш дали по тръбопровода между помпата и сервото има вакуум.

        Коментар

        Working...
        X