Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обороти Fiat Brava 1.4 12V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Обороти Fiat Brava 1.4 12V

    Здравейте колеги,И по-рано описвах моите проблеми с италянската сеньора, но пак се обръщам към всички вас понеже ми е ясно че на вас може да се разчита, а не на "майсторите" из сервизите... Пак пиша понеже не мога да си обясня проблема с колата...Проблема ми е следния: 1) Щом запаля колата студена, работи като часовник (това ме кара да си мисля, че не е стъпковото моторче). 2) След като загрее (влезе в нормална работна температура) започва да се бъзика. Като спра на светофар, притриса за момент и оборотите падат (стрелката на оборотомера почти опира в долния си ограничител). Интересното е, че имам чуството че въпреки показанията за ниски обороти, колата си работи добре на място (цъка си нормално и не тресе). По тази точка ми казаха, че евентуално е топлинниа датчик, вадих го по време на работа на двигателя, нямаше разлика. Освен това, на таблото си ми показава идеално, значи не би трябвало да е от него нали? 3) Щом включа фарове, духалката на парното и музиката, колата започва да тресе. 4) Оборотите ми падат когато: правя обратен завой или ако спра по-рязко. Ако спра по плавно (със сваляне на скоростите), заковава на 900 оборота. След продължително работене на място, оборотите започват малко по малко д ападат... Карах колата на диагностика, имало грешки, били ги изчистили, но разлика нямаше... Тук ще попитам дали при диагностика се пипат свещите, тъй като след визитата при Vantotrade, едвам се прибрах. Две от свещите не бяха затегнати и ви оставям сами да си представите какъв ужас беше по светофарите. Как стигнах не знам...Предварителнио благодаря за съветите ви...
    FIAT Brava SX 97' 1.4 12V

    #2
    Датчиците за температурата са два - единия ти е вързан към таблото, другия към компютъра. Синия, който е на термостата дава данни към компютъра, а другия който е близо до него и е завит в главата е вързан само към таблото и друга функция няма. Не знам кой си вадил. Ако нямаш дублираща маса на компютъра си пусни, т.е. пускаш един кабел от някой от болтовете с които е стегнат компютъра до минусовата клема на акумулатора. Казвам ти го от опит, защото имах преди 3 години подобни проблеми, които се засилиха и колата гаснеше дори в движение. След това кабелче за 50ст, проблеми по електрониката съм нямал
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      Е кажи какви са били грешките, защото то с чистене не става- трябва да се отстрани проблема, после да се чистят грешките, то ако беше така - 6тяха да направят компютрите самои да си ги чистят.
      FIAT BRAVO II 1.4 GPL
      FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
      FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
      FIAT UNO 1.5

      Коментар


        #4
        И аз това се чудех!!! Защо не ми казаха какви грешки е показало? Вкараха ми колата в халето с огромен червен надпис забраняващ влизането на клиенти и после никаква идея си нямаш какво са правили с колата... Питах, но не ми казаха...Иначе разбрах какво се случва с колата ми. Щом се включи перката, или фаровете или духалката в купето, оборотите падат. Изглежда, че не компенсира... Най-вече ми прави проблем щом се включи перката...Според вас това проблем с кабели ли е, бобини ... ? Мерси предварително!
        FIAT Brava SX 97' 1.4 12V

        Коментар


          #5
          Jeliazko написа:
          И аз това се чудех!!! Защо не ми казаха какви грешки е показало? Вкараха ми колата в халето с огромен червен надпис забраняващ влизането на клиенти и после никаква идея си нямаш какво са правили с колата... Питах, но не ми казаха...Иначе разбрах какво се случва с колата ми. Щом се включи перката, или фаровете или духалката в купето, оборотите падат. Изглежда, че не компенсира... Най-вече ми прави проблем щом се включи перката...Според вас това проблем с кабели ли е, бобини ... ? Мерси предварително!
          Нормално е да падат леко оборотите все пак е малко двигателче и като му се включат много консуматори. Аз преди така се шашках, като дойде зимата и трябваше да карам постоянно на фарове и като ми се включваше перката в града започваха вибрации по волана, които преди не бях усещал. След като спрях всички консуматори колата заспиваше... А иначе по стрелката не виждах забележимо падане на оборотите, усещах го само по вибрациите
          Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

          Коментар


            #6
            Мое лично мнение е , че изобщо не трябва да падат по никакъв начин - моторчето трябва да си ги донастойва. А и на карбуратора някой настройва ли му обортите - не, но притрисане чак при пускане фарове да има , но много леко. А и че моторите ви били малки, също не ми се вярва - те са повече коне от моето 1.6 а аз ако има нещо с което нямам ядове е поне с оборотите. Прилича цялата работа че моторчето не си върши работата, но пък колегата каза че му палела нормално студена..??!?
            FIAT BRAVO II 1.4 GPL
            FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
            FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
            FIAT UNO 1.5

            Коментар


              #7
              stanleyhacker написа:
              Мое лично мнение е , че изобщо не трябва да падат по никакъв начин - моторчето трябва да си ги донастойва. А и на карбуратора някой настройва ли му обортите - не, но притрисане чак при пускане фарове да има , но много леко. А и че моторите ви били малки, също не ми се вярва - те са повече коне от моето 1.6 а аз ако има нещо с което нямам ядове е поне с оборотите. Прилича цялата работа че моторчето не си върши работата, но пък колегата каза че му палела нормално студена..??!?
              Лично при мен колега промяна в оборотите видимо не забелязвам по стрелката. Усещам някои вибрации при включени фарове и перката, иначе стрелката не мърда. Забелязал съм че при пускане на климатика моторчето дига оборотите до 1000... мисля че си работи абсолютно нормално.
              Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

              Коментар


                #8
                Колега, осимптомите ти приличат малко на оите преди година - при загряла кола оборотите падаха на свободна. Много рязко. Дори колата гаснеше. Оказа се микропукнатина в бобината. Отне един ден работа в сервиза докато го разберат.Ей това вече за трети път го предлагам като решение Не ти пожелавам много много да е топва, че нова бобина струва 130 лв, но ...Дали консуматорите играят роля в тресенето не знам - аз постоянно карам на къси. Днес ще пробвам за да видя.При включване на перката на радиатора оборотите падат за секунда - до около750 и после се нормализират. Тресенето е по-скоро от перката на радиатора според мен.За грешките - според Бобно от Алфа форума те нямат отношение към работата на колата. И има логика - грешката се записва, но не самата грешка записана в компютъра причинява недобра работа - грешката е следствие, не причина.
                like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                Коментар


                  #9
                  Отиваш пще веднъж на диагностика и им казваш да прочетат грешките! Аз съм 70% убеден че е стъпковия мотор!Става ли по лошо ?
                  Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
                  части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
                  части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
                  тел. 0883437022

                  Коментар


                    #10
                    Здравеите и аз имам фиат брава 1.4 12в и мен ме кефи мн ама не6то напоследук взех да си мисля дали да не я продам защото просто ми създваше толкова мн проблеми че направо откачих покраи нея значи за 2 месеца дали съм я карал има-нема 3 дена като хората защото аз съм от Ботевград и сум обиколил всички маисторив града и никои незнае какво и е 1) Недържи обороти когато е загряла 2) като съм и дал пълна гас все едно несъм и подал никаква гас 3) като подам гас и задържа педала на гаста на едно място без даго движа тя направо пада и гасне 4) Сложих и гас и направо заспа но искам и на бензин да е така а тука в града никои незнае какво и е на колицата 5) Забравих да кажа че като беше на бензин гореше като танк 6) Ходих в АУТО-ИТАЛИЯ в софия от там ми казаха че е от ЦЕНТАР НА ИНЖЕКЦИОНА ако знае някои какво е това ше му буда мн благодарен да ми го каже

                    Коментар

                    Working...
                    X