Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

малко разсъждения за моторчето за празния ход

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    малко разсъждения за моторчето за празния ход

    Чувал съм тук във форума, че моторчето за празния ход пуска допълнително въздух и така прави трудна настройката на газовата уредба.Обаче на газ празните обороти си ги регулира изпарителя.Та въпроса ми е: може ли да се изключва това моторче когато съм на газ и има ли смисъл?
    Tipo 1.6 [149C2046]

    #2
    Според мен не трябва да се изключва моторчето за празен ход При регулирането на празния ход от изпарителя се задават само средни параметри на колечеството газ при празен ход, докато моторчето се командва от ECU то, като се взема информация за температурата на двигателя, въздуха и др. Например, при студено време и студен двигател, то поддържа по-високи обороти на празен ход, което не може да се постигне от изпарителя.
    Tempra 1.8 i.e. SX SW 1995 г.
    двигател 836А5.000 MPI-WEBER- MARELLI IAW 8F

    Коментар


      #3
      Да, така е, освен това моторчето регистрира падането на оборотите при включване на климатика, други консуматори и т.н. и ги стабилизира.
      Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

      Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

      ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

      Коментар


        #4
        като го изключиш при недостигнал работна температура двигател гасне, независмо дали си на бензин или газ
        tempra 2.0i.e.

        Коментар


          #5
          Освен това моторчето служи и за Pull down клапа. Когато натиснеш педала на газта рязко или докрай, се отваря целия за да ти даде нужната мощност веднага.
          Fiat Tipo <<149C2>> + momo pack
          Alfa145 16V TC <<AR67601>> RossoCorso
          BlueStorm transforms . . .
          . . . !!!

          Коментар

          Working...
          X