Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как ви се държат колите с преработените термостати?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как ви се държат колите с преработените термостати?

    Колеги,които сте си преработили термостатите с такъв от Рено 5,моля споделете какви са ви наблюденията след затоплянето.Има ли проблем с охлаждането на двигателя?Също така лесно ли успяхте да извадите стария термостат от тялото?
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    #2
    при мен проблема беше, че моя хем не затваря плътно като е студена и колата зимата не може да загрее, хем, че не отваря докрай според мен и като загрее пък не се охлажда максимално ефективно. зимата не ми се занимаваше да избушвам стария, само сложих новия. моя е малко по-различен, но пак е от рено 5 и ми се струва че му е малка дупката и сега в града колата пуска по-често вента. извън града е добре.
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Стария не съм махал. Нямах грижи с парното и загряването зимата. Скоро свалих допълнителния профилактично, а и той отваря на 92... малко множко за лятото все пак Yellow_Flash_Colorz_PDT_08
      My car is the best :P
      Fiat Tempra SW 1.9 TD

      http://moskvich-bg.org/phorum-5.2.6a/index.php?5

      Коментар


        #4
        Перфектно е при мен
        BMW E90 320D
        ех. FIAT COUPE 2.0 16V
        ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
        ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

        Коментар


          #5
          Аз съм от няколко дена така и не съм имал възможност да покарам повечко за да видя как се държи точно. Но на пръв поглед всичко е ОК. Процедурата е елементарна ако не сваляш стария термостат. Ако си подготвен със всичко необходимо няма да ти отнеме повече от час цялата процедура.
          Fiat Punto 1.7TD

          Коментар


            #6
            Аз оставих стария. Сега по-често се включва перката, но не е болка. На 2 места видях, че е сълзяло от съединенията - това е едно от опасенията ми, което бях споделил и в темата за смяна - че смяната ще покачи малко налягането в системата. Все пак я определени граници, тя е затворена система. Засега всичко е наред. След малко излизам за едно каране Центъра-Плиска-Младост, в тази жега и с тези задръствания ще бъде добър тест.Засега единствения проблем е коя неделя ще дойда на събирането, защото колегата Благун заслужава ( поне ) една бира за идеята която сподели.
            like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

            Коментар


              #7
              Много благодарности за отговорите.Ще се радвам,ако продължавате да споделяте мнения.При мен дилемата е дали да бъде нов или да изтърбуша стария и да го преправям.Освен това гледам,че за рено 5 има термостати с доста различни температури на отваряне,като най-близка до тази на фиат е 89° ,а при фиат я дават 88°. Изтърбушването сложна процедура ли е?Какви инструменти ще са ми необходими.Аз съм на принципа,че щом едно нещо не работи както трябва е по-добре да го няма.Не искам в даден момент да ми блокира затворен.
              Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
              Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

              Коментар


                #8
                Като се връщах от работа реших да видя как се държи колата, кога включва перката и т.н. Прибрах се и на работещ двигател вдигнах капака - колата беше загряла до нормалната работна температура и очаквах да се включи първа степен на перката. Но това не стана. Тепературата гледайки по скалата си беше за втора скорост дори. Изчаках още няколко минути но нямаше ефект. Перката не отлепи. Сега се чудя датчика ли се бъзика, присадката ли го бърка, какво ли... Интересно е че преди два дена всичко си беше като по учебник. Първа степен се включи малко преди стрелката да стане хоризонтална(черната стрелка на картинката) и след това и втора тръгна... А сега йок... Използвам снимката на колега от форума... Както е дал червената стрелка аз изчаках една идея преди чертата а перката не се включи. Поправете ме ако бъркам нещо или нещата не са в ред...
                Fiat Punto 1.7TD

                Коментар


                  #9
                  Пипна ли радиатора?Ако е студен,то термостата ти е блокирал и резултата е налице.Може и датчика на радиатора да е дали фира.
                  Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                  Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                  Коментар


                    #10
                    не термостата си отваря... Проблема е другаде. Ах не мога да разбера как да дам на късо за да тествам перката..
                    Fiat Punto 1.7TD

                    Коментар


                      #11
                      При мен с рено термостата държи малко ниска температура, може би съм го преебал като го напъвах в маркуча, но пак върши работа, просто отваря по-рано, като ми дойде мерака ще го сменя пак все пак 7 лв.струва, не 107
                      --Старата ръжда любов не хваща!--
                      156 sportwagon 1,9 jtd 115
                      ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                      Коментар


                        #12
                        Е щом отваря,значи бива.Все пак цена 7 лева.....Аз се замислям все пак дали да не сложа от 107,че да ми е мирна главата,или ако сте е от рено,от ще бъде на цена 25 лева,но поне да знам ,че е оригинален. :D
                        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                        Коментар


                          #13
                          Lane Staley написа:
                          ......Засега единствения проблем е коя неделя ще дойда на събирането, защото колегата Благун заслужава ( поне ) една бира за идеята която сподели.
                          Ааа помня аз като ми обещаят нещо
                          BMW E90 320D
                          ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                          ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                          ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                          Коментар


                            #14
                            dudulia написа:
                            Е щом отваря,значи бива.Все пак цена 7 лева.....Аз се замислям все пак дали да не сложа от 107,че да ми е мирна главата,или ако сте е от рено,от ще бъде на цена 25 лева,но поне да знам ,че е оригинален. :D
                            Аз този дето го сложих е оригиналдъ пише си маде ин франсе на кутията просто такава му е цената в евро 7
                            --Старата ръжда любов не хваща!--
                            156 sportwagon 1,9 jtd 115
                            ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                            Коментар


                              #15
                              bogidar написа:
                              Като се връщах от работа реших да видя как се държи колата, кога включва перката и т.н. Прибрах се и на работещ двигател вдигнах капака - колата беше загряла до нормалната работна температура и очаквах да се включи първа степен на перката. Но това не стана. Тепературата гледайки по скалата си беше за втора скорост дори. Изчаках още няколко минути но нямаше ефект. Перката не отлепи. Сега се чудя датчика ли се бъзика, присадката ли го бърка, какво ли... Интересно е че преди два дена всичко си беше като по учебник. Първа степен се включи малко преди стрелката да стане хоризонтална(черната стрелка на картинката) и след това и втора тръгна... А сега йок... Използвам снимката на колега от форума... Както е дал червената стрелка аз изчаках една идея преди чертата а перката не се включи. Поправете ме ако бъркам нещо или нещата не са в ред...
                              При мен перката се включва между средната черта и тази над нея. Не знам коко степени имам, но сега в жегата, когато мине чертата над средната върти диста силно. В задръстванията, когато няма особено силен въздушен поток към радиатора си върти дълго време. Но засега не се е качвала повече от една черта над средата.
                              blagun написа:
                              Ааа помня аз като ми обещаят нещо
                              Тази неделя ще ходиш ли на сбирката?
                              like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                              Коментар

                              Working...
                              X