Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на масло за скоростна кутия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Избор на масло за скоростна кутия

    Колеги, моля да ми помогнете. Предстой ми смяна на маслото на скоростната кутия, не намерих инфо затова се обръщам към Вас с нова тема. Какво масло да КУПЯ?????Автомобилът е от подписа .
    Fiat Bravo, 1.6 SX, 16V, 76 kW

    #2
    Задължително сложи пълна синтетика. Аз лично ползвам Valvoline SynPower TDL 75W-90 и съм много доволен. През зимата никакви проблеми при студена кола. Цената му беше мисля 32 лв. литъра. Браво 1.6/16 побира 1.7 литра.
    SEAT Leon Cupra 300
    Triumph Street Triple 765 R

    Коментар


      #3
      TUTELA CAR TECHNYX 75 В 85 - това е маслото за теб колега - 2 литра ти събира скоростната кутия.
      FIAT PUNTO 55 SX
      FORZA ITALIA

      Коментар


        #4
        vas_gt написа:
        http://www.flitalia.it/en/fl/component/option,com_dspcatprod/Itemid,254/ Това е маслото за теб - 2 литра.
        Значи предлагаш да използвам само италианско масло така ли да го разбирам т.е. TUTELA. И още малко тъпотия кое по точно да избера
        Fiat Bravo, 1.6 SX, 16V, 76 kW

        Коментар


          #5
          Junkey написа:
          Значи предлагаш да използвам само италианско масло така ли да го разбирам т.е. TUTELA. И още малко тъпотия кое по точно да избера
          Това е маслото за тази Брава: TUTELA CAR ZC 75 SYNTH (SAE 75W-80, API GL 5, MIL-L-2105 D).На моята го сменях лятото със същото. Само ми направи впечатление, че на сайта на Селениа, маслото е в пластмасови туби, а тук ми го продадоха в метални (кръгли) кутии!
          Space Star 1.9 DID

          Коментар


            #6
            Roko написа:
            Junkey написа:
            Значи предлагаш да използвам само италианско масло така ли да го разбирам т.е. TUTELA. И още малко тъпотия кое по точно да избера
            Това е маслото за тази Брава: TUTELA CAR ZC 75 SYNTH (SAE 75W-80, API GL 5, MIL-L-2105 D).На моята го сменях лятото със същото. Само ми направи впечатление, че на сайта на Селениа, маслото е в пластмасови туби, а тук ми го продадоха в метални (кръгли) кутии!
            мойто е същото, както и в сървиз мануала е написанов пластмасова туба беше по 1 л.

            Коментар


              #7
              важното е да е пълна синтетика както е по каталог иначе скоростите влизат трудно пробвал съм карам брава 1.6

              Коментар


                #8
                Много Ви благодаря колеги, това мисля да взимам и аз, че то маи не е сменяно никога както изглежда
                Fiat Bravo, 1.6 SX, 16V, 76 kW

                Коментар

                Working...
                X