Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със съединителя,може би!?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със съединителя,може би!?

    Здравейте!Преди 1 година смених феродото и аксиалния лагер на съединителя,без притискателния диск.В момента като тръгвам двигателя ми тресе,та се къса!Сега се чудя,феродото ли е фалшиво или може да е притискателния диск!Или е нещо друго?!Няма значение дали колата е студена или топла-тресе ,като потеглям и това е!Само ,като подавам повече газ при тръгване,не се усеща толкова.
    Fiat Croma 1.9 MultiJet 120 hp

    #2
    И аз имам същия проблем,и аз преди година смених ама всичко лагер,притискатерлен и феродов.И на мене при потеглиане ми тресе.Един маистор ми каза,че може да е спукана денферна пружина.Ама се нямам време да я закарам да я погледне,то триабва да се свали всичко на ново
    FIAT TIPO 1,6

    Коментар


      #3
      TORINO_MOTOR написа:
      И аз имам същия проблем,и аз преди година смених ама всичко лагер,притискатерлен и феродов.И на мене при потеглиане ми тресе.Един маистор ми каза,че може да е спукана денферна пружина.Ама се нямам време да я закарам да я погледне,то триабва да се свали всичко на ново
      аз не съм голям майстор на колите,та затова ще питам къде е тази "денферна пружина"?Ако става въпрос за пружините дето са на самия диск,значи работата е ясна!Така или иначе май ще го сменям!Сега пък другия проблем-от къде ще си купя свестен феродов диск?В Ст.Загора това наистина е проблем
      Fiat Croma 1.9 MultiJet 120 hp

      Коментар


        #4
        Aми на феродовия диск има едни прожини ,ако си ги видял.Та те се казват денферни пружини.Та на тези прожини предназначенйето е,да гасят вибрациите и усукванията.И ако някоя от тях се спука,се появява това тресене на автомобила.
        FIAT TIPO 1,6

        Коментар


          #5
          Според мен първо провери дали нямаш скъсан някой тампон на който се крепи двигателя защото според мен ако е съединителя то и при превключване от една скорост на друга то пак би следвало да имаш придърпване.Сина ми има Сеат Толедо и преди няколко месеца го имаше това придърпване при потегляне и се оказа че единия тампон на двигателя се е скъсал и при потегляне двигателя просто се усуква на една страна и се чува това тропане.Като потегли всичко си е нормално.Когато карах Уното и при мен се появи подобно нещо.Като включа на първа се тресе та се къса а като включа на задна върви без да тропа и това ме навя на мисълта че не може да е съединител.Просто като включа на задна двигателя се усуква надоло и ляга на планката а когато включа на първа той се надига нагоре и понеже няма в какво да опре се надига нагоре и тогава се чуват тия тракания.Та пробвай тоя метод.Ако на задна го нямаш то съединителя ти е здрав.Желая ти успех и дано е тампон. Коцев.
          Фиат Панда 1.2 2006година
          Синджира си идва ,а козата я няма...

          Коментар


            #6
            Re:Съединител....

            Прав е колегата Коцев,аз също препоръчвам да се провери първо-попростото-тампоните на двигателя-скоростната кутия и тогава да се ходи към съединителя...Успех!
            Ex. Grande Punto Driver

            Коментар


              #7
              Не е от тампон на двигателя,сменял съм го и не помкага.Проблема си е в съидинитела.Може и да не е прожина ,ами да се е прецакал и лагера.
              FIAT TIPO 1,6

              Коментар


                #8
                Значи, като карам назад проблем няма.Не се чува и никакво хлопане или други шумове.Просто като тръгвам двигателя се тресе. Ще огледам тампоните все пак.Мерси за съветите!
                Fiat Croma 1.9 MultiJet 120 hp

                Коментар


                  #9
                  При това положение 100% съединителя ти е добре.Тампон е и трябва много хубово да ги огледаш.
                  Фиат Панда 1.2 2006година
                  Синджира си идва ,а козата я няма...

                  Коментар


                    #10
                    а така

                    аз съм от София но в ТиН кар -това е магазин специализиран само за италиянски автомобили имам приятел и ми правят отстъпки ,а там съм виждал че изпращат части на случаини клиенти от цялата страна с куриери ,ако решиш нещо ми пиши
                    -------------------------------
                    0898506763

                    Коментар

                    Working...
                    X