Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

София - Солун - Метеора

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    София - Солун - Метеора

    В събота и неделя направихме малко пътуване из ГърцияМаршрута беше София - Солун - Метеора, това са около 550 кмТръгнахме в събота около 6:30 от СофияВ 9 бяхме на границата, минахме за около 10 мин - имаше малко колиСлед това към Солун е ясно, има теми по въпросаСледят се табелите и се пътува без проблем, бях пуснал и GPS но нямаше нужда от негоВ Солун малко се лутахмеТърсехме Космос, един от най-големите търговски центрове нашия регионВ крайна сметка го намерихме :D След това се отправихме към центъра на градаВидяхме бялата кула и се поразходихмеПосле отново в колата и тръгнахме към Метеора, това са около 250 кмGPS-а ни изведе перфектно извън градаПо магистралата движението беше слабо, без състезатели движещи се с 200 км/чВсички Алфи 159 естествено се движеха в скоростната лента :D На магистралата има 3 пункта за плащанеДо Лариса таксите са общо 5,50 евроСлед Лариса вече няма магистрала, но пътя е добърНа места има знаци със странни ограничения, явно са останали от предишни ремонтиСледват се табелите са Лариса, след това са Трикала и накрая за Каламбака (Калампака)По пътя ме спряха за проверкаТипично по нашенски, като видяха колата с БГ регистрация и хопЗаписаха ни данните от документите и продължихмеКъм 20:00 пристигнахме в Каламбака (Калампака) - това е градчето под МетеораНамерихме хотелчето лесно, въпреки че е извън градаНощувката в двойна стая е 40 евро, в тройна 45Семейния хотел беше доста уютен, с много приятелски настроен собственикПостроен преди 5 години и перфестно поддържанВ стаите има ТВ, както и климатикПрепоръчвам го на всеки, решил да посети МетеораНамира се буквално на 5 минути от манастиритеСтаите бяха резервини от тук, без предплащане и излишно размотаванеНастанихме се и след това слязохме до градаБеше много оживено за наше учудванеПълно със заведения и магазини за сувенириХапнахме в една таверна, цените са нормални за стандарта в Гърция - 5 човека хапнахме за 80 евроНа другия ден вече беше ред на манастирите Тръгнахме от хотела, взехме си довиждане със собственикаПодари ни сувенири След минути бяхме на първия манастир - с думи трудно се описва, трябва да се видиВхода е 2 евро на манастир, естествено беше пълно с туристи от цял святИмаше и баровци, кацащи директно на футболния стадион с хеликоптериСнимането е разрешено, с изключение на музеите и църквите в самите манастириКъм обяд поехме обратноСледвайки табелите без проблем стихнахме до БългарияОколо 21 часа бяхме в София
    Прикачени файлове
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    #2
    Супер разходка, ама пусни малко повечко снимки от Метеора. Щото още до там не съм стигнал, въпреки че вече ми стана махала Гърцията. Но на мен само до Солун ми е 600 км, а от там още 300... Дай и повечко данни за хотелчето - поне името му напиши

    Коментар


      #3
      Метеора е страхотно място. Миналата година правихме същия трип с жената и детето в рамките на деня. Сутринта от 5 часа, през северната магистлара за Ираклица и в 10:30 бяхме на първия манастир "Св. Варвара". После още три манастира, тъй като всичките не можеш ги обходи за ден-два дори, хапнахме в Каламбака и през Лариса, магистралата в Солун на пазар. Някъде 17:00 часа бяхме там, Икеа, Космос, малко мебели и пердета, вечеря и в 21 потегляме за София. Има няма 1200-1300 км... :D

      Коментар


        #4
        А свършиха ли с протестите цистерните за бензин?Може ли вече да се пълни от бензиностанциите?
        Пеш
        ----
        Ex Peugeot 206 -Служебен
        ----
        Ex Brava 1.6 16V ELX

        Коментар


          #5
          Супер ..!Отдавна се каня да прескоча до там , ама ........!Кажи как е има ли гориво по Бензиностанциите.?

          Коментар


            #6
            проблеми с горивото нямаА95 е от 1,10 до 1,30 евро, нафтата както и тук - по-скъпа с около 10 центагаз по пътя трябваше да има на две местапървото на магистралата Солун - Атина, точно около Катеринина станцията на Шел, обаче колонките бяха ограденицената беше 82 центавторото място беше в Лариса, което изобщо не видях, сигурно съм минал от там но просто не е имало газв самия Солун видях станция с газ на цена 62 цента, обаче бях намсилил да зареждам на Шел и я прескочихето за хотелчето - http://www.arsenis-meteora.gr/info_en.htmlпросто им драскате един мейл с датите и какви стаи искатепишете че сте чули за хотела от приятели от БГ, ще се зарадват те ви отговарят в рамките на деня дали има стаиако пишете една седмица по-рано 100% ще има стаидоста хора ходят там, даже имаше мотористи от Германияслед това само потвърждавате че ще ходите и това еразпечатвате си мейлите за всеки случай и отивате :Dдаже и да не запазите места никъде ще намерите къде да спитеима много хотели и подобни, просто цената ще е по-висока
            Прикачени файлове
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              Колеги в Събота смятам да си направя една разходка до АлександруполисНека който е ходил да каже къде е най-добре да се паркира там., и евентуално нещо интересно за разглеждане.!

              Коментар


                #8
                В Александруполи е цигания а и няма кой знае какво за гледане. Карай малко по на запад към Кавала и не си губи времето с Александруполи :D
                Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.

                Коментар


                  #9
                  Колегата msi е прав като цяло. Александруполи може и да не ти хареса.Ако все пак държиш на него - най-добре е да се паркира на паркинга до морето - караш все надолу към морето (внимавай, доста от улиците са еднопосочни), стигаш до крайбрежната улица, оглеждаш се за фара (няма как да го пропуснеш) и точно под него има огромен паркинг.Плаща се на входа, 3 часа е 1 евро, 9 часа - 2 евро. Може и да си паркираш и след това да платиш, но картата трябва да я оставиш в колата така че да се вижда, иначе рискуваш глоба.Освен фара, който не е кой знае какво, няма нищо особено в Александруполи. Една разходка по улиците няма да е излишна, има интересни магазини. Цените са в големи граници - има и магазини с космически за нас цени, има и като за нас.Ако имаш дете (деца), заведи ги в магазин Джъмбо - на 2 етажа е, само детски стоки и играчки (и в София има, но чувам че цените били доста по-високи от тези в Гърция) - намира се по пътя за аерогарата. Някъде срещу Джъмбо би трябвало да има и бензиностанция с газ. Не съм ходил до нея, но видях една карта, на която беше обозначена.Приятно пътуване.

                  Коментар


                    #10
                    И така преди малко се пребирам ! Като цяло съм доволен ,но имаше доста проблеми на границата/кап.Петко/ бяхме там около 8.30 в Гърция влязохме чак към 10.00 здраво тарашиха митничарите преди нас имаше Автобуси ,свалиха всички пътуващи и един по един на проверка , две момичета ги върнаха обратно , един Микробус с Ямболска регистрация не пуснаха да влезе и човека се върна.Както и да е тръгнахме , пътя до Софлу е много добър , след това строят нов път , а този по който карахме не е от най-добрите.! на 12 км от Магистралата беше станала Ужасна Катастрофа и то с БГ участник настръхнах като видях, Лек Автомобил беше влязал под един ТИР/Варненска регистрация май беше/ ,от Автомобила нищо не беше останало на всичкото от горе и гореще, Ужас!!!!В Александропули паркирах на Паркинга под Фара както каза Immoptal за 3 часа 1евро , поразходихме се из града и магазините , има интересни неща намерих къде е и LIDL там си купихме туй онуй и така.!На Паркинга на фара имаше много Българи, а малко по-надолу 5 БГ Автобуса .

                    Коментар


                      #11
                      http://nikolaytonev.de/albums/v/User...eksandropolis/Това е правилния линк.
                      Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.

                      Коментар


                        #12
                        msi написа:
                        http://nikolaytonev.de/albums/v/User...eksandropolis/Това е правилния линк.
                        Да това е правилния Линк.Извинявам се, ама промених името след като бях пуснал Линка и после пропуснах да го оправя.

                        Коментар

                        Working...
                        X