Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да ни е добра съдебната система, като още в зародиш куца

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да ни е добра съдебната система, като още в зародиш куца

    Ето колеги , кажете ми - каква е мотивацията на обикновения гражданин да става свидетел, и да дава показания с/у престъпниците? Прибирам се току що, и гледам - призовка! За утре, 11:30. В нея - нито адресът ми е точен, нито подписът ми е моя, нито е описано на кое дело да се явя, нито с/у кого е.... Но все пак се счита за редовно връчена и трябва да отида. Човекът който връчва призовки, наричан за кратко ЛАЙНАРЧЕТО, е звъннал у дома. Не е имало никой. Лайнарчето е звъннало на комшиите, които като бели разумни хора са казали "Няма да се подпиша на нещо за някой друг". Лайнарчето звъннало на бабичката отсреща, която е на има-няма 80 години, не вижда, рядко чува, едвам ходи, за кратко - Бабичката, но Лайнарчето и е набутало призовката ТАЗИ СУТРИН, написало е дата 21-ви, защото иначе призовката автоматично става нередовна, и е казало "Подписвай се, иначе ще те глобят от съда". И Бабичката е взела призовката от Лайнарчето, подписала се е вместо мен и сега аз се считам за редовно призован. В резултат, утре трябва да не съм на работа, което значи грубо 50 кинта назад. Половин ден разкарване из софия и 1 куп нерви. Защото Лайнарчето попаднало на Бабичката.Е колеги , кажете ми - как да не се ядосаш, и да не теглиш 1 майна на всички, и да ги оставиш да се оправят? Понеже в даден момент някой не си е свършил работата, а някой друг е глух и сляп, но се подписва вместо теб! Защото системата го позволява! Как да бъда мотивиран да съм свидетел при такава система. Но ще отида, защото по-важно е едни наркоманчета да влязат в затвора, отколкото моите нерви. Но много хора изобщо не желаят да свидетелстват, именно поради системата, която е бавна, остаряла, и т.н.

    #2
    Ааа, не се ядосвай за глупости. Като не ти се ходи си вземи болничен. Що само адвокатите да се правят на болни.
    Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

    Коментар


      #3
      Колега, ако адреса в призовката не е същият като на личната ти карта, по никакъв начин не може да се докаже, че тя ти е връчена, а от там проблемът с явяването ти на делото престава да бъде проблем. Още по-малко пък и когато подписа на нея е друг. А щом и не е посочено на кое дело трябва да се явиш, а и задната дата...Ако бях на твое място щях да забравя, че някой ми е дал такова нещо. Но все пак е хубаво да се посъветваш и с човек, който разбира от право.
      Fiat Punto 1.7TD
      Mazda 626 2.0
      Fiat Croma 2.4 Multijet

      Коментар


        #4
        И за капак - тоя дето го съдят - не дойде!!! За к’во говримЕ.... Другото забавно беше че излиза една мацка, и почва да чете имена. Влизаме точно 3-ма души, а през това време тя си плямпа, все едно е отворила указателя. Ние вече сме влезли, седнали сме, вънка няма кой да те напсува, а тя си чете разни имена там. Е така се ходи на дело - не ходиш, отлагат го , и пак, и пак , и пак

        Коментар


          #5
          нормалнопреди 3-4 години наркоман разби една от служебните колиобаче го гепихме на място, жалко че не си изяде боя а викнахме ченгетатаи началника го писаха за свидетелсега всяка година го викат по 2-3 пъти на дело, а тъпия наркоман все го няма - не могат да го издирятпълен майтап
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар

          Working...
          X