Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат темпра 1,6 -Проблем

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат темпра 1,6 -Проблем

    ПОМОЩ!!!Фиат темпра 1,6 бензин 1993 г,Някой може ли да ми помогне, Компютьра нещо се скапа започна да работи на 2 цилиндьра.Казаха ми че е от компа. на колата.Има два транзистора но по тях всичко е изтрито и незнам параметрите.Ако някой има идея нека помогне.

    #2
    S.O.S
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Re: Фиат темпра 1,6 -Проблем

      vekota написа:
      ПОМОЩ!!!Фиат темпра 1,6 бензин 1993 г,Някой може ли да ми помогне, Компютьра нещо се скапа започна да работи на 2 цилиндьра.Казаха ми че е от компа. на колата.Има два транзистора но по тях всичко е изтрито и незнам параметрите.Ако някой има идея нека помогне.
      Не си дал нито номер на двигателя, нито на компютъра.При всички положения ако е от компютъра, съвета ми е да се смени, за 1.6 не е много пари.
      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

      Коментар


        #4
        Re: Фиат темпра 1,6 -Проблем

        [quote="GTipo"][quote="vekota"]ПОМОЩ!!!Фиат темпра 1,6 бензин 1993 г, пьлна инджекцияПредварително ти благодаря че отговори светкавично.Това са данните на компа.Bosch-0261-200-721-тези цифри не били много важни7785228-ето тези трябвало да са същитеАз искам да си купя но немога да намеря ако можете упътете ме,намирам но не отговарят цифрите .Нов от друг фиат няма значение че 3 дена без кола ,знаете как е.

        Коментар


          #5
          Сигурно ли е, че е от транзисторите? В смисъл, транзисторите могат да се премерят дали са живи? Не че разбирам, но защо не проверите бобините? Мисля, че на твоя модел те са две (всяка дава напрежение към 2 цилиндъра едноврменно) и така както казваш, че два цилиндъра нямат искра, ми изглежда като прекъснала бобина. Тези неща поне лесно се проверяват.
          Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
          --- в сърцето завинаги... ---
          Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

          Коментар


            #6
            Sandeto написа:
            Сигурно ли е, че е от транзисторите? В смисъл, транзисторите могат да се премерят дали са живи? Не че разбирам, но защо не проверите бобините? Мисля, че на твоя модел те са две (всяка дава напрежение към 2 цилиндъра едноврменно) и така както казваш, че два цилиндъра нямат искра, ми изглежда като прекъснала бобина. Тези неща поне лесно се проверяват.
            Незнам ходих на майстор и когато работеше на 2 цилиндъра оставих я и като отидох да я взема ми каза че е от компа. каза че колата работила 15 мин.и всичко било добре но после изгорели транзисторите и сега колата даже не пали.Взех си колата и сега ??????????????????????????

            Коментар


              #7
              Еми и аз не знам, приятел... като чета, явно не отбираш много-много... нали не очакваш сега някой да седне от тук да те учи как се ползва мултицет и как се мерят транзистори/бобини... Така че единствения съвет, който ми идва на ум - или намери някой познат, който разбира да провери все пак какво става, или си ходиш на сервиз и си плащаш да ти я оправят.п.п.Пък да ти кажа честно нещо хич не ти схванах горния пост... как хем си я закарал на майстора само с 2 работещи цилиндъра (малко трудно ми се вижда това упражнение), хем пишеш, че майстора "каза че колата работила 15 мин. и всичко било добре...".
              Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
              --- в сърцето завинаги... ---
              Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

              Коментар

              Working...
              X