Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Климатик и миризма на мухъл.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Климатик и миризма на мухъл.

    Колеги някои да помага със съвет . При пускане на вентилатора на климатика купето се умирисва на нещо като мухал или не точно но все пак е неприятно , когато включа климатика миризмата изчезва или поне не се усеща. Втория въпрос ми е как да почистя канала по който засмуква въздух парното по-точно местата от кадето се оттича влязлата вода.Трябва ли да демонтирам пласмасите около чистачките.Поправено заглавие което дава повече яснота относно съдържанието на темата.Модераторски екип на fiat-bg.org
    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

    #2
    имало някви спрейове точно за твоята цел. при мен така замирисваше като прокапваше радиатрчето на антифриза и като почне да духа в първия момент засмърдява яко. спрейовете ми се върти цена 20-30 лв
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      pakumba написа:
      имало някви спрейове точно за твоята цел. при мен така замирисваше като прокапваше радиатрчето на антифриза и като почне да духа в първия момент засмърдява яко. спрейовете ми се върти цена 20-30 лв
      Дай някаква марка , име..зада търся.
      Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

      Коментар


        #4
        http://www.renault-bg.com/smf/index....2494&p=94650и извора http://www.google.bg/search?hl=bg&q=...B8%D0%BA&meta=
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          По втората част на въпроса - чистих без да свалям корите, но не се получи добре, и ми беше трудно. Есента ще чистя със свалени кори.

          Коментар


            #6
            За миризмата да не е мухлясал поленовия да е за смяна вече ?? Като махаш корите да чистиш може да го погледнеш
            Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
            Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

            Коментар


              #7
              B1keP_B0y написа:
              За миризмата да не е мухлясал поленовия да е за смяна вече ?? Като махаш корите да чистиш може да го погледнеш
              Преди месец го смених
              Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

              Коментар


                #8
                И при мен го има това, но се получава само след като е работил климатика и го спра, т.е не е от поленовия филтър. Мисля че се образуват някакви бактерии по системата и трябва да се убият със спрей. Някой ползвал ли е и каква марка ще препоръчате?
                Bravo 1.6 SX 16V 76kW/103hp '96г

                Коментар


                  #9
                  Точно тогава се появява и при мен и мисля ,че имам проблем с дренажа за конденза ,но все още не мога да го открия.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10


                    аз съм ползвал такъв спрей и има ефект !!! по принцип тука има цени за 5 - 10 паунда , след това в купето мирише на свежо , натиска се флакона и той почва да пръска , пуска се да върти въздуха само в купето на пуснат климатик , първо си пускаш да духа по средата и в краката , след 5 мин сменяш на краката и горе за изпотяването . сега в колата ми мирише на пролет , по принцип го дават и за убиец на бактерии . аз съм доволен , незнам в бг какви се продават но наистина има ефект

                    Коментар


                      #11
                      drive.bg - тука има някакви спрейове на Валволин
                      Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
                      MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
                      Engine Stamp: 176B9.000
                      Version Code: 176BV
                      Version: V5 | SPORTING | 03.'98

                      Коментар


                        #12
                        Есента ползвах един спрей от Практикер. Не мога да си спомня името, но там имаше само един вид за климатици. Сив флакон представлява, с една тръбичка и накрайник в комплекта. Същият спрей го има и за почистване на тапицерии. Изглежда по почти същия начин флакончето. Вади се филтъра и при включен на максимална степен вентилатор се пръска във въздуховода, който е след филтъра. самият препарат представлява бяла пяна. След изпръскването на целия флакон се оставя вентилаторът да продуха цялата система още 15-ина минути. цената беще около 10-15 лв.
                        _______
                        146 JTD

                        Коментар


                          #13
                          trustworthy написа:
                          Есента ползвах един спрей от Практикер. Не мога да си спомня името, но там имаше само един вид за климатици. Сив флакон представлява, с една тръбичка и накрайник в комплекта. Същият спрей го има и за почистване на тапицерии. Изглежда по почти същия начин флакончето. Вади се филтъра и при включен на максимална степен вентилатор се пръска във въздуховода, който е след филтъра. самият препарат представлява бяла пяна. След изпръскването на целия флакон се оставя вентилаторът да продуха цялата система още 15-ина минути. цената беще около 10-15 лв.
                          И ефектът е?
                          Frontera Sport, X20SE март 1998

                          Коментар


                            #14
                            Vladim написа:
                            trustworthy написа:
                            Есента ползвах един спрей от Практикер. Не мога да си спомня името, но там имаше само един вид за климатици. Сив флакон представлява, с една тръбичка и накрайник в комплекта. Същият спрей го има и за почистване на тапицерии. Изглежда по почти същия начин флакончето. Вади се филтъра и при включен на максимална степен вентилатор се пръска във въздуховода, който е след филтъра. самият препарат представлява бяла пяна. След изпръскването на целия флакон се оставя вентилаторът да продуха цялата система още 15-ина минути. цената беще около 10-15 лв.
                            И ефектът е?
                            Аз ползвам същия или подобен (не помня името, но пак го купих от Практикер за около 10лв.). Откакто взех колата, това е втория флакон, миналия сезон използвах някакъв друг, но пак имаше ефект. Важното е преди да се пуска климатика за първи път в сезона, да се напръска хубаво (на флакона си пише как и къде). Аз пръскам също и във вентилационните отвори, тръбичката към флакона го позволява. Когато усетя пак специфичния аромат, пак пръскам :D Определено има ефект. Освен това, тези спрейчета унищожават бактерии и спори, които се развиват там и всъщност водят до този специфичен аромат. Ааа, още нещо - не помня къде го четох, но се съобразявам и с това - хубаво е климатика да се изключи поне няколко минути (5-10) преди да се изгаси двигателя. Това е важно както за добрата му работа, така и за циркулацията на въздуха.П.С. Препарата в тези спрейчета може и да не е пяна
                            Bravo 1.6/16V ... и на газ

                            Коментар


                              #15
                              somebody написа:
                              ...Ааа, още нещо - не помня къде го четох, но се съобразявам и с това - хубаво е климатика да се изключи поне няколко минути (5-10) преди да се изгаси двигателя. Това е важно както за добрата му работа, така и за циркулацията на въздуха...
                              В този случай оставяш ли вентилатора да духа?
                              Frontera Sport, X20SE март 1998

                              Коментар

                              Working...
                              X