Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на спирачна течност

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на спирачна течност

    Колеги, правите ли смяна на спирачната течност? Или казано иначе смяна на течността и промивка на магистралите? До колкото си спомням в книжката пишеше това да се прави на 90000. Аз вече съм на 132 800 и като гледам все още има зеленикав цвят макар и тъмно зелен за разлика от маслото на хидравликата на кормилото, което от червено е станало вече черно и ми казаха, че е за смяна.
    FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
    ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

    #2
    Re: Смяна на спирачна течност

    brat_John написа:
    Колеги, правите ли смяна на спирачната течност? Или казано иначе смяна на течността и промивка на магистралите? До колкото си спомням в книжката пишеше това да се прави на 90000. Аз вече съм на 132 800 и като гледам все още има зеленикав цвят макар и тъмно зелен за разлика от маслото на хидравликата на кормилото, което от червено е станало вече черно и ми казаха, че е за смяна.
    Смяна на спирачната течност се прави освен по км.и по време-не повече от 2-3 г.-силно хигроскопична е и поема влага от въздуха...резултатите-парни мехури при продължителна работа и повишена корозия на системата...За маслото в хидравликата ти писах на ЛС.,писал съм подробно и във форума как става смяната...и какво е .Успех !
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      да обобщим... коя е перфектната спирачна течност за нашите фиатковци?
      "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

      Коментар


        #4
        toko написа:
        да обобщим... коя е перфектната спирачна течност за нашите фиатковци?
        Тази, за която парите за закупуването ги е дал някой друуууг... :D
        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
        Нека Силата на бъде с Нас...

        Коментар


          #5
          kiro_of_the_day написа:
          Тази, за която парите за закупуването ги е дал някой друуууг... :D
          Ами нали трябва да знаем каква марка да му кажем да купи иначе защо да се дават пари на вятъра
          FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
          ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

          Коментар


            #6
            Във всеки случай DOT 4! От там нататък марката според мен е, като маслата - колкото майстори - толкова различни мнения! Между другото наскоро се загледах в капачката на резервоарчето за спирачна течност... там изрично си пише DOT 4! И някакви други неща пишеше, ама не ги запомних
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар

            Working...
            X