Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с Ключ Код

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с Ключ Код

    Така закупих си дно пунто катастрофирало!!!1.6 и като тръгна да паля нестава!!!И се оказа че бензиновата помпа не тръгва!!!Ключа е с код и като дам на контакт ми свети на таблото една червена лампичка в формата на дюза!!!Та въпросът ми е дали неразпознава кода и тази лампичка е за това!!!Или да търся проблема някаде другаде!!!Моля помогнете!!!И тази лампичка с тази дюза какво означава!!!

    #2
    аз имам Бравана мен също ми свети тази лампичка която дава сигнал за проблем в инжекционнаонзи ден бях на сервиз и ми казаха,че е заради газовата компа се шашка и дава такъв проблемот тогава на въртях около 50км предимно градсконямаше проблем...........до тази сутрин когато колата отказа да запали.не съм сигурен,че е от това,но предстой да разбератова знам азако разбереш нещо бъди така добър и го споделип.п виж в часта за Бензинови двигатели,там има писано по въпросаможе би и твоята тема ще я преместят танмуспех
    FIAT BRAVA 1,6 16V 103 к.с.

    Коментар


      #3
      На някои модели пунто има защита,която при удър изключва бензиновата помпа.При мен е бутон в ляво до шофъорската седалка.Провери дали не е това.При теб бутона може да е на друго място.
      Пунто 1.1 55 SX,4/5 врати,98г.

      Коментар


        #4
        МИ точно там си е бутона и го натисках но нищто!!!А на таблото изобщто неми светка лампа с ключ и да пише код!!!Да не би таа инжекцийка да е лампата за ключ кода!!!!

        Коментар


          #5
          donov написа:
          ...А на таблото изобщто неми светка лампа с ключ и да пише код!!!Да не би таа инжекцийка да е лампата за ключ кода!!!!
          не е!1. По спокойно.2. Ако успокоиш тона съм сигурен че ще получиш повече полезни отговори.3. Тази ’инжекцийка’= дюза не случайно е с червен цвят.Показва проблем в двигателя. Може да е недостатъчно налягане на гориво, може да е повреден датчик .... може да са поне 10 различни проблема, които да не позволяват двигателя да запали.решение - иди на компютърна диагностика за да ти прочетат грешките от ЕКУ-то.съвет от личен опит - на повечето места ще ти закачат колата на комп-а , ще ти вземат 20-30 лв. за диагностика и ще си отбият номера като те пратят да купиш първото дето им хрумне,пък ако(като) не е в това проблема ще те пратят за следващото ...и тнт.най-добре иди в сервиз препоръчан от хора от форума!айде успех !!!

          Коментар

          Working...
          X