Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Брава - не иска да запали

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Брава - не иска да запали

    Вчера се прибрах от работа без никакви проблеми.Цяла вечер се притеснявах дъжда да не се обърне в градушка,а днес след като отидох до нея я огледах и след като се видях,че няма щети седна и се опитах да запаля..................да ама не.Бравата просто неиска да запали.Акумулатора върти,нищо не свети,но колата неиска да запали нито на бензин,нито на газ.Бях си забравил духалките включени,но немисля,че има някакво значение.моля помогнете!!!!!!!!!
    FIAT BRAVA 1,6 16V 103 к.с.

    #2
    Нещо май се е понамокрило от якия дъжд. Най-добре е да изчакаш малко да изсъхне и пак да опиташ. Това за сега.
    Fiat Marea 1.8i 16V
    Fiat Tipo 1.4i 8V
    Fiat Punto 1.6i 8V
    www.italauto-bg.net/forum/

    Коментар


      #3
      мина ми през главата,но ми се стори невъзможно и го изключих като възможност.но ще пробвам,само дето продължава да вали тук и тоя яко?
      FIAT BRAVA 1,6 16V 103 к.с.

      Коментар


        #4
        Как така нищо не свети?Трябва да ти светят лампата за маслото и лампата за акумулатора.Като дадеш на контакт,чуваш ли помпата да подкачва гориво?

        Коментар


          #5
          ами да те светят.имам предвид нищо необичайно не свети.в интерес наистината не съм сигурен дали чух помпата да подкачва.мога да кажа довечера за нея (
          FIAT BRAVA 1,6 16V 103 к.с.

          Коментар


            #6
            Бензинова помпа, може и бобината въпреки, че доколкото знам не изгарят изведнъж, но пък знае ли човек. Може и някой датчик да е дал фира.
            The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

            Коментар


              #7
              peho написа:
              Как така нищо не свети?Трябва да ти светят лампата за маслото и лампата за акумулатора.Като дадеш на контакт,чуваш ли помпата да подкачва гориво?
              помпата подкача гориво
              FIAT BRAVA 1,6 16V 103 к.с.

              Коментар


                #8
                излагация голямачак ме е срам да ви кажаама долях 5 кила бензин и колата запали.немога да разберазащо неможах да се орянтирам по стрелката
                FIAT BRAVA 1,6 16V 103 к.с.

                Коментар


                  #9
                  след като се изложих като..............цяла нощ не спах от яд и ме мъчеше една мисъл и тя е "защо се заблудих за нивото на бензина?защо не ми светна лампата за малко гориво?колко трябва да имам за да светне?"ще съм ви благодарен ако отговорите на мойте терзания
                  FIAT BRAVA 1,6 16V 103 к.с.

                  Коментар


                    #10
                    branko_d написа:
                    след като се изложих като..............цяла нощ не спах от яд и ме мъчеше една мисъл и тя е "защо се заблудих за нивото на бензина?защо не ми светна лампата за малко гориво?колко трябва да имам за да светне?"ще съм ви благодарен ако отговорите на мойте терзания
                    "Паника тук Смут, как ме чуваш приемам?" - казармен лаф който в случая ти е валиден, с всеки може да се случи, не се коси, а иначе поплавъка може да ти е запецнал или там да се е разкачил кабела за лампата, или лампата да ти е изгоряла.
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар


                      #11
                      NikMar написа:
                      "Паника тук Смут, как ме чуваш приемам?" - казармен лаф който в случая ти е валиден, с всеки може да се случи, не се коси, а иначе поплавъка може да ти е запецнал или там да се е разкачил кабела за лампата, или лампата да ти е изгоряла.
                      да .съгласен съм с тебда разбирам ли,че трябва да разглабям таблото за да стигна до лампичката и до кабела?а поплавака как да го оправя,ако е той де?макар,че се съмнявам,защото стрелката мени своето положение,друг е въпроса колко точно показва
                      FIAT BRAVA 1,6 16V 103 к.с.

                      Коментар


                        #12
                        Понеже не съм запознат с твоя модел можеш да погледнеш тука: http://www.fiat-bg.org/Downloads/Boo...a/BravaHaynes/ има схеми на всички неща които могат да ти потрябват. А иначе предполагам резервоара ти е под задната седалка и като я надигнеш ще видиш сондата с кабели и маркучи към нея. Незнам точно какво представлява като конструкция, но принципа за всички е еднакъв, на Жигулите съм тествал връзки до сондата, както лампата и стрелката на безина, като дам кабела на маса при даден контакт, тогава или лампата светва или уреда показва пълно зависи кой кабел си хванал.
                        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                        Коментар


                          #13
                          мерси NikMar
                          FIAT BRAVA 1,6 16V 103 к.с.

                          Коментар


                            #14
                            Резервоара ти е под багажника.Когато ти светне лампата мисля че трябва да имаш някъде към 7 л. гориво.Защо обаче не ти е светнала .Трябва да го провериш това,много ще е гадно да ти свърши бензина някъде извън града,далече от бензиностанция.

                            Коментар

                            Working...
                            X