Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как се сваля радиатора за климатика?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как се сваля радиатора за климатика?

    Здравейте. По точно остана да развия само двата маркуча които е свързан радиатора. Какво ще излезе от вътре течност или газ? Там има ли налягане и трябвали да източа фреона от някъде преди да ги развия?Благодаря
    FIAT BRAVA 1,9-TD-100
    FIAT COUPE 2,0-16 - последно
    SUZUKI SUIFT 1,0 - служебно
    PEUGEOT PARTNER TEPEE

    #2
    По-добре върви на майстор да ги свърши тези работи и първо да ти източи фреона. За какво ти е да го сваляш? Може да изтече малко масло.
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар


      #3
      Смятам да да го мина на паруструка понеже дупчиците за въздуха са запушени и спират въздушната стуя дори за охлаждащия радиатор. След месец имам намерение да сваля и вътрешната конзола за вентилацията в купето тогава задължително ще трябва да разкача вътрешния радиатор на климатика така че зареждане на цялата система с фреон няма да ми се размине. А майсторите ще ми вземат сумати пари за нещо което мога и сам.
      FIAT BRAVA 1,9-TD-100
      FIAT COUPE 2,0-16 - последно
      SUZUKI SUIFT 1,0 - служебно
      PEUGEOT PARTNER TEPEE

      Коментар


        #4
        Без да съм напълно сигурен, но съм чувал, че фреона е много опасен, даже възпламеним. Консултирай се все пак със специалист по климите, преди да разкачаш.
        Fiat Marea 1.8i 16V
        Fiat Tipo 1.4i 8V
        Fiat Punto 1.6i 8V
        www.italauto-bg.net/forum/

        Коментар


          #5
          Можеш да го измиеш и без демонтаж. А и като го миеш влезне ли вода вътре вече си без климатик водата замръзва на капиляра и запушва климатика оправяне с влезнала вода почти няма.
          Обичам си работата.

          Коментар

          Working...
          X