Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно клапа за въздух

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос относно клапа за въздух

    Здравейте, Въпроса ми е как мога да проверя дали ми работи клапа за външен въздух, при условие че бутона светва но механически не чувам нищо да става ? Тази сутрин някакъв смръдлив пасат щеше да ме удуши, та реших да включа клапата да върти вътре, тя светна но аз пак си се давих. Не почувствах промяна в количеството на газовете които влизаха в купето. .. Ако е счупена как мога да разбера от какво и как да я оправя ?? Свети си но мисля, че не работи. Колата е Браво с климатик без поленов филтър, за което скоро разбрах и ще трябва да променя и се вижда от дупката за филтъра самия вентилатор. Гледах тази диаграма но не виждам как мога да я оправя ако е счуепна ..
    Прикачени файлове
    Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
    Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

    #2
    ами маха се цялото табло и е голяма играчка. моята работи, но съм махнал поленовия филтър и като има някой много димящ, дори при затворена клапа влиза при мен. но трябва да е някой камион до мен в задръстване, че да усетя смрад. не знам дали клапата по принцип не може да затвори на 100% или заради липса на филтър, или просто при мен клапане не затваря съвсем плътно. подозирам, че все пак са оставили някаква малка пролука фабрично, да минава мъничко въздух.
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      То пасатчето си пушеше като камион и да беше в сутрешно задръстване, но като го натисна бутона не се усеща ни най малка разлика .. :/
      Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
      Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

      Коментар


        #4
        Щом не чуваш бръмчене, значи не работи. по тази тема е изписано мноооооооого, не се раглабя таблото, просто се вади джабката, махаш отгоре филтъра, за да минава светлината и веднага ще видиш клапата, оттам нататък се свалят релетата и моторчето е там, най вероятно е дало фира, трудно се намира ново и малко издържа......
        --Старата ръжда любов не хваща!--
        156 sportwagon 1,9 jtd 115
        ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

        Коментар


          #5
          van_dal написа:
          Щом не чуваш бръмчене, значи не работи. по тази тема е изписано мноооооооого, не се раглабя таблото, просто се вади джабката, махаш отгоре филтъра, за да минава светлината и веднага ще видиш клапата, оттам нататък се свалят релетата и моторчето е там, най вероятно е дало фира, трудно се намира ново и малко издържа......
          Демек не си струва времето мерси
          Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
          Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

          Коментар


            #6
            Някой от тук пишещите свалял ли го е изобщо? Защото колеги са споделяли, че по лесния начин не излиза без да се счупи някакво краче за което се крепи моторчето. При мен работи когато си поиска. Забелязал съм, че когато запаля колата и ВЕДНАГА натисна копчето за циркулация и моторчето почва да работи (често, но не винаги). Но иначе ако не го натисна веднага никога не работи
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #7
              Когато клапата е отворена, влиза въздух отвън, но филтъра му оказва съпротивление, и мотора леко се затормозява. Пускаш мотора на 3, да го чуваш хубаво, и натискаш копчето за затваряне. Още с натискането веднага трябва да се чуе усилване на скоростта на мотора, защото в момента на придвижване на клапата, въздуха се дърпа от 2 места, и почти няма съпротивление, което иначе оказва филтъра, и затова се чува звук наподобяващ усилване на скоростта на вентилатора. Това е само ако има филтър, обаче. Иначе така както се вижда клапата и вентилатора под нея, натисни копчето да я затвориш, и ако затвори, няма да може да виждаш вентилатора.

              Коментар


                #8
                ogi28b написа:
                Когато клапата е отворена, влиза въздух отвън, но филтъра му оказва съпротивление, и мотора леко се затормозява. Пускаш мотора на 3, да го чуваш хубаво, и натискаш копчето за затваряне. Още с натискането веднага трябва да се чуе усилване на скоростта на мотора, защото в момента на придвижване на клапата, въздуха се дърпа от 2 места, и почти няма съпротивление, което иначе оказва филтъра, и затова се чува звук наподобяващ усилване на скоростта на вентилатора. Това е само ако има филтър, обаче. Иначе така както се вижда клапата и вентилатора под нея, натисни копчето да я затвориш, и ако затвори, няма да може да виждаш вентилатора.
                Има логика нали Мерси много ще го пробвам уикедна ако не ме пере дъжд
                Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                Коментар


                  #9
                  ogi28b написа:
                  Когато клапата е отворена, влиза въздух отвън, но филтъра му оказва съпротивление, и мотора леко се затормозява. Пускаш мотора на 3, да го чуваш хубаво, и натискаш копчето за затваряне. Още с натискането веднага трябва да се чуе усилване на скоростта на мотора, защото в момента на придвижване на клапата, въздуха се дърпа от 2 места, и почти няма съпротивление, което иначе оказва филтъра, и затова се чува звук наподобяващ усилване на скоростта на вентилатора. Това е само ако има филтър, обаче. Иначе така както се вижда клапата и вентилатора под нея, натисни копчето да я затвориш, и ако затвори, няма да може да виждаш вентилатора.
                  не е от филтъра забързването на вентилатора- аз моя съм го махнал от 6 месеца и като затворя клапата духа по-силно. най-добре се усеща на климатик
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #10
                    spark написа:
                    Някой от тук пишещите свалял ли го е изобщо? Защото колеги са споделяли, че по лесния начин не излиза без да се счупи някакво краче за което се крепи моторчето. При мен работи когато си поиска. Забелязал съм, че когато запаля колата и ВЕДНАГА натисна копчето за циркулация и моторчето почва да работи (често, но не винаги). Но иначе ако не го натисна веднага никога не работи
                    van_dal написа:
                    Щом не чуваш бръмчене, значи не работи. по тази тема е изписано мноооооооого, не се раглабя таблото, просто се вади джабката, махаш отгоре филтъра, за да минава светлината и веднага ще видиш клапата, оттам нататък се свалят релетата и моторчето е там, най вероятно е дало фира, трудно се намира ново и малко издържа......
                    Ако някой го е свалял моторчето БЕЗ да чупи нещоили поне така че после пак да е използваемоМОЛЯ ДА СПОДЕЛИ !!!

                    Коментар


                      #11
                      Аз за това съм решил да го направя с моторче и корда с два хода напред и назад, ама се нямам време. Някой дори и да е успял да свали моторчето и да го оправи, то след месец пак се раваля, ня помня кой писа че събрал 2-3 моторчета. А аз лично моторчето не съм го разглабял само го видях къде е и се отказах, само го бях почукнал и беше почнал да работи направи един оборот и спря, абе италиянска работа да го еба, не могат да го направят с жило като тези без климатик ами.....
                      --Старата ръжда любов не хваща!--
                      156 sportwagon 1,9 jtd 115
                      ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                      Коментар


                        #12
                        van_dal написа:
                        Аз за това съм решил да го направя с моторче и корда с два хода напред и назад, ама се нямам време. Някой дори и да е успял да свали моторчето и да го оправи, то след месец пак се раваля, ня помня кой писа че събрал 2-3 моторчета. А аз лично моторчето не съм го разглабял само го видях къде е и се отказах, само го бях почукнал и беше почнал да работи направи един оборот и спря, абе италиянска работа да го еба, не могат да го направят с жило като тези без климатик ами.....
                        Да ти обадя моя климатик е присаждан и моделът ми е фабрично без , въпреки това не е със жило, макар че и таблото е сменяно сигурно затова
                        Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                        Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                        Коментар


                          #13
                          МОже да няма клима и пак да е клапа с моторче.
                          --Старата ръжда любов не хваща!--
                          156 sportwagon 1,9 jtd 115
                          ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                          Коментар


                            #14
                            А още един кратък въпрос Не ме бърка да е счупено, стига да затворя клапата. Как мога да го направя без да я чупя и да я закеркенеча да си седи затворена ? Аз като искам въздух отвън просто ще си отворя джамовете а ако някой ме задушава ще ги затворя.. )
                            Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                            Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                            Коментар


                              #15
                              Със затворена клапа си нямаш на идея какъв парник става в колата като вали дъжд. Айде на предното стъкло ще пуснеш духалката но страничните и задното се запотяват и те яко и НИЩО не се вижда.
                              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                              Коментар

                              Working...
                              X